Bižuterie pro muže: Vybírejte a noste ji vkusně

Bižuterie pro muže je rozmanitá
Sdílejte
LinkedIn

Vybrat si vhodné doplňky je v mužských kruzích podobně matoucí úkol jako dolévání motorového oleje pro ženy. Pojem bižuterie pro muže má kolem sebe nelichotivé stigma, které se váže k desetiletím omezených nabídek na trhu. Pokud muž nechtěl být definován agresivním kovovým řetízkem, nosil většinou jen hodinky a prstýnek. Tomuto příběhu je však konec. Na trhu již dnes naleznete široký výběr kvalitní a originální pánské bižuterie. Stačí si „jen“ vybrat ty správné kousky a vhodně je zkombinovat s outfitem. Poradíme vám, jak na to.

Obsah článku

Pánské hodinky jako módní doplněk číslo jedna

Pokud není pro vás nošení bižuterie běžné, značkové hodinky jsou obvykle nejlepším prvním krokem. V kontextu našeho tématu se nebudeme na hodinky dívat z hlediska funkčnosti, ale jako na módní doplněk.

Jak vybrat správné hodinky

Hodinky jsou symbolem jistého statusu. Sportovce prezentují masivní modely s velkými indexy, několika subciferníky, výraznou korunkou a silikonovým řemínkem. Hodinky s koženým řemínkem se budou perfektně hodit pro každodenní nošení, zatímco pro přísné formální události se hodí elegantní modely s kovovým náramkem. Obecně platí, že čím jsou hodinky jednodušší, tím jsou elegantnější.

Jak nosit hodinky

Hodinky patří na zápěstí, tedy na nejužší místo ruky. Je běžným zvykem nosit hodinky na nedominantní ruce. Neměly by vás totiž omezovat v běžných činnostech. Abyste působili stylově, měli byste mít hodinky zapnuté na místě, které je vidět zpod rukávu košile, když ohnete ruku v lokti.

Manžetové knoflíčky jsou výsostnou záležitostí pánské bižuterie

Výsostně pánská bižuterie: Manžetové knoflíčky

Pokud existuje nějaká stálice ve světě bižuterie pro muže, tak jsou to právě manžetové knoflíčky. Žádají si však ty nejformálnější události a samozřejmě oblek.

Jak vybrat manžetové knoflíčky

Protože se manžetové knoflíčky nosí stále méně, představují poměrně jednoduchý způsob, jak zaujmout doplňky a vystoupit z davu. Pokud chcete jít formálnější cestou, vsaďte na menší, decentní pár. Při příležitosti, kdy si můžete dovolit trochu experimentovat, dodejte svému outfitu špetku originality odvážnějšími a originálnějšími manžetovými knoflíčky. 

Jak nosit manžetové knoflíčky

Tato bižuterie pro muže se váže výhradně ke košili a obleku. Jako každý jiný kovový doplněk, i manžetové knoflíčky vypadají nejlépe, pokud jsou sladěny s jinými kovy, které máte na sobě.

Bižuterie pro muže v méně tradičních podobách

Pánské doplňky na současném trhu se hodně inspirovaly dámským šatníkem. Náramek, řetízek či prsten – nic z toho už dnes není čistě ženskou výsadou. Existuje však jedno specifikum. Pokud se u dam říká, že méně je někdy více, u mužů to platí dvojnásob. Bižuterie pro muže by měla být vybírána střídmě, vkusně a s rozumem.

Náramky jsou dnes již běžnou součástí bižuterie pro muže

Náramky pro muže

Náramky zdobí pánské zápěstí už nějaké to desetiletí a jsou dalším krokem na pevné půdě vkusu. Zatímco předchozí léta patřila drsnějšímu vzhledu v podobě silné kůže nebo kovu, nyní si i pánové mohou dovolit rafinované, minimalistické náramky a módní vrstvení. Při zdobení zápěstí se nemusíte obávat ani kombinace různých materiálů. Pánské náramky si také výborně rozumějí s vhodně zvolenými hodinkami.

Prsteny pro muže

Prsteny jsou už o něco odvážnější volbou z řady pánské bižuterie. Pokud váš ukazováček nebo prsteníček ozdobíte dominantním kouskem, nepotřebujete už na ruku nic přidávat. V kontextu střídmosti platí pravidlo maximálně dva prsteny na jedné ruce.

Řetízky pro muže

Definitivně zapomeňte na masivní stříbrné řetízky z 90. let. Vybírejte si minimalistické náhrdelníky, které působí osobně a lze je nosit na vrchní části oděvu. Případně, nechte váš řetízek skrytý pod tričkem, přičemž bude viditelný jen zčásti. Je to rafinované a tajemné. Moderní je také náhrdelník sahající do poloviny hrudníku, který si bude výborně rozumět s jednoduchým tričkem a džínami. Ani v případě řetízků se nebojte populárního vrstvení a kombinujte více modelů různé délky.

Bižuterie, která ještě nenašla místo v pánském šatníku

Dámy mají v tomto směru přece jen navrch a úplně všechno ze svých doplňků pánům nenechaly. Existuje bižuterie, po které byste jako příslušník silnějšího pohlaví rozhodně sahat neměli. Začněme výzdobou nohou. Zapomeňte na prsteny na nohu i na náramky kolem kotníků. Namístě není ani piercing v pupíku nebo brož.

Nezapomínejte, bižuterie pro muže by měla být jemným akcentem vaší osobnosti a celkového outfitu. Vaším cílem je doplnit a podtrhnout, ne odvést pozornost. Správně zvolený kousek vás bude provázet nejdůležitějšími chvílemi vašeho života a nabude pro vás sentimentální hodnoty. Budete ho nosit s jistotou a s lehkostí.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru