Představujeme nejslavnější italské značky šperků

Nejznámější italské značky šperků
Sdílejte
LinkedIn

Když mluvíme o kvalitních italských špercích, máme vždy na mysli vyváženou kombinaci tradice, inovací a řemeslného zpracování. Díky tomuto průniku atributů patří doplňky italské výroby k nejvyhledávanějším na světě. Italské šperkařské značky, kterým se podařilo navázat na rodinnou tradici a vytvořit moderní kolekce v souladu s dobou, se zapsaly do historie a sklidily obrovský úspěch. Některé z nich vám představíme v následujících řádcích.

Obsah článku

Šperky Armani

Pokud zmiňujeme úspěšné italské šperkařské značky, nesmíme vynechat luxusní módní dům, který v roce 1975 založil v Miláně Giorgio Armani. Dnes pod jménem Armani známe světovou módní značku, která se zaměřuje na pánské a dámské oblečení, doplňky včetně šperků a brýlí, parfémy a kosmetiku. Kromě hlavní korporátní značky Giorgio Armani nabízí výrobce také tři další dílčí značky určené pro různé skupiny cílových zákazníků:

  • Emporio Armani se zaměřuje na mladé spotřebitele ve věku 25 – 35 let, je velmi současná a módní.
  • EA7 je sportovní řada značky zaměřená na širokou škálu sportů včetně běhu, fitness a lyžování.
  • A/X Armani Exchange nabízí ležérní módu dobré kvality pro masový trh spotřebitelů.

V segmentu doplňků jsou velmi oblíbené šperky Emporio Armani v moderním, svěžím a originálním designu. Výrobce nabízí pánské i dámské šperky převážně z odolné oceli nebo stříbra v různých povrchových úpravách. Mnoho šperků má punc luxusu, který k italské značce Armani tradičně patří.

Šperky Roberto Cavalli

Luxusní módní značka Roberto Cavalli je na trhu již od 70. let 20. století. Založil ji italský návrhář Roberto Cavalli ve Florencii. Ve světě módy se proslavil zejména svými zvířecími potisky na kůži a textilu. Kromě konfekce vyrábí také doplňky včetně hodinek, šperků, kabelek, brýlí, bot a parfémů.

Šperky Roberto Cavalli oslňují zejména kreativitou se špetkou výstřednosti, originálními ornamenty, zdobením, barvami a motivy. Výrobce se však nebojí experimentovat ani s materiály. V jeho kolekcích můžete najít postříbřenou nebo pozlacenou mosaz, krystaly, přírodní materiály jako achát nebo onyx. Šperky Cavalli patří k těm, se kterými zaujmete i na prestižních společenských událostech.

Šperky Gucci

Italskou značku šperků Gucci původně založil v roce 1921 Guccio Gucci ve Florencii. Módní dům se stal celosvětově známou společností pod vedením Alda Gucciho, syna zakladatele, krátce po svém vzniku. Dnes naleznete pod jménem Gucci konfekci, obuv, kabelky, doplňky včetně šperků i bytových dekorací.

Šperky Gucci přibyly do portfolia výrobce až v 90. letech minulého století. V roce 1997 byla na trh uvedena stříbrná kolekce Gucci a o dva roky později kolekce jemných šperků. V současnosti je značka známá luxusní nabídkou kvalitních šperků z dílny špičkových designérů. Gucci nabízí své šperky pouze v nejkvalitnějším materiálovém provedení, včetně zlata, stříbra a hypoalergenních kovových slitin s různými povrchovými úpravami. Slavné logo značky je na mnoha špercích silně rozpoznatelné.

Šperky Bvlgari

Značka Bvlgari byla založena v roce 1884 jako dílo Sotiria Bulgariho, talentovaného stříbrotepce původem z Řecka. Dnes je to luxusní italský módní dům proslulý svými šperky, hodinkami, parfémy a doplňky. Produkty Bvlgari se vyznačují osobitým a originálním designem inspirovaným prvky římského a řeckého klasicismu.

Italská šperkařská značka Bvlgari patří do luxusního segmentu a její šperky jsou symbolem dokonalosti a precizního řemeslného zpracování. Vynikají osobitým výrazem a poutavými barevnými kombinacemi. Náhrdelníky, náramky, náušnice, prsteny a brože z dílny Bvlgari jsou exotické, masivní, a přitom velmi vznešené a elegantní. Špičková kvalita materiálů je v tomto případě samozřejmostí. Výrobce používá především zlato a drahé kameny.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru