Největší prodejci šperků na světě – 1. část

Toto jsou největší prodejci šperků na světě
Sdílejte
LinkedIn

Věděli jste, že první šperky byly vyrobeny 100 000 let před Kristem? Šperkařství je považováno za jedno z nejstarších umění. Zatímco v dřívějších dobách to byly primitivní korálky z mušlí, dnešní šperky jsou tak složité, jak jen lidská fantazie dovolí. Pronikly do různých oblastí našeho života. Jsou spojeny s významnými životními událostmi, jsou symbolem nejen lásky, ale i moci nebo bohatství, stávají se rodinným dědictvím a součástí našeho každodenního života. Šperkařský sektor díky popularitě této komodity doslova vzkvétá. Roční obrat v tomto odvětví se odhaduje na statisíce dolarů. Víte, které společnosti si z pomyslného koláče ukusují největší díl? Největší prodejci šperků na světě – seznamte se s nimi.

Obsah článku

LVMH

LVMH je bezkonkurenční světovou jedničkou v prodeji luxusního zboží. Kromě šperků nabízejí i řadu dalších komodit, jako jsou hodinky, móda, parfémy a kosmetika, víno a lihoviny. Samozřejmě vše v luxusní kvalitě a ceně. Skupina sídlí v Paříži a vznikla v roce 1987 sloučením společností Louis Vuitton a Moët Hennessy. V současné době vlastní stovky prodejen šperků po celém světě a jejich příjmy v tomto odvětví se počítají v milionech dolarů ročně. Jejich klenotnický a hodinářský dům sdružuje značky Chaumet, Tag Heuer, Zenith, Bvlgari, Hublot, Fred a od roku 2021 také Tiffany & Co.

Rajesh Exports

Indický nadnárodní maloobchodní prodejce zlata Rajesh Exports sídlí v Bangalore. Navrhování, zušlechťování a prodeji zlata a šperků se věnuje od roku 1989. Společnost začínala jako malá rodinná firma dvou bratrů, která sídlila v garáži a zaměstnávala 10 lidí. O rok později otevřeli maloobchodní prodejnu a závratnou rychlostí expandovali. V současné době zpracovávají více než třetinu veškerého zlata na světě.

Chanel

Jedna z nejznámějších módních značek na světě, jejíž jméno je spojeno se skutečnou ikonou dámské módy, má nyní sídlo v Londýně. Coco Chanel založila svůj módní dům v roce 1909 a následující rok si otevřela vlastní butik v Paříži. Zaměřila se především na navrhování a prodej dámské konfekce, která byla v té době revoluční, elegantní a nadčasová. Ve šperkařství debutovala v roce 1932 kolekcí Bijoux de Diamants, která je na trhu dodnes. Současní majitelé značky jsou potomky Pierra Wertheimera, obchodního partnera Coco Chanel a tvůrce ikonického parfému Chanel N°5.

Chopard

Švýcarskou značku Chopard založil v roce 1860 Louis-Ulysse Chopard. Popularitu si získala především díky svým dámským a kapesním hodinkám. Charakteristickým znakem hodinek Chopard jsou volně se vznášející diamanty za sklíčkem. Možná jste o nich slyšeli jako o „Happy Diamonds“. Ve šperkařském sektoru se značka proslavila používáním zlata z etických zdrojů, přičemž jejím cílem je vyvinout udržitelné zlato pro všechny své produkty.

Značka Pandora patří k největším výrobcům šperků na světě

Pandora

Mimořádně oblíbená značka šperků Pandora je přitažlivá zejména díky své široké nabídce a cenové dostupnosti. Společnost sídlí v Kodani a v roce 1982 ji založili manželé Per a Winnie Enevoldsenovi. Když si v Kodani otevřeli malý obchod se šperky, ani netušili, že položili základy pro značku světového jména. Světový trh zaujaly zejména náramky Pandora s přívěsky, které spatřily světlo světa v roce 2000. V následujícím období se velmi rychle rozběhl export do USA, Německa a Austrálie. Dnes se šperky Pandora prodávají ve více než 70 zemích světa.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vyberete si žluté, nebo růžové zlato?

Žluté nebo růžové? Které zlato si vybrat?

Šperky ze žlutého zlata vypadají luxusně, nadčasově a zároveň nesmírně elegantně. Růžové zlato je naopak jemnější, ženštější a romantičtější. Klasické zlaté náramky nosí například Beyoncé