Toto jsou nejznámější filmové šperky! Znáte některé z nich?

Toto jsou ty nejznámější filmové šperky
Sdílejte
LinkedIn

Třpytivé, a tak nádherné. Filmové šperky jsou nejen nedílnou součástí vzezření filmových postav, ale často se právě kolem nich točí také děj celého příběhu. Znáte i vy těchto 7 nejznámějších filmových šperků?

Obsah článku

Nejznámější filmové šperky, které zná snad každý

Existují filmy, které jsou nezapomenutelné kvůli příběhu či hercům. Známe však také snímky, které zůstaly v paměti kvůli krásným dámským šperkům. Toto jsou nejznámější filmové šperky.

1. Moon of Baroda – Páni mají radši blondýnky (1953)

Ikonický drahokam „Moon of Baroda“ se objevil ve filmu Gentlemen Prefer Blondes. Měla ho na sobě Marilyn Monroe během vystoupení s písní Diamonds are a girl’s best friend‘. Tento 24,04karátový diamant kanárkově žluté barvy je vybroušen do tvaru hrušky. V roce 2018 byl šperk vydražen za 1,3 milionu dolarů, což je v přepočtu přibližně 1,2 milionu eur.

2. Ribbon Rosette  – Snídaně u Tiffanyho (1961)

Nádherný šperk „Ribbon Rosette”, který měla na sobě Audrey Hepburn ztvárňující Holly Golightly, můžeme vidět v úvodní scéně filmu Breakfast at Tiffany. Za ještě vzácnější se však považuje 128,54karátový náhrdelník vytvořený Jeanem Schlumbergerem.

Legendární šperk z filmu Snídaně u Tiffanyho s Audrey Hepburn
Zdroj: https://people.com/

3. Rubínový náhrdelník – Pretty Woman (1990)

V romantickém příběhu Pretty Woman se objevil vzácný rubínový náhrdelník speciálně vyrobený francouzským zlatníkem Fredem Joaillierem. Náhrdelník se skládá z bílého zlata s diamanty a 23 rubíny. Jeho hodnota je 1,35 milionu dolarů, což je 1,2 milionu eur.

4. Srdce oceánu – Titanic (1997)

Mezi nejznámější filmové šperky patří také modrý diamantový náhrdelník Heart of the Ocean“ z filmu Titanic, který na sobě měla herečka Kate Winslet. Tento jedinečný náhrdelník hodí představitelka Rose na konci filmu zpět do oceánu, což symbolizuje její vášeň pro život a upřednostnění lásky před penězi.

Slavný filmový šperk ze snímku Titanic
Zdroj: https://www.thethings.com/

5. Náhrdelník Isadora – Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Nádherný diamantový náhrdelník Isadora měla na sobě Kate Hudson jako Andie Anderson ve filmu How to Lose a Guy in 10 Days. Jedná se o jeden z nejdražších šperků, jaký byl pro film navržen. Jeho hodnota je 5 milionů dolarů = 4,5 milionu eur. Tento šperk byl tak neobvyklý, že designéři museli vyrobit Kate šaty, které by dokonale ladily s náhrdelníkem.

6. Zásnubní prsten Sats – Sex ve městě 2 (2010)

Film Sex and the City nabízí pohled na mnoho nádherných filmových šperků. Jedním z nich je také černý diamantový prsten, který dostala Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) od Biga (Chrisa Notha). Tento zásnubní prsten s 5karátovým černým diamantem zasazeným do 18karátového bílého zlata s diamanty navrhl šperkový designér Itay Malkin.

7. Náhrdelník Toussaint – Debbina 8 (2018)

Další náhrdelník v našem seznamu je také náhrdelník Toussaint vyobrazený ve filmu Ocean’s 8. Jedná se o diamantový náhrdelník Cartier inspirovaný vzácným historickým kouskem. Obsahoval 136,25karátový modrobílý drahokam, známý jako diamant Queen of Holland. Náhrdelník sestával také z 12karátového zeleného diamantu a velkých bílých a růžových diamantů.

Známý filmový šperk z filmu Debbina 8
Zdroj: https://www.naturaldiamonds.com/ / https://www.ruigalopim.com/

Další šperky z filmů, které stojí za zmínku

Kromě výše zmíněných šperků nesmíme zapomenout ani na klenoty z filmů Moulin Rouge, Jih proti severu, Kráska z Manhattanu, Anna Karenina, Kleopatra či Velký Gatsby. Pokud jste se doposud při sledování těchto filmů soustředili jen na děj či herecké postavy, při nejbližším sledování si určitě všímejte i zmiňovaných filmových šperků.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru