Šperky k narození dítěte: Podle čeho je vybírat?

Narození dítěte je skvělou příležitostí k darování šperků
Sdílejte
LinkedIn

Žena nosí dítě devět měsíců pod srdcem a musí zvládnout všechny překážky, které se během těhotenství mohou naskytnout. Když přivede svou ratolest na svět, určitě si zaslouží velkou oslavu. K tomu patří také dary, jako například šperky k narození dítěte.

Obsah článku

Typy šperků k narození miminka

Mezi nejčastější dárky k narození dítěte řadíme šperky. Samozřejmě, můžete zvolit i kytici, popřípadě něco sladkého, ale doplněk ženě zůstane už navždy na památku. Jde přece o jedinečný okamžik, který by měl být dostatečně oceněn. Žena si to s určitostí zaslouží. A to i přesto, že pro ni je největším darem vlastní dítě, které přivede na svět.

Přívěsky jako šperky k narození dítěte

Výbornou volbou jsou přívěsky, které si žena může dát na náramek nebo náhrdelník. Jelikož dítě je symbolem lásky, právě proto byste měli zakoupit přívěšek ve tvaru srdíčka. Jedná se o oblíbený šperk jako dar k narození dítěte. Prostřednictvím srdíčka totiž prokážete patřičnou citlivost.

Tři symbolické drahokamy

Pokud jde o prvorodičku, z ženy, muže a dítěte se stává pravá rodina sestávající ze tří členů. Když chcete v této situaci zvolit vhodný dar, může jít o šperk se třemi drahokamy. Oblíbené jsou prsteny nebo přívěsky.

Náš tip: V takovém případě můžete ženě pořídit set v podobě prstenu a přívěsku ve stejném motivu. Maminka bude obdařena dvěma kousky, které spolu dokonale ladí.

Klíč k odemknutí

Za symbolický šperk se pokládá také klíč, který si žena může dát jako přívěsek na náhrdelník. Díky dítěti se totiž žena stává rodičem a odemyká se jí další etapa života. Bude tak objevovat nová a dosud neznámá zákoutí.

Barva šperku podle pohlaví

Nejčastěji se šperky jako dárek k narození dítěte spojují také s pohlavím miminka. Pokud se narodí holčička, zakoupit můžete doplněk v růžové barvě. V případě, že žena porodila chlapečka, sáhněte po špercích v modrém motivu.

Drahokam za narození holčičky může být v podobě perly nebo turmalínu v růžové barvě. Ty symbolizují něžnost a nevinnost. Typickými drahokamy k narození chlapečka jsou modrý diamant, případně bleděmodrý akvamarín.

Náš tip: Jako dárek k narození holčičky jsou výbornou volbou růžovo-zlaté šperky, které můžete zakoupit v různých motivech. 

Šperky k narození dítěte mohou mít různou podobu

Šperky na míru

Pokud si nedokážete vybrat z nabídky šperků, vymyslete si vlastní. V dnešní době můžete požádat o výrobu šperku přímo na míru. Pořídíte tak opravdu originální dar, do kterého můžete vložit něco ze sebe. U šperků na míru se často gravíruje datum narození miminka nebo jeho jméno.

Maminka se bude cítit oceněná a jedinečná. Šperky na zakázku jsou sice o něco dražší, ale rozhodně to stojí za to. Jedná se totiž o láskyplné gesto, které ocení každá maminka.

Dámské náušnice jako správná volba

Nevybrali jste si z nabídky přívěsků, náramků ani náhrdelníků? V tom případě vyzkoušejte dámské náušnice. Ty můžete pořídit například v motivu srdíčka nebo klíče. Neváhejte investovat vyšší částku, aby náušnice vydržely mamince co nejdéle.

Mimo jiné, právě tento šperk se dává i jako dar holčičce, která se narodí. Proto můžete dát na zakázku vyrobit stejný motiv náušnic pro maminku i pro děťátko.

Šperk podle měsíce narození

Pro lidi věřící v mocnou sílu kamenů jsou vhodné šperky, které poukazují na konkrétní měsíc, kdy se dítě narodilo. Například, leden symbolizuje šperk s granátem, duben nadčasový diamant a prosinec tanzanit. To, jestli budete vybírat šperky k narození dítěte podle měsíce, záleží jen na vás.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru