Drahokamy a kameny podle znamení. Jak je vybrat a co symbolizují?

Toto jsou kameny podle znamení horoskopu
Sdílejte
LinkedIn

Pokud máte zvyk číst horoskop nebo definici vašeho znamení, určitě jste se setkali i se vzácnými kameny, které jsou se znameními úzce spjaty. Jde v podstatě o astrologii a duchovní téma, které již v minulosti zkoumali různí astrologové. Právě oni zjistili, že mezi kameny a znameními je jistá souvislost. Pokud chcete vědět, jaké kameny podle znamení byste si měli pořídit, čtěte dále.

Obsah článku

Jak vybrat kameny podle znamení horoskopu?

Především je zapotřebí vědět, jaké znamení jste a jaké vlastnosti a účinky jednotlivé kameny mají. Ty mohou mít rovněž podobu nádherných šperků – například náušnice, dámské náramky, náhrdelníky či prsteny.

Ametyst je jeden z kamenů vhodný pro znamení Kozoroha

Kozoroh – Granát a Ametyst (22. 12. – 20. 1.)

Pro znamení Kozoroha jsou charakteristické zejména kameny Achát, Diamant, Černá Perla, Sodalit, Onyx, Turmalín, Granát a Ametyst. Zejména tmavě červený Granát přináší skutečnou lásku, symbolizuje sílu, solidaritu, jednotu, porozumění a pomáhá v pochopení jiných lidí.

Vodnář – Tyrkys a Granát (21. 1. – 19. 2.)

I pro znamení Vodnář jsou charakteristické určité kameny, které přinášejí sílu a pozitivní energii – například Akvamarín, Chryzokol, Granát, Fluorit a Tyrkys. Modrý akvamarín dodává Vodnářům pocit svobody, moudrost a lásku. Tyrkys pomáhá při zlepšení výkyvů nálad a síly, Granát přináší čistotu a pravdu, přičemž pomáhá Vodnářům v podnikání a v prosazování nápadů.

Ryby – Ametyst a Akvamarín (20. 2. – 20. 3.)

V případě, že jste se narodili ve znamení Ryb, můžete sáhnout po drahokamech jako Ametyst, Měsíční kámen, Akvamarín či Perly. Například takový Měsíční kámen pomáhá Rybám s kreativitou.

Tmavě červený rubín vhodný pro znamení Berana

Beran  – Diamant a Rubín (21. 3. – 20. 4.)

Jedinečnou sílu dodávají Beranům zejména drahokamy Rubín a Diamant. Rubín podporuje zvědavost, dobrodružství a tvořivost, rovněž potlačuje egoismus. Tmavě červený Rubín je zase dokonalým kamenem dámských šperků, které jsou darovány z lásky.

Býk – Smaragd a Safír (21. 4. – 20. 5.)

Narodili jste se jako Býk, který se snaží ve svém životě prohloubit lásku, dobré vztahy a nalézt skutečné přátelství? Potom vyzkoušejte nosit šperk se Smaragdem. Kromě toho, Smaragd podporuje komunikační schopnosti a rozvíjí empatii. Při trpělivosti, zlepšování rodinných vztahů a dosahování lepších výsledků či ovládání vlastních pocitů pomáhá Safír.

Blíženci – Citrín a Jantar (21. 5. – 21. 6.)

Mezi hlavní drahokamy Blíženců patří zejména Jantar a Citrín. Jantar má za úkol Blížencům uvolňovat stres a pomáhat při překonávání strachu a zvládání emocí či psychiky. Citrín zlepšuje rozhodnost a dodává chuť do vykonávání všech aktivit či pomáhá Blížencům se sebeúctou.

Rak – Smaragd a Perla (22.6 – 22.7)

Když zmiňujeme kameny podle znamení, nesmíme vynechat ani znamení Rak. To patří mezi nejsenzitivnější znamení zvěrokruhu. Perly pomáhají se stresem, porozuměním a vzbuzují klid a bezpečí či přinášejí rodinné štěstí. Smaragd také pomáhá v lásce, při zlomených srdcích či při navádění na tu správnou cestu.

Lev – Diamant a Rubín (23. 7. – 23. 8.)

Lvům může dopomoci k lásce a sexualitě červený Rubín. Tento drahokam mimo jiné motivuje Lvy k dosahování velkých cílů, které si stanovili. Dodává jim v každém směru vitalitu, krotí jejich pýchu a podněcuje štědrost. Tomuto nejdominantnějšímu znamení pomáhá také k vytrvalosti a jistotě drahokam Diamant.

Jantar a safír patří mezi kameny pro znamení Panna

Panna – Jantar a Safír (24. 8. – 23. 9.)

Znamení Panny ovlivňují především Safír a Jantar. Zatímco nažloutlý Jantar posiluje trpělivost, rozhodování, kreativitu či nervozitu, průzračný namodralý Jantar posiluje intuici a pomáhá v duševním zdraví. Jantar také pozitivně ovlivňuje emoce, myšlení a flexibilitu.

Váhy – Perla a Turmalín (24. 9. – 23. 10.)

O Vahách je známo, že jde o velmi vyrovnané znamení, které hledá ve všem spravedlnost. K tomuto mu pomáhá Perla, která také posiluje mezilidské vztahy, přináší harmonii a pohání vždy napřed. Při budování nových partnerství a vztahů pomáhá i Turmalín.

Štír – Opál a Topaz (24. 10. – 22. 11.)

Topaz pomáhá charismatickým Štírům při navazování nových vztahů, přátelství a partnerství. Tento různobarevný kámen také vnáší do životů Štírů harmonii, loajalitu, věrnost a dávku kreativity. Opál zase posiluje vnitřní motivaci, krásu a charisma a tlumí tvrdohlavost.

Střelec – Topaz a Olivín (23. 11. – 21. 12.)

A když jde o kameny podle znamení, nelze opomenout ani Topaz. Střelcům zmírňuje hněv, podporuje houževnatost, vnáší harmonii do života, motivuje a přináší odpuštění. Topaz má vliv i na štěstí a taje chladné srdce, které Střelci mají. Naopak Olivín motivuje, pomáhá s emocionální nerovnováhou a zvyšuje Střelcům jejich sebedůvěru či sebeúctu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru