Poznejte nejdražší šperky na světě

Představujeme ty nejdražší šperky na světě
Sdílejte
LinkedIn

Svět šperků není jen o hledání vysněných kousků, které vyhoví vašemu gustu, perfektně doplní váš outfit nebo potěší vaše blízké. Je také o poznání toho vůbec nejcennějšího, co zhmotňuje. Máme na mysli nejdražší šperky na světě, které jsou očím veřejnosti často známé jen z fotek.

Jinak to není ani v našem případě. Bohužel, neměli jsme tu jedinečnou možnost pokochat se jejich krásou na vlastní oči. Sice vypadají úchvatně i na fotkách, ale s určitostí můžeme prohlásit, že naživo musí být doslova a do písmene dechberoucí. Znáte je?

Obsah článku

TOP 10: Nejdražší šperky na světě

V souvislosti s nejdražšími šperky na světě stojí za zmínku skutečnost, že rozdíl přibližných hodnot mezi 1. a 10. nejcennějším je propastných zhruba 187 milionů eur. Neuvěřitelné, že? Jde opravdu o megalomanské částky, o jejichž „hodnotě“ nemůže mít „běžný člověk“ ani jen tušení.

Toto jsou nejdražší šperky na světě:

1. The Hope Diamond

Přibližná hodnota: 207 milionů eur

Zajímavost: 45,52karátový modrý kámen známý jako The Hope Diamond je nejen nejdražším, ale pravděpodobně i nejznámějším šperkem na světě. Předpokládá se, že pochází z dolů Golkonda. Od roku 1958 je vystavený v Smithsonian Museum of Natural History.

První příčka mezi nejdražšími šperky na světě patří tomuto s názvem The Hope Diamond
Zdroj: https://curiousmatters.wordpress.com / https://diamondbuzz.blog/

2. Peacock Broosh

Přibližná hodnota: 83 milionů eur

Zajímavost: Tato pestrobarevná brož ve tvaru páva byla poprvé představena na veletrhu TEFAF v Nizozemsku v roce 2013. Zdobí ji více než 1 300 kamenů s celkovou hodnotou 120,81 karátů. 

3. The Pink Star

Přibližná hodnota: 59 milionů eur

Zajímavost: The Pink Star pochází z Jižní Afriky. V současnosti má sice „jen“ 59,6 karátů, ale v minulosti byl vyříznutý ze 132,5karátového surového diamantu.

Mezi nejdražší šperky na světě zařazujeme slabě růžový diamant The Pink Star
Zdroj: https://media.npr.org/

4. Oppenheimer Blue

Přibližná hodnota: 47 milionů eur

Zajímavost: Mezi nejdražší šperky na světě patří i 16,62karátový Oppenheimer Blue, který nese název po Phillipovi Oppenheimerovi. Odborníci se domnívají, že byl vytěžený někde v Jižní Africe zhruba na počátku 20. století.

5. L´Incomparable Diamond Necklace

Přibližná hodnota: 45 milionů eur

Zajímavost: 18karátové zlato a 407,48 karátů diamantů – to je celosvětově nejcennější náhrdelník. Mimochodem, podobná orientační cena se připisuje i nejdražším hodinkám na světě.

Nejdražší náhrdelník na světě
Zdroj: https://erikawinters.com/

6. Bluee Moon of Josephine

Přibližná hodnota: 40 milionů eur

Zajímavost: Tento 12,03karátový diamant koupil v roce 2014 odsouzený hongkongský miliardář Joseph Lau Luen pro svou sedmiletou dceru Josephine.

7. Pink Emerald-Cut Graff Diamond

Přibližná hodnota: 38 milionů eur

Zajímavost: 24,78karátový smaragdově broušený kámen známý jako Pink Emerald-Cut Graff Diamond je jedinečný díky úžasné kombinaci barvy a čistoty.

8. The Orange

Přibližná hodnota: 30 milionů eur

Zajímavost: Ve své době, konkrétně v roce 2013, stanovil The Orange světový rekord v ceně karátu za jakýkoli barevný diamant prodávaný v aukci. Cena za karát se v jeho případě vyšplhala na úctyhodné 2 miliony eur.

9. The Hutton-Mdivani Jadeite Necklace

Přibližná hodnota: 22 milionů eur

Zajímavost: Tento vzácný náhrdelník byl vyrobený z jadeitových korálků, které jsou doplněné o sponu z 18karátového žlutého zlata.

10. The Wittelsbach-Graff Diamond

Přibližná hodnota: 20 milionů eur

Zajímavost: Historie tohoto dnes 31karátového modrého diamantu sahá až do 17. století, kdy byl součástí bavorských korunovačních klenotů. Přibližná hodnota dalších nejdražších šperků se pohybuje zhruba na úrovni 9 až 19 milionů eur.

Návrat do reality

Nuže dobrá, musíme uznat, že při výše zmiňovaných číslech se nám tak trochu točila hlava. Proto je čas vrátit se zpět do reality a vybrat si cenově dostupné šperky. Koneckonců, i levnější módní doplňky dokáží plnohodnotně splnit svůj účel. I přesto však stojíme za tím, že nadšenci módy by měli jednoznačně znát nejdražší šperky na světě.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru