Jaké šperky ke svatebním šatům? Poradíme vám!

K neodmyslitelným šperkům na svatbu patří náhrdelníky i prsteny
Sdílejte
LinkedIn

Vybrali jste si vysněné šaty a nevíte, jaké šperky ke svatebním šatům by se vám hodily nejvíc? V první řadě si pamatujte, že by neměly tvořit dominantu. Právě naopak, měly by jen dotvářet celkový vzhled nevěsty. Pokud si nevíte rady, tohle jsou tipy, jak šperky na svatbu vybírat.

Obsah článku

Jak vybrat šperky na svatbu?

Při výběru šperků je třeba myslet na vzhled šatů. Svatební módní doplňky proto doporučujeme vždy vybírat až poté, co si pořídíte svatební šaty. Pokud jsou vaše šaty extravagantní, zvolte jednodušší šperky. Jednodušší šaty zase doplňte výraznějšími náušnicemi, náhrdelníkem a náramkem.

Přemýšlíte, jaké šperky ke svatebním šatům? Vsaďte na náhrdelníky, náramky, náušnice či prsteny.

Musí šperky na svatbu ladit s barvou šatů?

Šaty a šperky na svatbu musí k sobě ladit i z hlediska barvy. V případě, že jste si vybrali sněhově bílé šaty, doporučujeme sáhnout po stříbrných nebo platinových špercích, případně špercích z bílého zlata. Na druhé straně, zlaté šperky můžete zvolit ke slonovinovým nebo Ivory šatům. Nebojte se však „přidaných“ barev. Klidně sáhněte po špercích s modrým drahokamem, jakým je například safír, topas, tanzanit či modrý diamant.

Náš tip: Pokud se na vašich šatech objevují perličky, pak je nejideálnější zvolit perlové šperky, které obecně patří mezi nejelegantnější doplňky.

Jaké šperky ke svatebním šatům s výstřihem?

Když jste si vybrali svatební šaty s výstřihem do V, pak zvolte náhrdelník s polodlouhým přívěskem nebo s přívěskem ve tvaru slzy. Pokud tvoří vršek vašich šatů korzet, je dobré najít náhrdelník, který bude sahat po vaše klíční kosti. Tím bude váš krk působit prodlouženě. U této druhé varianty doporučujeme zvolit menší napichovací náušnice. Šaty sahající až ke krku doplňte jen náušnicemi.

Náš tip: Romantický vzhled mají například napichovací náušnice Michael Kors s produktovým označením MKC1340AH040. Jsou stříbrné a mají tvar srdíček.

Jak přizpůsobit šperky na svatbu ke svatebnímu účesu?

Výběr šperků na svatbu je důležité přizpůsobit také účesu. Týká se to především náušnic. Jak tedy vybrat ty správné náušnice? V případě, že se váš svatební účes skládá pouze z rozpuštěných vlasů, vsaďte na jednoduché náušnice menších tvarů. Naopak, účes vypnutý nahoru doplňte výraznějšími visacími náušnicemi. Není to však podmínkou. V konečném důsledku – fantazii se meze nekladou.

Věděli jste, že náušnice byste měli vybírat i podle typu vašeho obličeje?

wedding-photo-2

V jakém počtu vybrat šperky pro svatbu?

Myslet na to, jaké šperky ke svatebním šatům zvolit, je opravdu důležité. Stejně však nezapomínejte ani na jejich počet. Pamatujte, že vždy platí – méně je někdy více.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru