Šperky Pandora – příběh o přerodu malého dánského obchodu

Přinášíme vám pár zajímavých faktů o značce Pandora
Share on facebook
Sdílejte
Share on linkedin
LinkedIn

Šperky Pandora a jejich příběh

Příběh společnosti Pandora začíná v dánské Kodani ještě v roce 1982, kdy manželský pár Per a Winnie Enevoldsen založil malý klenotnický obchod. Od samého začátku podnikání měli oba zakladatelé ve zvyku cestovat do Thajska, aby hledali šperky, které by mohli dovážet. Jakmile se začala zvyšovat poptávka po jejich špercích, začali postupně upravovat i směrování svého byznysu do velkoobchodního prodeje pro dánské klienty.

Náramek s přívěsky Pandora
Zdroj: adobestock.com

Výrazné milníky

Za výrazné milníky související s prosperováním budoucí úspěšné společnosti lze označit roky 1987 a 1989. Zatímco v roce 1987 Per a Winnie ukončili maloobchodní činnosti a přestěhovali se do větších prostor, tak o 2 roky později se nadějní podnikatelé rozhodli vyrábět své šperky Pandora v Thajsku. Kromě toho, mezitím si najali i svého prvního interního designéra.

Mezinárodní úspěch

Uvedení náramku Pandora na dánský trh v roce 2000 předznamenalo náramný mezinárodní úspěch celé značky. V následujících letech se totiž společnost začala mezinárodně rozšiřovat a vstoupila na nové trhy:

  • 2003 – USA
  • 2004 – Německo a Austrálie
 

Zvyšování výrobní kapacity

Po nemalých úspěších a výrazné přeměně na mezinárodní prodejní platformu otevřela společnost Pandora v roce 2005 v Thajsku rozsáhlý šestipodlažní výrobní závod, který stále tvoří ústřední součást aktuální výroby a infrastruktury. V srpnu 2008 došlo ve stejné lokalitě k otevření druhého výrobního závodu, po kterém následovalo v roce 2010 otevření třetího a čtvrtého závodu Pandora – v téže oblasti. Tyto skutečnosti náramně posílily jedinečné výrobní nastavení společnosti Pandora.

naramok pandora
Zdroj: adobestock.com

Šperky Pandora v současnosti

Náramky a přívěsky Pandora jsou dnes vyráběné a prodávané ve více než 70 zemích na šesti kontinentech prostřednictvím více než 10 300 prodejních míst. Zajímavostí je, že společnost Pandora zaměstnává přibližně 27 300 lidí po celém světě, z nichž asi 13 200 v Thajsku.

Posláním společnosti Pandora je nabídnout ženám napříč celým světem vysoce kvalitní, moderní a zároveň originální šperky za dostupné ceny. Právě v tom pramení snaha inspirovat ženy k tomu, aby vyjádřily svou individualitu. Všechny ženy mají totiž své osobní příběhy, které stojí za vyprávění. A v tom jim mohou svým způsobem pomoci právě nezaměnitelné šperky Pandora.

Pokud tedy náhodou hledáte vkusné a originální módní doplňky, šperky Pandora budou jistě výbornou volbou. Poohlédnout se však můžete i po jiných značkách, v jejichž nabídce překrásné náramky a neméně úchvatné přívěsky. Stačí si z nich už jen dobře vybrat.

 

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Share on facebook
Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Scroll to Top