Šperky k výročí – 2. část: Jak vybrat šperk k 15. až 50. výročí manželství?

Pokračování seriálu o výročích manželství
Sdílejte
LinkedIn

Šperky k výročí jsou ideálním způsobem, jak ocenit milovanou osobu. Od 1. do 10. výročí dostávají největší prostor šperky ze zlata, granátové doplňky, perlové šperky, modré topasy, safíry nebo diamanty. Víte však, jaké šperky se obvykle darují k 15. až 50. výročí manželství?

Obsah článku

15. výročí: Křišťálová svatba

O lásce, která přežila 15 let, se předpokládá, že je čistá jako křišťál. Proto také 15. výročí dostalo název křišťálová svatba.

Šperky k patnáctému výročí: Rubíny

Pokud hledáte šperk k výročí po patnácti letech, zvolte prsten nebo náhrdelník s rubínem. Tento krásný červený kámen symbolizuje vášeň, lásku, ale také prosperitu a mír. Je proto spojován s manželstvím, které je postaveno na stabilních, dlouhotrvajících základech vztahu s dobrými vyhlídkami do budoucna.

20. výročí: Porcelánová svatba

Stejně jako je porcelán spojován se slavnostním stolováním, tak i 20. výročí je vnímáno jako něco výjimečného a mimořádného. Koneckonců ne každému se podaří prožít celá dvě desetiletí po boku milované osoby.

Šperky ke dvacátému výročí: Smaragdy

Smaragd byl díky své výjimečnosti a překrásnému zářivě zelenému vzhledu uznán jako drahokam královské rodiny. Stejné vlastnosti jej předurčují jako šperk vhodný k oslavě dvacátého výročí svatby. Obzvláště vhodné jsou smaragdové náušnice a také přívěsek nebo prsten se třpytivým smaragdem.

25. výročí: Stříbrná svatba

První výročí, které se také symbolicky pojí s drahým kovem. Čtvrtstoletí manželského svazku se obvykle slaví také opakováním slibu, při kterém daruje muž ženě šperk k výročí

Šperky k pětadvacátému výročí: Stříbro, bílé zlato, platina

Vhodným šperkem k oslavě stříbrné svatby je prsten, který symbolicky obnovuje svazek. V souladu s tradicí by měl být vyroben z bílého drahého kovu. Kromě stříbra máte na výběr bílé zlato nebo platinu.

30. výročí: Perlová svatba

Třicáté výročí se symbolicky spojuje s perlami. V tomto případě jsou vnímány jako symbol dlouholetého růstu do krásy a hodnoty. Tak jak rostou perly, rostl i váš vztah. Nyní je z něj něco nesmírně vzácného a jedinečného.

Šperky k třicátému výročí: Perly 

Ve srovnání s třetím výročím by dámské šperky k třicátému výročí měly být již honosnější, výraznější a také exkluzivnější. Předpokládá se, že jejich nositelkou je dáma v nejlepších letech, která bude s krásným perlovým náhrdelníkem vypadat velmi elegantně.

40. výročí: Rubínová svatba

Po čtyřiceti letech manželství je vhodné si připomenout lásku a vášeň, která kdysi spojila vaše cesty. Proto se symbolem tohoto výročí stal opět rubín. 

Šperky ke čtyřicátému výročí: Rubíny

Šperk s rubínem ke 40. výročí by měl být opět o něco honosnější a výraznější než ten, který jste možná darovali své vyvolené u příležitosti patnácti let manželství. Velmi vhodné jsou prsteny a přívěsky s rubínem ve vintage stylu. Velice vhodné jsou prsteny a přívěsky s rubínem ve vintage stylu. Vypadají velmi vzácně a exkluzivně.

50. výročí: Zlatá svatba

Půlstoletí společného života, tím se opravdu nemůže pochlubit kdokoli. Při této příležitosti si manželé často opakují svůj slib, který stejně jako před 50 lety zpečetí zlatými snubními prsteny.

Šperky k padesátému výročí: Zlato

Zlaté šperky se hodí k oslavě prvního i padesátého výročí svatby. Oslava půlstoletí by však měla být spojena se vzácnými kousky, jako jsou masivní zlaté prsteny, ale vhodné jsou i výraznější náhrdelníky nebo drahé hodinky. Šperky k výročí po 50. letech si můžete vybrat libovolně, ale měly by symbolizovat zlaté výročí vaší svatby.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru