Tyto 4 netradiční šperky upoutají vaši pozornost 

Brože, piercingy či grillz. I tyto šperky lze považovat za netradiční.
Sdílejte
LinkedIn

Při pomyšlení na šperky jako takové si většina lidí automaticky vybaví náramky, náhrdelníky, přívěsky, korálky, náušnice, prsteny apod. Popravdě řečeno, není se čemu divit. Spolu s náramkovými hodinkami se jedná o vůbec nejprodávanější módní doplňky, o které není na trhu nouze. Co by se vám ale vybavilo před očima při pomyšlení na netradiční šperky? Zkuste nad nimi pouvažovat ještě předtím, než budete pokračovat ve čtení. V následujících řádcích totiž jmenujeme hned 4 druhy takových šperků, které rozhodně upoutají vaši pozornost. Uhodnete, o které půjde?

Obsah článku

Nejzajímavější netradiční šperky

Když se zamyslíme nad tím, které šperky působí svým způsobem netradičně, na mysl nám přijdou hlavně čtyři typy módních doplňků. Jsou jimi:

  • brože
  • grillz
  • záušnice
  • septum piercing

Samozřejmě, dalo by se jich jmenovat i mnohem víc. My jsme však vybrali ty, které jsme v souvislosti s netradičností považovali za nejvhodnější.

Brože označit za ty nejméně netradiční v našem seznamu

1. „Starodávné“ brože

Z našeho seznamu netradičních šperků lze brože označit za ty nejméně netradiční. Starší generace je nosila ještě v mládí. A jak tomu bývá zvykem, i dnes se vracejí do módy. Nečekejte je však jen na kabátech starých babiček. Po brožích dnes s oblibou sahají i mladší dámy. Vkusně zvolená brož na kabátu dokáže nejen zkrášlit outfit, ale ještě vám dodá i sebevědomí.

Mezi netradiční šperky patří rozhodně „grillz“ na zuby, které si oblíbili zejména rapeři.
Zdroj: https://www.intheknow.com/

2. Extravagantní grillz

Všimli jste si už někdy u některých rapperů jejich „zlatých zubů“? Bez ohledu na to, zda ano, vězte, že se o skutečné zlaté zuby asi nejednalo. S největší pravděpodobností totiž šlo o takzvané grillz, které představují jakousi zlatou ozdobu zubů. V závislosti na svém provedení mohou být ať už plné, lemované, nebo dokonce i poseté různými drahokamy.

3. Bohémské záušnice

Starověký šperk, který milovali zejména bohémky – to jsou záušnice. Pozor, ne  náušnice! Záušnice mají nejčastěji „pírkovou podobu“, kterou se rádi zdobí mladší generace něžnějšího pohlaví – například u příležitosti různých festivalů. A jak už jejich název naznačuje, nosí se za uchem.

I „septum“ řadíme mezi netradiční šperky

4. Septum – originální piercing

Nazývat piercingy netradičními šperky by asi nebylo úplně namístě. Hlavně na uších je totiž nosí mnoho lidí. Na druhé straně, když jde o piercing v nose, takzvaný septum, ten tak tradiční opravdu není. Pro septum je charakteristický jeho tvar, který na sebe nese podobu kroužku. Takový kroužek do nosu může být ať už zdobený, nebo hladký.

Tradiční vs. netradiční šperky – pro které se rozhodnout?

To je otázka, na kterou bohužel neexistuje obecná odpověď. Je čistě individuální záležitostí, pro jaké šperky se kdo rozhodne. Volbu mezi nimi vám ale rozhodně může usnadnit vaše povaha, resp. váš postoj. Pokud nosíte módní doplňky zejména kvůli tomu, abyste se cítili dobře a nenápadně oživili váš outfit, nejideálnější budou pro vás tradiční šperky, jako například náramky, náhrdelníky či náušnice. Pokud se však chcete módními doplňky odlišit od davu a zároveň máte v úmyslu nechat extravagantně vyniknout celý váš zevnějšek, můžete vsadit na některé netradiční šperky – ať už grillz, záušnice, septum, méně netradiční brože nebo jiné.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru