Seriál průvodců stylingem šperků: Jak nosit stříbrné šperky

Jak nosit stříbrné šperky
Sdílejte
LinkedIn

Všestranné a nadčasové. Stříbrné šperky vděčí za svou popularitu nejen cenové dostupnosti, ale také výborné kombinovatelnosti, lehké eleganci a designové neutralitě. Svým leskem dodají šmrnc půvabu každodenním outfitům i výjimečným příležitostem. Stačí špetka kreativity, sebedůvěry a trochu know-how a se svými stříbrnými doplňky vyčarujete nepřehlédnutelné stylingy. Pokud netušíte, jak začít, nechte se inspirovat našimi tipy. Naučte se, jak nosit stříbrné šperky vkusně a stylově.

Obsah článku

Jak kombinovat stříbrné šperky s outfitem

Stříbrné šperky ve správném designu, velikosti a množství mohou dodat outfitu pověstnou jiskru a účinně ho sladit. Pokud však stylizaci podceníte, můžete vypadat příliš jednoduše a neupraveně nebo přezdobeně.

Harmonie barev a stříbra

Přestože jsou stříbrné šperky velmi všestranné, s některými barvami si rozumějí více a s jinými méně. Existují dokonce i odstíny, které se ke stříbrným šperkům vysloveně nehodí. 

Obecně platí, že stříbrné šperky vypadají nejlépe se studenými odstíny, jako je zelená, modrá či fialová. Efektní kombinaci můžete vytvořit také sladěním stříbra a neutrálních tónů. Vaše oblíbené stříbrné kousky krásně vyniknou v harmonii s černou, bílou a šedou. Nebojte se ani zemitých a pastelových odstínů.

Nevhodná je kombinace stříbra a teplých barev. Například červené či žluté jednoznačně více sluší zlato. Vyhněte se také kombinaci stříbrných šperků a pestrobarevných potisků.

Styl oblečení a stříbro

Při kombinování šperků a oblečení berte v úvahu styl vašeho oblečení. Zatímco k minimalistickým kouskům, jako jsou jednoduché černé šaty, bílá halenka nebo decentní jednobarevný oblek, si můžete dovolit odvážnější šperky, k vyzývavějším nebo výrazně zdobeným šatům volte decentnější doplňky. Tímto způsobem necháte vyniknout svůj outfit a šperky ho pouze podtrhnou. Pokud naopak vlastníte odvážný stříbrný náhrdelník, při výběru oblečení šetřete barvami a odvážnými střihy. Váš nádherný stříbrný kousek na sebe strhne veškerou pozornost.

Stříbrné šperky pro různé příležitosti

Budeme se opakovat, když zdůrazníme, že stříbrné šperky jsou mimořádně univerzální. Přesto byste však měli citlivě zvažovat jejich design ve vztahu k různým příležitostem. Pro všední den v práci nebo v poledne s přáteli se výborně hodí jednodušší až minimalistické stříbrné šperky, které budou působit snadno a uvolněně. Naopak, pro večerní příležitosti nebo společenské akce můžete zvolit výraznější kousky než masivnější stříbrný náhrdelník s větším přívěskem nebo krásné lustrové náušnice.

Stylové tipy pro kombinování stříbrných šperků

Vaše šperkovnice jistě ukrývá více stříbrných kousků, se kterými byste se chtěli ukázat na veřejnosti. Mějte však na paměti, že je nemusíte odprezentovat všechny najednou. Kombinujte šperky hravě a kreativně, ale zároveň citlivě a s vkusem.

Vrstvení stříbrných šperků

Pokud se chystáte na rande nebo do společnosti a chtěli byste zaujmout, může se vám stříbro zdát příliš lehké a jednoduché. Efektivní vrstvení změní váš názor. Zvolte si jeden výraznější stříbrný náhrdelník a doplňte jej několika dalšími. Experimentujte s různými délkami a styly, dokud nebudete spokojeni.

Míchání kovů

Kombinace stříbra a žlutého nebo růžového zlata je dnes považována za mimořádně trendy. Míchání kovů dodá vašemu vzhledu hloubku a pomůže vám vytvořit nový, jedinečný styl.

Jeden výrazný kousek

Chcete si vzít své nádherné lustrové náušnice, exkluzivní vícevrstvý náhrdelník nebo výrazný stříbrný prsten? Vyberte si jen jeden dominantní kousek a slaďte ho s jemnějšími stříbrnými šperky, které ho stylově, tematicky nebo texturou efektně doplní. V opačném případě bude váš outfit působit chaoticky a nevkusně.

Stylistická rada na závěr: Kombinace stříbrných šperků a basic outfitu může působit poněkud všedně nebo až nudně. Oživte ho stříbrnými šperky s krystaly nebo barevnými drahými kameny, které vašemu outfitu okamžitě dodají lesk a živost.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru