Znáte nejluxusnější značky šperků na světě? Seznámíme vás!

Ukážeme vám nejluxusnější značky šperků na světě
Sdílejte
LinkedIn

Existuje jen málo úspěšných lidí, kteří zasvětili celý život zdokonalování svého obchodu takovým způsobem jako zakladatelé nejluxusnějších světových klenotnických domů. Dnes se jejich jméno opírá o bohatou historii a elitní klientelu z řad celebrit i královských rodin. Navzdory přemrštěným cenám jsou značky špičkových designérských pánských a dámských šperků v současnosti mimořádně žádané. Díky výzvám v oblasti udržitelnosti sahá stále více spotřebitelů po kvalitě, která má ambici stát se rodinným dědictvím. Prozradíme vám, proč jsou designérské šperky tak drahé a které jsou nejluxusnější značky šperků na světě.

Obsah článku

Co stojí za vysokou cenou luxusních šperků?

Výroba luxusních šperků je mimořádně nákladná. Přední značky investují obrovské částky nejen do zpracování, kvality a množství kovu, ale také do použitých drahokamů. Za vysokou cenou jejich šperků však stojí také intenzivní marketing. Kromě samotného jména se klade důraz na to, aby nabídka byla nízká a poptávka vysoká. Luxusní designerské šperky vyrobené jen v několika exemplářích se stávají vzácnými sběratelskými kousky a jejich hodnota v průběhu let roste. Představují proto velmi výhodnou investici.

Mezi nejluxusnější značky šperků patří značky Bvlgari, Chopard, Cartier, Tiffany & Co či Harry Winston

Nejluxusnější značky šperků na světě

Některé z nich se mohou pochlubit stoletou historií, jiné mají kousky, které se objevily na červeném koberci, v kultovních filmech nebo dokonce na krku královské rodiny. Jejich designéři se pružně přizpůsobují době a zároveň si zachovávají úctu ke svému výjimečnému řemeslu a k tradici. Výsledkem jsou nadčasové šperky, které nikdy nevyjdou z módy. Představujeme vám nejluxusnější značky šperků na světě. Seznamte se s nimi!

Bvlgari

Bvlgari je italská značka, jejíž historie sahá až do roku 1884. Sídlí v Římě a v jejím portfoliu najdete kromě luxusních šperků také hodinky, kosmetiku či parfémy. V jedinečném designu šperků Bvlgari se prolíná sofistikovaná elegance a moderní trendy s klasikou a tradičními prvky. Charakteristickým znakem domu jsou velké barevné drahokamy a odvážné tvary. Bvlgari používá pro všechny své šperky výlučně 18karátové zlato. K milovníkům této značky se hlásí například Elizabeth Taylor či Gina Lollobrigida. Cena šperků Bvlgari se pohybuje od 1000 do 12 milionů dolarů.

Chopard

Chopard je rodinný podnik známý svou kreativitou a drzostí. Značka vznikla v roce 1860 ve Švýcarsku a jejím zakladatelem je Louis-Ulysse Chopard. V jejích katalozích se objevují nejluxusnější šperky i špičkové hodinky. Šperky Chopard vynikají precizním zpracováním a zajímavými detaily. Značka je obchodním partnerem filmového festivalu v Cannes, pro který vydává každoročně jednu originální kolekci. Společnost Chopard přitahuje pozornost také používáním zlata z udržitelných zdrojů. K příznivcům šperků této značky patří například Javier Bardem nebo Colin Firth. Ceny v katalozích se pohybují od 2 000 do 16 milionů dolarů.

Cartier

Populární francouzský luxusní dům založil Louis-Francois Cartier v Paříži ještě během francouzské revoluce. Značka, která se proslavila zejména svými nadčasovými ikonami, udělala během své dlouhé historie několik odvážných počinů. K těm nejvýznamnějším patří využití platiny a diamantu v klenotnictví či přechod od kapesních hodinek k náramkovým v roce 1904. Cartier má pověst klenotníka králů a krále klenotníků. Jeho šperky vynikají jedinečným elegantním designem. K jeho klientele patří nejen významné královské rodiny z různých zemí od Portugalska po Egypt, ale také slavná jména jako Andy Warhol, Tom Cruise, Angelina Jolie či Kate Middleton. Ceny šperků Cartier se pohybují od 1 000 do 2,76 milionu dolarů.

Tiffany & Co

Historie značky Tiffany sahá do roku 1837, kdy Charles Lewis Tiffany otevřel malý obchod s luxusním zbožím v New Yorku. Tento luxusní dům je znám svým nadčasovým designem, kterým významně ovlivňuje pop kulturu a elitní třídu. Filmové šperky se objevily v několika populárních filmech, jako je Snídaně u Tiffanyho nebo Velký Gatsby. Společnost Tiffany & Co je známá svou modrou krabičkou, která je spojována s kvalitou, elegancí a stylem a často je vnímána jako nezbytná součást svatebních šperků. Nejdražší šperky Tiffany nosí například Elizabeth Taylor nebo Reese Witherspoon. Cenové rozpětí v katalozích této značky se pohybuje od 15 000 do 15 milionů dolarů.

Harry Winston

Značka byla založena v New Yorku v roce 1932 rukou samotného Harryho Winstona a je známá také jako král diamantů nebo klenotník hvězd. Mezi její nejvýznamnější díla bezpochyby patří diamantová koruna ve tvaru srdce věnovaná britskému králi Jiřímu VI. Šperky Harry Winston, které se pravidelně objevují na červeném koberci, vynikají zejména elegancí, vintage stylem a odolností, která obstojí i ve zkoušce času. K příznivcům značky se hlásí například Jennifer Lopez, Madonna či Julie Andrews. Cena šperků se pohybuje od 4 000 do 20 milionů dolarů.

Nejunikátnější předměty na celosvětovém trhu

Luxusní šperky jsou těmi nejunikátnějšími předměty na světovém trhu. Jsou tvořeny z nejvzácnějších materiálů a kamenů, přičemž každý kousek je jedinečný a vyrobený prvotřídním řemeslným zpracováním. A přestože ne každý si může dovolit vybírat z katalogů luxusních klenotnických domů, nejluxusnější značky šperků na světě budou vždy přitahovat zájem a pozornost široké veřejnosti.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru