Největší prodejci šperků na světě – 1. část

Toto jsou největší prodejci šperků na světě
Sdílejte
LinkedIn

Věděli jste, že první šperky byly vyrobeny 100 000 let před Kristem? Šperkařství je považováno za jedno z nejstarších umění. Zatímco v dřívějších dobách to byly primitivní korálky z mušlí, dnešní šperky jsou tak složité, jak jen lidská fantazie dovolí. Pronikly do různých oblastí našeho života. Jsou spojeny s významnými životními událostmi, jsou symbolem nejen lásky, ale i moci nebo bohatství, stávají se rodinným dědictvím a součástí našeho každodenního života. Šperkařský sektor díky popularitě této komodity doslova vzkvétá. Roční obrat v tomto odvětví se odhaduje na statisíce dolarů. Víte, které společnosti si z pomyslného koláče ukusují největší díl? Největší prodejci šperků na světě – seznamte se s nimi.

Obsah článku

LVMH

LVMH je bezkonkurenční světovou jedničkou v prodeji luxusního zboží. Kromě šperků nabízejí i řadu dalších komodit, jako jsou hodinky, móda, parfémy a kosmetika, víno a lihoviny. Samozřejmě vše v luxusní kvalitě a ceně. Skupina sídlí v Paříži a vznikla v roce 1987 sloučením společností Louis Vuitton a Moët Hennessy. V současné době vlastní stovky prodejen šperků po celém světě a jejich příjmy v tomto odvětví se počítají v milionech dolarů ročně. Jejich klenotnický a hodinářský dům sdružuje značky Chaumet, Tag Heuer, Zenith, Bvlgari, Hublot, Fred a od roku 2021 také Tiffany & Co.

Rajesh Exports

Indický nadnárodní maloobchodní prodejce zlata Rajesh Exports sídlí v Bangalore. Navrhování, zušlechťování a prodeji zlata a šperků se věnuje od roku 1989. Společnost začínala jako malá rodinná firma dvou bratrů, která sídlila v garáži a zaměstnávala 10 lidí. O rok později otevřeli maloobchodní prodejnu a závratnou rychlostí expandovali. V současné době zpracovávají více než třetinu veškerého zlata na světě.

Chanel

Jedna z nejznámějších módních značek na světě, jejíž jméno je spojeno se skutečnou ikonou dámské módy, má nyní sídlo v Londýně. Coco Chanel založila svůj módní dům v roce 1909 a následující rok si otevřela vlastní butik v Paříži. Zaměřila se především na navrhování a prodej dámské konfekce, která byla v té době revoluční, elegantní a nadčasová. Ve šperkařství debutovala v roce 1932 kolekcí Bijoux de Diamants, která je na trhu dodnes. Současní majitelé značky jsou potomky Pierra Wertheimera, obchodního partnera Coco Chanel a tvůrce ikonického parfému Chanel N°5.

Chopard

Švýcarskou značku Chopard založil v roce 1860 Louis-Ulysse Chopard. Popularitu si získala především díky svým dámským a kapesním hodinkám. Charakteristickým znakem hodinek Chopard jsou volně se vznášející diamanty za sklíčkem. Možná jste o nich slyšeli jako o „Happy Diamonds“. Ve šperkařském sektoru se značka proslavila používáním zlata z etických zdrojů, přičemž jejím cílem je vyvinout udržitelné zlato pro všechny své produkty.

Značka Pandora patří k největším výrobcům šperků na světě

Pandora

Mimořádně oblíbená značka šperků Pandora je přitažlivá zejména díky své široké nabídce a cenové dostupnosti. Společnost sídlí v Kodani a v roce 1982 ji založili manželé Per a Winnie Enevoldsenovi. Když si v Kodani otevřeli malý obchod se šperky, ani netušili, že položili základy pro značku světového jména. Světový trh zaujaly zejména náramky Pandora s přívěsky, které spatřily světlo světa v roce 2000. V následujícím období se velmi rychle rozběhl export do USA, Německa a Austrálie. Dnes se šperky Pandora prodávají ve více než 70 zemích světa.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru