Jak vybrat snubní prsteny? Zohledněte tyto faktory!

Poradíme vám, jak vybrat snubní prsteny
Sdílejte
LinkedIn

Snubní prsteny hrají významnou roli nejen v den svatby. Symbolizují totiž společný závazek dvou lidí po celý život. Snubní prsteny proto patří mezi důležité šperky, které je třeba vybírat svědomitě, s rozumem a v dostatečném předstihu. Jak je však vybrat a co všechno při výběru zohlednit?

Obsah článku

Vyberte si ty pravé snubní prsteny

Vybrat si ty pravé snubní prsteny může být poměrně náročné. Proto byste tuto činnost neměli nechávat na poslední chvíli. Charakterizují totiž závazek a slib, který si dva lidé dávají. Na rozdíl od zásnubního prstenu si snubní prsteny vybírají novomanželé spolu, a to i proto, že jde o prsten, který bude součástí jejich každodenního života. Při výběru snubních prstenů je třeba myslet na následující faktory.

Velikost a šířka snubního prstenu

Výběr šířky snubního prstenu závisí na vašich preferencích. Na trhu naleznete snubní prsteny zhruba od 2 do 8 mm. Šířka snubního prstenu však souvisí také s pohodlností nošení. Čím tenčí si vyberete, tím pohodlněji se vám budou nosit. Kromě toho, ty tenčí působí o něco elegantněji. Šířka prstenu se odvíjí také od toho, zda jde o pánský nebo dámský. Dámský snubní prsten by měl být podstatně tenčí. Nezapomínejte ani na správnou velikost. Oproti zásnubnímu prstenu si můžete manželské prsteny vyzkoušet, případně použít efektivní způsoby ke zjištění velikosti prstenu.

Tvar a styl snubních prstenů

Snubní prsteny si můžete vybrat ve vašem vlastním stylu nebo tvaru. Existují 4 nejčastější typy snubních prstenů.

  • Komfortní typ, jehož vnější a vnitřní ploška je lehce zakřivená.
  • Plochý typ – vnější ploška je rovná a vnitřní jemně zaoblená.
  • Polokulatý typ, který má vnitřní plošku plochou a vnější připomínající písmeno D.
  • Kulatý typ, který se využívá jen u tenkých a minimalistických snubních prstenů.

Třeba myslet na to, že jde o prsten, který by měl být minimalistický a nadčasový. Vybrat si můžete jemné manželské prsteny s malými diamanty, které budou mít lesklý nebo broušený povrch.

Existuje několik druhů snubních prstenů

Kvalitní materiál a barva prstenu

Nadčasovou klasikou, která nikdy nevyjde z módy, je snubní prsten ze 14 nebo 18karátového žlutého zlata. Snubní prsteny se také vyrábějí z bílého a růžového zlata. Velmi oblíbené jsou také snubní prsteny z platiny. Kromě těchto materiálů najdete na trhu také různé modely z chirurgické oceli, titanu, zirkonu či palladia. Materiál prstenů u ženy a muže může být rozdílný, ale my doporučujeme právě 14 a 18karátové zlato, které je vhodné i pro každodenní nošení.

Cena snubního prstenu

Před výběrem prstenů musíte zvážit také cenu. Měla by se odvíjet nejen od materiálu, ale také od tvaru, designu a od toho, zda půjde o speciálně na míru vyráběné snubní prsteny. Cena souvisí také s tím, zda chcete prsteny se zirkony, diamanty nebo jinými drahými kameny. Na prstenech však není třeba šetřit. Přece jen jde o prsten, který bude zdobit vaši levou ruku každý den.

Nechte si vyrobit personalizované snubní prsteny

Ve spojitosti s výběrem snubních prstenů neexistuje žádné přísné pravidlo, které je třeba dodržovat. Snubní prsteny nemusíte sladit designem, dokonce ani materiálem. Stačí, že si na nich necháte něco vygravírovat, případně uspořádáte diamanty podle magického data vaší svatby. Výběr snubních prstenů je jen na novomanželích.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru