Swarovski – šperky, které by neměly chybět v dámském repertoáru

Šperky Swarovski jsou synonymem dámské bižuterie
Sdílejte
LinkedIn

Když se řekne „Swarovski“, mnoha lidem se před očima automaticky vyjeví okouzlující náušnice a náhrdelníky. Jednoduše, šperky, které hrají těmi najjagavejšími a nejjasnějšími odstíny. Popravdě, není se čemu divit … Vždyť jde o společnost, která se může pyšnit statusem najvyťaženejšieho výrobce křišťálů napříč celým světem. Navíc, její příběh je propletený mimořádně zajímavou historií.

Obsah článku

Okouzlující šperky Swarovski

Okouzlující šperky Swarovski by neměly chybět v žádném dámském repertoáru. Srší z nich totiž jakási jedinečnost, která se slovy jen těžko popisuje. Přiblížit by ji však mohl jedinečný příběh společnosti, která ,,prorazila“ do světa z Čech.

Důležité roky společnosti Swarovski

 • 1862v Čechách se narodil Daniel Swarovski, který se stal později zakladatelem společnosti s dnes již ikonickou labutí v logu.
 • 1883Daniel Swarovski vynalezl přístroj na takříkajíc dokonalé opracování šperků.
 • 1892Daniel Swarovski si dal spolu s Franzem Weis v Praze patentovat výše zmiňovanou mašinku.
 • 1895založení dílny na broušení křišťálových kamenů v tyrolském městečku Wattens.
 • 1919registrace značky Tyrolit, která do dnešního dne představuje špičku mezi brusnými nástroji na výrobu křišťálů.
 • 1931Daniel Swarovski představil originální křišťálové oblečení, které sklidilo v módním průmyslu velký úspěch.
 • 1989 – „tváří“ šperků a celé značky Swarovski se stala dnes již ikonická labuť, která má prezentovat čistotu a eleganci celé společnosti.
Zakladatel společnosti Swarovski - Daniel Swarovski

Zdroj: https://astrumpeople.com/

Náušnice či náhrdelníky? Proč právě šperky Swarovski?

Šperky, sošky, bytové dekorace, parfémy a dokonce i lustry. Toto vše a mnohem více najdete v bohatém portfoliu značky Swarovski. Nás však přirozeně nejvíce zajímají právě šperky – obzvlášť náušnice a náhrdelníky – které jsou z nabídky Swarovski jednoduše TOP.

V souvislosti s náhrdelníky Swarovski bychom speciálně upozornili na modely s přívěsky labutí. Ty jsou jakousi klasikou, která je mezi zákaznicemi dlouhodobě oblíbenou. Náš názor je, že s nimi nic nezkazíte, přičemž jimi osvěžíte i každodenní outfit. Navíc, přívěsek s labutí působí decentně a elegantně, což z něj udělá výborný módní doplněk i na společenské události.

Třpytivý náhrdelník značky Swarovski

Co se týče náušnic Swarovski, těžko jejich popsat několika řádky. Musíte je prostě vidět. Hrají totiž nejen různými tvary, ale i různými duhovými barvami. Z těchto důvodů je více než pravděpodobné, že si nevyberete jen jeden pár, ale hned několik. Vzhledem k jejich design a schopnost vyniknout na něžnějším pohlaví je to však maximálně pochopitelné.

Náš tip: Když mluvíme o špercích Swarovski, pozornost si zaslouží i překrásné náramky a písmenkové přívěsky.

Zajímavosti na závěr - Swarovski šperky ve filmech

Celosvětovou popularitu šperků Swarovski potvrzuje i skutečnost, že byly nejednou „obsazeno“ do filmů, které sklidily globální úspěch. Nemáme tedy na mysli 3-třídní propadáky, ale kvalitní snímky, z nichž některé sklidily úspěchy i na prestižních Academy Awards. Můžeme zmínit například:

 • Titanic
 • Black Swan
 • Skyfall
 • Bohemian Rhapsody
 • Rocketman
Tip na závěr: Přečtěte si více zajímavostí o špercích Swarovski a jejich historii.
Herečka Penelope Cruz s náhrdelníkem a náušnicemi značky Swarovski

Zdroj: https://luxurylondon.co.uk/

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru