Proč jsou zlaté šperky tak oblíbené?

Zlaté šperky jsou symbolem luxusu a nezaměnitelné elegance
Sdílejte
LinkedIn

Určitě jste už někdy v minulosti slyšeli citáty či různé moudrosti, které vypovídaly o tom, že ,,šaty dělají člověka“. Dá se s podobnými tvrzeními souhlasit? Do jisté míry ano. Vždyť každý člověk se chce ,,od přírody“ cítit pěkně a přitažlivě. Souhlasíte? V tom případě jste na správné adrese. Následujícími řádky si posvítíme na to, proč jsou zlaté dámské a pánské šperky takové oblíbené.Právě takové módní doplňky totiž dokáží dělat zázraky s nastavením mysli a vnímání.

Obsah článku

Proč právě dámské a pánské zlaté šperky?

Bude to znít jako otřepané klišé, no zlaté šperky patří společně s těmi stříbrnými a růžovými mezi vůbec nejoblíbenější na trhu. Navíc, na popularitě jim přidává skutečnost, že po nich s radostí sahají nejen dámy, ale i pánové. Proč je tomu ale tak?

Dá se říci, že důležitost barev může v obecném pojetí kolísat v závislosti na společnosti a různých okolností. Každý odstín má totiž zvláštní schopnost odrážet náladu či vyjadřovat vlastnosti a pocity.

Co se týče zlaté barvy, její odstíny představují nejen úspěch a vítězství. Jsou spojeny i s bohatstvím, extravagancí, kvalitou, leskem či vysokými hodnotami. Možná právě proto jsou dámské a pánské zlaté šperky tak oblíbené. Jsme však toho názoru, že za tím stojí o něco více důvodů.

Sebevyjádření, nadčasovost a dokonalost

Tuhle ,,trojici“ si velmi dobře zapamatujte. Když budete obdarovávat ať vaši partnerku zlatými náušnicemi, nebo vašeho partnera zlatým náramkem, můžete si u nich šplhnout výstižným, věcným a zároveň romantickým odůvodněním, proč jste se rozhodli právě pro zlatý doplněk.

Sebevyjádření: Nosit na těle něco, co svými odstíny evokuje vzácnost a krásu, je skvělým způsobem, jak se vnímat s láskou. Ve své podstatě jde o jakési vyjádření vlastní hodnoty.

Nadčasovost: Ať už je to způsobeno zářivým leskem, sympatickými odstíny, nebo skvělou kombinovatelností s různými outfity, zlatá jednoduše nikdy nezklame a neomrzí.

Dokonalost: No a v neposlední řadě, zlatá barva je jasným symbolem dokonalosti. Koneckonců, proč se za prvenství udělují zlaté trofeje a zlaté medaile?

Náš tip na zlaté náušnice a náramky

Bez ohledu na to, zda si chcete zlatým doplňkem udělat radost, nebo jím plánujete obdarovat milovanou osobu, máme pro vás doporučení na konkrétní produkty.

Zlaté náušnice Guess

Z dámských šperků jsou v tomto případě jasnou volbou zlaté náušnice od značky Guess. Konkrétně upozorňujeme na model s označením UBE78095. Za jeho největší přednosti považujeme nejen cenovou dostupnost, ale rovněž schopnost zvýraznit jemné linie něžné dámské obličeje. Skvělou alternativou v podobně dostupné cenové kategorii však mohou být i zlaté srdíčkové náušnice Guess UBE28004.

Zlaté šperky Guess jsou stálicí v oblíbenosti mezi dámami

Zlatý náramek Tommy Hilfiger

Na druhé straně, v souvislosti s pánskými zlatými šperky nám nedá nezmínit zlaté náramky od společnosti Tommy Hilfiger. Speciální pozornost doporučujeme upřít na výrazný ocelový náramek s PVD povlakem, který nese označení 2790088. Zaujme jako leskem, tak vkusně aplikovanými barvami značky blízko zapínání. Cenově dostupnější alternativou může být kožený náramek Tommy Hilfiger 2790082 se zlatými prvky.

Zlaté šperky jsou oblíbené i mezi pány - na obrázku zlatý náramek Tommy Hilfiger

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru