Největší mýty o bižuterii, se kterými se setkáváme každý den

Sesbírali jsme ty největší mýty o bižuterii
Sdílejte
LinkedIn

V dnešní době mají lidé tendenci vytvářet mýty téměř ke všemu. Stojí si za svojí pravdou, i když ve skutečnosti tomu tak vůbec nemusí být. Výjimkou nejsou ani mýty o bižuterii, které se šíří po celém světě.

Obsah článku

Které mýty o bižuterii jsou nejčastější?

Šperky mohou být vyrobeny z drahých drahokamů, ale také levnějších materiálů. Pokud byste si dali na ruku dva stejné doplňky s podobným materiálem, je více než pravděpodobné, že byste rozdíl na první pohled nezpozorovali. Zatímco u mnoha drahých šperků se používá pravé zlato, do bižuterie třeba jen pozlacený materiál.

V takovém případě je rozdíl téměř nepatrný. I to je důvod, proč se bižuterie těší velké oblibě. Navíc, je cenově dostupnější.

Je bižuterie vhodná pro všechny?

I vy jste se už někdy setkali s tvrzením, že bižuterie je vhodná jen pro děti? Ve skutečnosti to samozřejmě pravda není. I dámy rády sáhnou po špercích v podobě bižuterie. Zejména v případech, že se chystají na důležitou společenskou událost nebo jen touží po oživení svého outfitu. To, že je bižuterie vhodná jen pro malé děti, je tak obrovský mýtus.

Bižuterie je sice levná, ale to neznamená, že je nekvalitní

Je bižuterie levná?

Ano, pravdou je, že bižuterie je levnější než šperky z drahých materiálů a kamenů, ale není úplně levná. Její cena závisí na několika parametrech, například na důkladnosti zpracování a důrazu na detail. Takové dámské šperky vás tak mohou stát 500 Kč, ale i 1 700 Kč a více.

Praktický tip: Bižuterie se skutečně vyplatí. Stále jde o levnější šperky, a tak si jich můžete dovolit koupit i víc. Budete je moci kombinovat a pravidelně obměňovat.

Má bižuterie dostatečný šmrnc?

Někteří lidé říkají, že bižuterie není dostatečně noblesní. Ženu prý mnohem víc potěší drahý šperk. To ovšem není pravda. I mnozí odborníci totiž tvrdí, že každý šperk je noblesní. Musíte jej však umět správně nosit. Proto je důležitá správná kombinace šperků spolu s dalšími módními kousky a oblečením.

Jsou šperky z bižuterie monotónní?

Pokud byste si mysleli, že šperky z bižuterie jsou téměř stejné a vy si nemáte z čeho vybírat, jste na omylu. V nabídce totiž naleznete neobvyklé i výrazné kousky. Vyberte si korálky na náramky, popřípadě retro šperky. Jednoduše řečeno, s bižuterií si každý přijde na své.

Jeden z mýtů o bižuterii souvisí i se zásnubním prstenem

Může mít zásnubní prsten podobu bižuterie?

To, jaký zásnubní prsten koupíte, je jen na vašem rozhodnutí. Může to být cenný drahokam, ale zároveň také prsten v podobě bižuterie. Pokud si nepotrpíte na honosné kameny, skvělým řešením je právě bižuterie.

Je bižuterie nekvalitní?

Mezi nejčastější mýty o bižuterii patří také to, že tyto šperky jsou nekvalitní. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Při výběru takových šperků byste se měli zaměřit na osvědčený kamenný obchod nebo ověřený e-shop. Musíte však počítat s tím, že čím je cena nižší, tím se do jisté míry snižuje také kvalita zpracování. Vše záleží na tom, jaký materiál je použitý a jaké vlastnosti daný šperk má.

Praktický tip: Pokud se rozhodnete pro bižuterii, nedívejte se jen na cenu. Může se totiž stát, že zrovna levnější šperky budou méně kvalitní. Proto raději investujte více. Přece jen, ceny bižuterie nejsou vůbec vysoké. Mýty o bižuterii také hovoří o tom, že se jejich koupě nevyplatí z hlediska jejich krátké životnosti. To ovšem rozhodně není pravda. Šperky střední cenové třídy vám vydrží opravdu dlouho.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru