Šperky Pandora – příběh o přerodu malého dánského obchodu

Přinášíme vám pár zajímavých faktů o značce Pandora
Sdílejte
LinkedIn

Šperky Pandora a jejich příběh

Příběh společnosti Pandora začíná v dánské Kodani ještě v roce 1982, kdy manželský pár Per a Winnie Enevoldsen založil malý klenotnický obchod. Od samého začátku podnikání měli oba zakladatelé ve zvyku cestovat do Thajska, aby hledali šperky, které by mohli dovážet. Jakmile se začala zvyšovat poptávka po jejich špercích, začali postupně upravovat i směrování svého byznysu do velkoobchodního prodeje pro dánské klienty.

Náramek s přívěsky Pandora
Zdroj: adobestock.com

Výrazné milníky

Za výrazné milníky související s prosperováním budoucí úspěšné společnosti lze označit roky 1987 a 1989. Zatímco v roce 1987 Per a Winnie ukončili maloobchodní činnosti a přestěhovali se do větších prostor, tak o 2 roky později se nadějní podnikatelé rozhodli vyrábět své šperky Pandora v Thajsku. Kromě toho, mezitím si najali i svého prvního interního designéra.

Mezinárodní úspěch

Uvedení náramku Pandora na dánský trh v roce 2000 předznamenalo náramný mezinárodní úspěch celé značky. V následujících letech se totiž společnost začala mezinárodně rozšiřovat a vstoupila na nové trhy:

  • 2003 – USA
  • 2004 – Německo a Austrálie
 

Zvyšování výrobní kapacity

Po nemalých úspěších a výrazné přeměně na mezinárodní prodejní platformu otevřela společnost Pandora v roce 2005 v Thajsku rozsáhlý šestipodlažní výrobní závod, který stále tvoří ústřední součást aktuální výroby a infrastruktury. V srpnu 2008 došlo ve stejné lokalitě k otevření druhého výrobního závodu, po kterém následovalo v roce 2010 otevření třetího a čtvrtého závodu Pandora – v téže oblasti. Tyto skutečnosti náramně posílily jedinečné výrobní nastavení společnosti Pandora.

naramok pandora
Zdroj: adobestock.com

Šperky Pandora v současnosti

Náramky a přívěsky Pandora jsou dnes vyráběny a prodávány ve více než 70 zemích na šesti kontinentech prostřednictvím více než 10 300 prodejních míst. Zajímavostí je, že společnost Pandora zaměstnává přibližně 27 300 lidí po celém světě, z nichž asi 13 200 v Thajsku.

Posláním společnosti Pandora je nabídnout ženám napříč celým světem vysoce kvalitní, moderní a zároveň originální šperky za dostupné ceny. Právě v tom pramení snaha inspirovat ženy k tomu, aby vyjádřily svoji individualitu. Všechny ženy mají totiž své osobní příběhy, které stojí za vyprávění. A v tom jim mohou svým způsobem pomoci právě nezaměnitelné šperky Pandora.

Šperky Pandora - náramek Pandora
Zdroj: https://us.pandora.net/

Pandora náramky

Pandora náramky představují skvělý způsob, jak udělat radost ženám a dívkám takřka všech věkových kategorií. Jedná se totiž o náramky, jejichž celková hodnota časem prudce roste. Jak je to možné? Zcela jednoduše:

Nejprve se koupí samostatný Pandora náramek. Ten doporučujeme jako dárek pro ledajakou příležitost – ať už jde o narozeniny, Vánoce nebo různé životní milníky. A na takový darovaný náramek můžete následně dokupovat tolik přívěsků a korálků, kolik se na něj vejde.

Jak jsme naznačili, každým jedním doplňkem v podobě přívěsku nebo korálku stoupne celková hodnota náramku. A nenarážíme tím jen na cenovou hodnotu, ale také na tu sběratelskou. Není se čemu divit, že Pandora náramek doplněný o přívěsky a korálky různých tvarů a velikostí bude mít pro svou majitelku také velkou citovou i sběratelskou hodnotu. Tak jako samotný náramek, tak i každý jednotlivý přívěsek, každý korálek, budou spojeny s určitou krásnou životní událostí.

Benefity pro pány: Když se nad tím tak zamyslíme, Pandora náramky jsou skvělou volbou i pro pány – ne však na nošení. Směřujeme spíše k tomu, že pokud jednou darujete Pandora náramek, nemusíte víc přemýšlet nad tím, co koupíte vaší milované osobě k nadcházejícímu svátku či při nejbližší významné události. Jednoduše dokoupíte Pandora přívěsek nebo korálky a máte to vyřešeno.

Přívěsky a korálky Pandora se vyrábějí v těch nejrůznějších podobách a variacích

Pandora přívěsky

Jak již z předchozích řádků vyplývá, mezi velmi oblíbené šperky Pandora patří nejen náramky, ale také přívěsky. Lidé napříč celým světem v souvislosti s nimi oceňují, že se vyrábějí v mnoha designových provedeních. Na trhu je tak naleznete v těch nejrůznějších tvarových i barevných podobách.

Zajímavost: Pandora přívěsky, tak i další jiné šperky Pandora, jsou dokončovány ručně a vyrábějí se ze sterlingového stříbra – v některých případech doplněného o 14karátové zlato. Dokonce ve vybraných špercích Pandora, například i na přívěscích, naleznete také takzvané Murano sklo.

Pandora korálky

Pandora korálky mají stejnou schopnost jako Pandora přívěsky – své budoucí majitelce budou při každém pohledu připomínat krásné životní okamžiky. Představte si, že máte na jedné ruce, na jednom náramku, vzpomínku na několik předchozích narozenin, několik předchozích Vánoc a třeba na nějaké významné události z vašeho života. Prostě krása!

Náušnice Pandora s vyobrazením rodokmenu
Zdroj: https://uk.pandora.net/

Pandora náušnice

Pandora náušnice sice nenabízejí takový sběratelský potenciál jako výše zmiňované náramky, přívěsky a korálky, ale mezi fanoušky značky Pandora jsou také oblíbenými. Vyrábějí se totiž v obecně nejoblíbenějších barevných provedeních – ve zlaté, stříbrné i růžové. A samozřejmostí jsou také různé velikosti, tvary a designy. Takže určitě je z čeho vybírat.

Pandora náhrdelníky

Zajímavou alternativou v souvislosti s tím, kam umístit Pandora přívěsek, jsou vedle náramků například i náhrdelníky. Dámy je mají v oblibě i z toho důvodu, že zmíněné přívěsky mají během nošení blízko u srdce.

Často kladené otázky

Jak vyčistit Pandora náramek?

V souvislosti s tím, jak čistit Pandoru, se doporučuje, abyste si dali Pandora náramek alespoň jednou ročně zkontrolovat ve vašem klenotnictví. Kromě toho ho pravidelně leštěte měkkým leštícím hadříkem – ať už univerzálním nebo tím z originální soupravy na čištění šperků Pandora.

Jak se otevírá Pandora náramek?

Pandora náramek lze otevřít umístěním ukazováčku na uzávěr pod sponu a následným zatlačením nebo otočením – podle toho, jakou sponu máte. Je však důležité držet perličku takovým způsobem, aby byla spona nasměrována k vám. Sázkou na jistotu, při které nehrozí riziko poškození manikúry, je ovšem originální Pandora otevírač na náramky.

Pokud náhodou hledáte vkusné a originální módní doplňky, šperky Pandora budou jistě výbornou volbou. Poohlédnout se však můžete i po jiných značkách, v jejichž nabídce najdete překrásné náramky a neméně úchvatné přívěsky. Stačí si z nich už jen dobře vybrat.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru