Poznejte nejdražší šperky na světě

Představujeme ty nejdražší šperky na světě
Sdílejte
LinkedIn

Svět šperků není jen o hledání vysněných kousků, které vyhoví vašemu gustu, perfektně doplní váš outfit nebo potěší vaše blízké. Je také o poznání toho vůbec nejcennějšího, co zhmotňuje. Máme na mysli nejdražší šperky na světě, které jsou očím veřejnosti často známé jen z fotek.

Jinak to není ani v našem případě. Bohužel, neměli jsme tu jedinečnou možnost pokochat se jejich krásou na vlastní oči. Sice vypadají úchvatně i na fotkách, ale s určitostí můžeme prohlásit, že naživo musí být doslova a do písmene dechberoucí. Znáte je?

Obsah článku

TOP 10: Nejdražší šperky na světě

V souvislosti s nejdražšími šperky na světě stojí za zmínku skutečnost, že rozdíl přibližných hodnot mezi 1. a 10. nejcennějším je propastných zhruba 187 milionů eur. Neuvěřitelné, že? Jde opravdu o megalomanské částky, o jejichž „hodnotě“ nemůže mít „běžný člověk“ ani jen tušení.

Toto jsou nejdražší šperky na světě:

1. The Hope Diamond

Přibližná hodnota: 207 milionů eur

Zajímavost: 45,52karátový modrý kámen známý jako The Hope Diamond je nejen nejdražším, ale pravděpodobně i nejznámějším šperkem na světě. Předpokládá se, že pochází z dolů Golkonda. Od roku 1958 je vystavený v Smithsonian Museum of Natural History.

První příčka mezi nejdražšími šperky na světě patří tomuto s názvem The Hope Diamond
Zdroj: https://curiousmatters.wordpress.com / https://diamondbuzz.blog/

2. Peacock Broosh

Přibližná hodnota: 83 milionů eur

Zajímavost: Tato pestrobarevná brož ve tvaru páva byla poprvé představena na veletrhu TEFAF v Nizozemsku v roce 2013. Zdobí ji více než 1 300 kamenů s celkovou hodnotou 120,81 karátů. 

3. The Pink Star

Přibližná hodnota: 59 milionů eur

Zajímavost: The Pink Star pochází z Jižní Afriky. V současnosti má sice „jen“ 59,6 karátů, ale v minulosti byl vyříznutý ze 132,5karátového surového diamantu.

Mezi nejdražší šperky na světě zařazujeme slabě růžový diamant The Pink Star
Zdroj: https://media.npr.org/

4. Oppenheimer Blue

Přibližná hodnota: 47 milionů eur

Zajímavost: Mezi nejdražší šperky na světě patří i 16,62karátový Oppenheimer Blue, který nese název po Phillipovi Oppenheimerovi. Odborníci se domnívají, že byl vytěžený někde v Jižní Africe zhruba na počátku 20. století.

5. L´Incomparable Diamond Necklace

Přibližná hodnota: 45 milionů eur

Zajímavost: 18karátové zlato a 407,48 karátů diamantů – to je celosvětově nejcennější náhrdelník. Mimochodem, podobná orientační cena se připisuje i nejdražším hodinkám na světě.

Nejdražší náhrdelník na světě
Zdroj: https://erikawinters.com/

6. Bluee Moon of Josephine

Přibližná hodnota: 40 milionů eur

Zajímavost: Tento 12,03karátový diamant koupil v roce 2014 odsouzený hongkongský miliardář Joseph Lau Luen pro svou sedmiletou dceru Josephine.

7. Pink Emerald-Cut Graff Diamond

Přibližná hodnota: 38 milionů eur

Zajímavost: 24,78karátový smaragdově broušený kámen známý jako Pink Emerald-Cut Graff Diamond je jedinečný díky úžasné kombinaci barvy a čistoty.

8. The Orange

Přibližná hodnota: 30 milionů eur

Zajímavost: Ve své době, konkrétně v roce 2013, stanovil The Orange světový rekord v ceně karátu za jakýkoli barevný diamant prodávaný v aukci. Cena za karát se v jeho případě vyšplhala na úctyhodné 2 miliony eur.

9. The Hutton-Mdivani Jadeite Necklace

Přibližná hodnota: 22 milionů eur

Zajímavost: Tento vzácný náhrdelník byl vyrobený z jadeitových korálků, které jsou doplněné o sponu z 18karátového žlutého zlata.

10. The Wittelsbach-Graff Diamond

Přibližná hodnota: 20 milionů eur

Zajímavost: Historie tohoto dnes 31karátového modrého diamantu sahá až do 17. století, kdy byl součástí bavorských korunovačních klenotů. Přibližná hodnota dalších nejdražších šperků se pohybuje zhruba na úrovni 9 až 19 milionů eur.

Návrat do reality

Nuže dobrá, musíme uznat, že při výše zmiňovaných číslech se nám tak trochu točila hlava. Proto je čas vrátit se zpět do reality a vybrat si cenově dostupné šperky. Koneckonců, i levnější módní doplňky dokáží plnohodnotně splnit svůj účel. I přesto však stojíme za tím, že nadšenci módy by měli jednoznačně znát nejdražší šperky na světě.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybíráme šperky podle ročního období

Vybírejte šperky podle ročního období

Výběr šperků, stejně jako výběr oblečení, závisí na ročním období. Jaro a zima jsou obdobími jednoduchosti. Nejbohatší výběr barev a motivů nabízí podzimní šperkovnice. Sdílejte

Přejít nahoru