Šperky pro domácí mazlíčky: přívěsky, medailonky, obojky a další

Šperky pro domácí mazlíčky jsou velkým hitem
Sdílejte
LinkedIn

Když rozkošné oblečení nestačí, je čas přidat trochu třpytu. Můžete začít obojkem s drahými kameny nebo gravírovanou známkou a skončit přívěsky nebo náušnicemi. V posledních letech se šperky pro domácí mazlíčky staly vizitkou výjimečné péče a pozornosti, kterou někteří majitelé věnují svým zvířecím členům rodiny. Svět zvířecích šperků dnes zahrnuje téměř vše, co najdete v běžné šperkovnici. Pojďme se na tento speciální segment šperků podívat blíže.

Obsah článku

Typy šperků pro zvířata

Nabídka šperků a bižuterie pro zvířata je na současném trhu poměrně pestrá. Zaměřuje se primárně na pejsky a kočky. Počínaje zdobenými praktickými doplňky, konče extravagantními a poněkud excentrickými kousky, váš domácí mazlíček může mít ve výbavě opravdu cokoliv. 

Obojky, postroje a vodítka jako šperky

Ve své podstatě praktické doplňky pro domácí mazlíčky získávají pod rukama designérů šperkařů zcela nový význam. V nabídce naleznete obojky zdobené diamanty, krystaly Swarovski, aplikacemi z drahých kovů nebo z kvalitní chirurgické oceli. Ničím výjimečným nejsou designové přezky či speciální přívěsky. Výrobci používají měkkou telecí kůži i speciální tkaniny rostlinného původu, které zajistí dokonalé pohodlí pro vašeho čtyřnohého mazlíčka.

Gravírované známky a přívěsky

Známka nebo přívěsek na obojek je jedním z nejběžnějších a zároveň nejpraktičtějších šperků pro domácí mazlíčky. Velmi oblíbené jsou jednoduché ocelové přívěsky různých tvarů vhodné pro gravírování. Exkluzivně vypadají propracovanější známky vyrobené ze zlata, vykládané krystaly nebo drahými kameny. Kromě estetické funkce mají často i funkci bezpečnostní – nesou základní informace o pejskovi nebo kočce pro případ, že by se zatoulali.

Náhrdelníky pro domácí mazlíčky

Náhrdelníky, náramky a diadémy

Dostáváme se k extravagantnějším doplňkům šperkovnice pro domácí mazlíčky, které se rozhodně nehodí pro každé zvíře ani pro každou příležitost. Bižuterie pro domácí mazlíčky může mít i podobu honosného diadému vykládaného drahými kameny. Takový šperk samozřejmě není vhodný ani bezpečný pro běžné pobíhání v parku a je spíše doplňkem pro opravdu výjimečné příležitosti. Podobně jako náramky umístěné na tlapkách vašeho čtyřnohého mazlíčka nebo exkluzivní náhrdelníky nahrazující obojky. Na trhu najdete náhrdelníky pro psy nebo kočky z chirurgické oceli, drahých kovů, ale i mimořádně elegantní perlové nebo luxusní křišťálové náhrdelníky.

Náušnice pro domácí mazlíčky

Když mluvíme o špercích, nemůžeme vynechat náušnice. Možná vás to překvapí, ale psi a kočky je nosí také. Někteří výrobci nabízejí piercing pro zvířata, ale invazivní zásahy nejsou nutné. Pokud chcete svého mazlíčka potěšit párem pěkných náušnic, můžete použít netoxické lepidlo bez obsahu latexu, které udrží náušnici na místě přibližně tři týdny. Šetrně jej odstraníte dětským olejem.

Šperky pro domácí mazlíčky: Základní zásady bezpečnosti

Domácí mazlíček nemusí být exkluzivním doplňkem tak nadšený jako jeho majitel. Proto doporučujeme vybírat veškeré ozdobné předměty obzvlášť pečlivě a s ohledem na pohodlí a bezpečnost vašeho mazlíčka.

Nejbezpečnější jsou obojky a přívěsky

Prokousnuté a poškozené šperky mohou být pro vašeho domácího mazlíčka nebezpečné. Oblast krku je pro zvířecí zuby nedostupná, proto jsou obojky, známky, přívěsky a náhrdelníky pro zvířátka nejbezpečnější. 

Bezpečné zapínání

Ujistěte se, že náhrdelník, který svému domácímu mazlíčkovi připevňujete na krk, je do určité míry pružný nebo má zapínání, které v případě nouze povolí. Výborné jsou magnetické spony, které se rozepnou, když se váš pejsek prudce zachytí v porostu nebo jiné překážce.

Zvažte vhodnost situace

Stejně jako vy nenosíte své perlové náhrdelníky do posilovny či bazénu, ani šperky pro domácí mazlíčky nejsou vhodné pro každou příležitost. Určitě je nepoužívejte při volném výběhu pejska, do parku či do přírody. Pokud šperk svému domácímu mazlíčkovi přece jen nasadíte, měli byste ho mít pod neustálým dohledem.

Dejte pozor na alergeny

Stejně jako u lidí se i u domácích mazlíčků mohou objevit alergie na šperky, respektive alergická reakce na některé kovy, které jsou součástí bižuterie pro zvířata. Zatímco u šperků z chirurgické oceli nebo drahých kovů můžete být klidní, u doplňků obsahujících nikl dbejte zvýšené opatrnosti.

Kdo nabízí šperky pro domácí mazlíčky

V nabídce některých specializovaných obchodů pro domácí mazlíčky najdete také doplňky pro domácí mazlíčky. Pokud však máte zájem o opravdu kvalitní šperky, doporučujeme podívat se do katalogů šperkařských značek.

Bezpečné a velmi oblíbené šperky pro domácí mazlíčky má v nabídce Pandora. Vedle obojků můžete pod touto značkou nalézt i vkusné přívěsky či medailonky vhodné pro gravírování. Velmi populární jsou také obojky s krystaly Swarovski vsazenými do kvalitní kůže. Existují také specifické značky, které se primárně orientují na módní doplňky pro pejsky a pro jejich majitele. Za všechny zmiňme například italskou společnost Mayadoro, která při výrobě exkluzivních šperků pro zvířata používá pravou kůži, certifikované diamanty a drahé kameny. Nabízí bezpečné a nádherně zdobené obojky, postroje i vodítka.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru