Jak vybrat dětské náušnice? Řiďte se 3 parametry!

Chcete vědět jak vybrat dětské náušnice?
Sdílejte
LinkedIn

Zatímco pro holčičky představují dětské náušnice ve většině případů jejich vůbec první šperk, v očích jejich rodičů jde o velký milník. Proč je tomu tak? Těžko říct… Tradice propichování uší je totiž velmi dlouhá. Každopádně, většina rodičů by vám dozajista potvrdila, že jde o skutečně velkou událost. S ní však přirozeně souvisí i výběr náušniček. Víte, jak vybrat dětské náušnice?

Obsah článku

Kdy je nejvhodnější chvíle na první dětské náušnice?

Ano, mnoho rodičů se těší, kdy konečně budou mít jejich holčičky na uších náušnice. Někteří rodiče však zastávají názor, že jejich dcera by se měla později sama rozhodnout, zda náušnice vůbec chce. A s tím je spojený první důležitý faktor související s výběrem dětských náušnic – kdy nastává nejvhodnější chvíle na první dětské náušnice.

Většina odborníků se domnívá, že s náušnicemi by se mělo počkat zhruba do 3. měsíců dítěte. V té době jsou ušní boltce dostatečně vyvinuté na to, aby se daly udělat dírky symetricky ve stejných výškách. A kromě toho, děťátko je stále dostatečně malé, a nebude tak za náušnice tahat. Právě naopak, bude je vnímat jako svou přirozenou součást. Navíc v takovém věku ještě děti nemívají strach z doktorů.

Poradíme vám, jak vybrat dětské náušnice

Jak na to – propíchnutí či nastřelení?

Volba mezi těmito dvěma možnostmi je v konečném důsledku na vás. Pro vaši malou dcerku bude však méně bolestivé nastřelení. Ve srovnání s propíchnutím by se měly rány podstatně lépe hojit. A po několika týdnech můžete takzvané „nastřelovačky“ vyměnit za nové dětské náušnice, které bývají obvykle darem od kmotrů k narození, resp. ke křtu dítěte.

Jak vybrat dětské náušnice?

Co se týče toho, jak vybrat dětské náušnice, měli byste se řídit 3 základními parametry:

  • materiál
  • zapínání
  • tvar

Materiál dětských náušnic

Když jde o materiál dětských náušnic, obloukem se vyhněte bižuteriím a kouskům, jejichž materiál výrobce/prodejce neudává. Mohli byste totiž riskovat nepříjemnou alergickou reakci vašeho dítěte. Sázkou na jistotu je v tomto případě chirurgická ocel nebo zlaté dětské náušnice. Obzvláště žluté zlato bez příměsí jiných kovů je skvělou volbou. Minimální riziko představují dětské náušnice z bílého zlata. O něco větší riziko je však u stříbrných náušnic, které doporučujeme spíše dospívajícím dámám a dospělým ženám.

Zapínání dětských náušnic

Zapínání dětských náušnic je otázkou věku dítěte, pro které budou náušnice určené. Zatímco pro ty nejmenší od 3 do 6 měsíců jednoznačně doporučujeme zapínání na brizuru, zhruba od půl roku můžete vybírat i náušnice se zapínáním na puzetu či balónek. A pro malé slečny v předškolním věku budou vhodnými i dětské náušnice se zapínáním na patent.

Tvar dětských náušnic

V neposlední řadě nezapomínejte ani na tvar dětských náušnic. Mělo by jít o něco, co se bude malému děvčátku líbit i později. Snad nejuniverzálnější a nejpopulárnější volbou jsou dětské náušnice – srdíčka.

Na co si dát pozor při sundávání dětských náušnic?

Proces, jak vybrat dětské náušnice, sice není žádnou vědou, ale měli byste si při něm dát pozor na nesprávné rozhodnutí. Snad největší upozornění pramení z toho, co jsme zmiňovali o něco výše. Dodali bychom možná jen to, že dětské náušnice by neměly být příliš dlouhé a ani by neměly mít ostré hrany. Děťátko by si mohlo totiž nechtěně ublížit.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru