4 příležitosti, při kterých jsou šperky vhodné jako dárek

Zjistěte, kdy jsou šperky vhodné jako dárek
Sdílejte
LinkedIn

Šperky mají obecně jednu úžasnou vlastnost, resp. schopnost. Dokážete jimi říci mnoho slov, aniž byste je vůbec vyslovili. Paradoxně, dá se to i těmi nejjemnějšími, nejdecentnějšími, nejmenšími a minimalistickými módními doplňky. Stačí, když jsou vybrané s citem, vkusem a láskou. Nic víc k tomu není potřeba. Víte, při kterých 4 příležitostech jsou šperky vhodné jako dárek?

Obsah článku

Narozeniny

Předpokládáme, že jste určitě i vy zažili nepříjemnou situaci, kdy jste nevěděli, čím obdarovat k narozeninám blízkou osobu. Zdá se vám láhev vína, bonboniéra či kytice příliš neosobní? Sáhněte po vkusných módních doplňcích, jakými šperky rozhodně jsou.

V souvislosti s narozeninovými dárky nemůžeme zapomenout na pány. Právě ti bývají většinou „nejproblémovějšími obdarovanými“. Nemyslíme to tak, že by byli příliš nároční, ale jejich nejbližší často nevědí, jak je potěšit. A přitom je to tak jednoduché. Stačí si jen vybrat z originálních pánských šperků a skvělý dárek je na světě. Výborným příkladem jsou pánské náramky, náhrdelníky či manžetové knoflíčky.

Vánoce

Vánoce představují pro mnohé lidi ten nejkrásnější čas v roce. Ne nadarmo jsou považované také za svátky radosti, lásky, klidu a rodinné pohody. Spolu s Vánocemi je však úzce spjato i každoroční nákupní šílenství a běhání po nákupních centrech, tedy mimořádně vyčerpávající a stresující aktivity. Vánoční dárky se však dají pořídit mnohem jednodušeji, rychleji a pohodlněji. Jak? Online – z pohodlí domova.

Navštivte ověřené e-shopy a vyberte vašim blízkým dárky s hlubokým významem – například šperky. Potěšíte jimi jak teenagery, tak dospělé. Zatímco pánům a chlapcům dokážete udělat radost vkusně vybranými náramky či hodinkami, něžné pohlaví obvykle ocení náušnice, náhrdelníky či rovněž náramky.

Šperky jsou typickým vánočním dárkem

Výročí

Někdo ho slaví ve velkém, jiným postačí upřímný polibek a něžné pohlazení. Bez ohledu na to, do které kategorie se řadíte vy, šperkem k výročí určitě nic nezkazíte. Co je důležité, nemusí jít vůbec o žádný megalomanský dar. Bohatě postačí například decentní náramek vyjadřující přetrvávající lásku i po delším čase. Nejpodstatnější je ovšem nezapomenout, v opačném případě by to mohlo nadělat mezi partnery zbytečné rozbroje.

Mezinárodní den žen

Rovněž vhodnou příležitostí, kdy se může šperk stát skvělým dárkem, je Mezinárodní den žen. Během tohoto svátku by měla každá dáma bez ohledu na věk pocítit, že na ni její nejbližší patřičně myslí. Můžeme toho dosáhnout vkusnými dámskými šperky, jakými jsou již výše zmiňované náramky, náhrdelníky a náušnice nebo různé přívěšky. Nicméně, stejně jako v předešlém případě, také v souvislosti s tímto dnem platí zlaté pravidlo – nezapomenout.

Mezinárodní den žen je skvělou příležitostí pro obdarování šperkem

+ Další specifické příležitosti

U narozenin, Vánoc, výročích a Mezinárodního dne žen však končit rozhodně nemusíme. Mezi další příležitosti, kdy se šperky mohou stát vhodnými dárky, patří různé specifické události, jakými jsou například první svaté přijímání, biřmování, stužkovací večírek či promoce. Je toho skutečně mnoho. A kromě toho, pěkný šperk, kterým uděláte blízké osobě radost, můžete darovat v podstatě kdykoli – „jen tak“.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru