Šperky pro různé styly: Klasické, bohémské, minimalistické a další

Přinášíme vám přehledný seznam nejoblíbenějších stylů šperků
Sdílejte
LinkedIn

Říká se, že šperky a vůni vám může darovat jen člověk, který vás opravdu důvěrně zná. Výběr doplňků je věcí osobního vkusu a úzce souvisí se způsobem oblékání. Většina žen vybírá šperky intuitivně v souladu se svou módou a životním stylem. Co když si ale při výběru doplňků nejste svým stylem zcela jisti? Nebo potřebujete vybrat šperk jako dárek pro někoho blízkého? Pomůže vám následující průvodce: vybíráme šperky podle stylu.

Obsah článku

Klasický styl

Klasický styl znamená eleganci, nadčasovost a jednoduché, čisté linie. Dominují mu dokonale padnoucí basic kousky a neutrální barvy. Klasický styl se neřídí módními trendy. Dává přednost jednoduchému a poněkud rafinovanému půvabu.

Klasické šperky

V řeči šperků jsou klasikou drahé kovy, jemné náhrdelníky s přívěsky, perly, korálkové či řetízkové náramky nebo či napichovací náušnice. Ke klasickému stylu patří také méně výrazné prsteny, křišťálové šperky a samozřejmě hodinky s kovovým náramkem nebo koženým řemínkem.

Šperky v bohémském stylu patří k nejoblíbenějším.

Bohémský styl

Bohémský nebo chcete-li boho styl, je především o svobodě, nespoutanosti a přírodních materiálech. Povoleny jsou extravagantní kombinace, vrstvení, vintage kousky a prioritou je dokonalé pohodlí.

Bohémské šperky

Boho šperky jsou svobodné, zemité a inspirované přírodou. Výborně se hodí vrstvené prsteny, náramky nebo dlouhé vrstvené náhrdelníky. Přívěsky a náušnice často nesou tvary peří, rostlin, listů nebo zvířat. Bohémské šperky zahrnují kombinace kovů, drahokamů a krystalů všech barev, stejně jako přírodní materiály, jako je kůže a dřevo.

Minimalistický styl

Minimalismus jako životní styl není jen o základních barvách a nekomplikovaných střizích. Je založen na funkčnosti, všestrannosti a touze zbavit se všeho nepotřebného. Nastavuje kritické zrcadlo moderní konzumní společnosti.

Minimalistické šperky vás okouzlí svou jednoduchostí.

Minimalistické šperky

Minimalistické šperky bývají jednoduché, hladké, dokonale kombinovatelné a vhodné pro každou příležitost. Můžeme mluvit o nadčasovosti. Minimalismus představuje zlatý nebo stříbrný řetízek s jednoduchým přívěskem, hladký prsten nebo kulaté náušnice. Pamatujte, že méně je v tomto případě více. To platí jak pro zdobení, tak pro množství šperků, které nosíte najednou. Minimalismus si vystačí s jedním decentním kouskem, který se hodí ke všemu.

Rockový styl

Rock je tvrdý, mystický a nepřizpůsobivý. Stejným způsobem se zrcadlí také v módním stylu. Představuje určitou rebelii, ale také tajemnost a sex-appeal. Je tak trochu tvrdohlavý a osobitý. Charakterizuje ho kůže, tvrdý kov a černá barva protkaná výraznými odstíny.

Rockové šperky

Rockové šperky jsou tvrdé a chladné. Tomuto stylu sluší masivní stříbrné kousky a bižuterie z chirurgické oceli. Nosí se tlusté řetízky, náramky a odvážné dominantní prsteny. Náušnice i piercing jsou na místě. Dobře se hodí také široké kožené náramky s kovovým výbojem.

Městský styl

Je aktuální, svěží, zábavný a kreativní. Městský styl se nebojí barev, kombinování a integruje nejnovější módní trendy. Má v sobě odvahu, ale také správnou míru a dávku zdravé střídmosti. Je výrazný, ale ne prvoplánový.

Šperky v městském stylu

Šperky jsou v tomto případě stejně barevné a odvážné jako samotný šatník. Nosí se náhrdelníky, módní náramky a náušnice všech barev. Vhodné jsou korálky, ale i kombinace různých textur a materiálů. Šperky v městském stylu jsou kreativní a nápadité v detailech. Nejsou však přeplácané, ale vyznačují se spíše čistými liniemi. Ani se vzájemným kombinováním se to v tomto případě nevyplatí přehánět.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru