Šperky Bvlgari: luxus s nádechem slunné Itálie

Bvlgari - šperky, které nezapřou svůj italský původ
Sdílejte
LinkedIn

Zahrály si i na stříbrném plátně. Oslovily italskou šlechtu i americké osobnosti. Ocitly se ve šperkovnicích nejslavnějších hereček a světoznámých pěveckých hvězd. Sám Andy Warhol je označil za výstavu moderního umění. Luxusní šperky Bvlgari se vyznačují jedinečným stylem s prvky římského a řeckého klasicismu, zářivými barvami a nezaměnitelnými motivy. Dnes vám o jednom z nejslavnějších klenotnických domů a jeho špercích povíme více.

Obsah článku

Z historie značky Bvlgari

Talentovaný řecký stříbrotepec Sotirios Voulgaris emigroval v roce 1880 do Itálie s několika drobnými v kapse. Jen o čtyři roky později se mu v Římě podařilo založit klenotnický dům, který si rychle vybudoval pověst v těch nejlepších společenských kruzích. Svou značku nazval Bvlgari, protože to byla fonetická podoba jeho příjmení. Stříbrné šperky Bvlgari byly poctou starověké římské architektuře, mozaikám a mincím. 

Ve 20. letech 20. století se ve špercích Bvlgari zrcadlil design tradiční francouzské školy. Návrháři používali platinu a diamanty ve stylu art deco. O dvě desetiletí později značka přešla k typickému italskému stylu a své šperky začala navrhovat ve slunečných odstínech zlata. V tomto období vznikla také slavná kolekce šperků Serpenti.

Sláva šperků Bvlgari

V průběhu desetiletí definovaly šperky Bvlgari osobitý styl tvořený zářivými barevnými kombinacemi a nezaměnitelnými motivy, které vzdávají hold římským kořenům společnosti. V 50. letech 20. století si získaly nebývalou popularitu v Itálii i mezi osobnostmi americké společenské scény. Zahrály si v klasických hollywoodských filmech, jako jsou Prázdniny v Římě, Kleopatra a King Kong. Ocitly se ve šperkovnici Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn a Jessicy Langue. Mezi celebrity, které si oblíbily šperky Bvlgari, patří v současnosti Rihanna, Bella Hadid a Zendaya.

Šperky Bvlgari - zlatý náhrdelník s diamanty

Šperky Bvlgari: Styl 21. století

Společnost Bvlgari je v současnosti považována za luxusní italský módní dům světového jména. Vedle šperků se proslavila také svými hodinkami, parfémy, doplňky a koženým zbožím.

Již poslední desetiletí 20. století patřilo výrazným, univerzálním šperkům určeným pro celodenní nošení a netradičním materiálům. Italský módní dům začal do designu svých výrobků zapojovat ocel, porcelán, hedvábí a dřevo.

Dnes jsou šperky Bvlgari známé svými odvážnými a barevnými kombinacemi. Vedle kvalitního zlata používají diamanty, smaragdy, perly i keramiku. Bvlgari posouvá hranice luxusních šperků směrem k současným trendům a kreativitě. Ve svých návrzích kombinuje klasické římské motivy s moderními prvky. Katalogy značky zahrnují nápadité náhrdelníky, náramky, prsteny i náušnice a manžetové knoflíčky. Portfolio zahrnuje také luxusní kolekce svatebních šperků, zásnubních prstenů, snubních prstenů a diamantových dárků.

Nejoblíbenější kolekce šperků Bvlgari

Značka Bvlgari v současné době nabízí své šperky v různých designových řadách a kolekcích. Kromě klasických a svatebních šperků zde najdete také takzvané „high jewellery“, mimořádně luxusní šperky určené pro zvláštní příležitosti. Tváří a ambasadorkou značky je Anne Hathaway. Mezi nejoblíbenější kolekce patří:

  • Bvlgari Bvlgari
  • B. Zero 1
  • Divas Dream
  • Fiorever
  • Serpenti

Šperky Bvlgari Serpenti

Ikonický motiv hada, který je charakteristický pro kolekci Serpenti, oslavil 75 let. Kdysi ho nosila Gina Lollobrigida, dnes ho na červeném koberci nosí celebrity jako Anne Hathaway a Zendaya. První šperky Bvlgari Serpenti a hodinky s motivem hada byly vytvořeny ve 40. letech minulého století. Postupem času začala hlava a tělo hada zdobit také linie dámských kabelek. Tělo hada, složené z malých, pružně spojených částí, dnes najdeme zakomponované do náhrdelníků, náramků a prstenů Bvlgari.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru