Poradíme vám, jaké šperky na léto si zvolit a jak o ně pečovat

Poradíme vám, jaké šperky na léto si vybrat a jak o ně pečovat
Sdílejte
LinkedIn

Se stoupajícími teplotami přirozeně trávíme více času venku – ať už ve městě, v kavárně, na terase nebo na dovolené u moře. Oblékáme se do jednodušších a jemnějších kousků, které nám pomáhají ke zvládnutí horkého počasí. S tím se ovšem naskýtá otázka: „Jaké šperky jsou vhodné k letním outfitům?“ V následujících řádcích jsme si pro vás připravili hned několik tipů. A kromě toho vám poradíme, jak správně pečovat o šperky během letních a horkých dnů.

Obsah článku

Jaký je správný typ letních doplňků?

Na trhu můžete najít mnoho šperků, které během horkých letních dnů uspokojí potřeby každé dámy v každém věku.

Hledáte šperky na léto? Ty zlaté nikdy neomrzí

Zlaté doplňky, které nikdy neomrzí

Stará dobrá klasika, kterou nemůžete nic pokazit – ať už v chladnějším nebo teplejším počasí. Nicméně, během léta nabírá na obrátkách. Zlaté doplňky totiž vypadají na opálené pokožce neuvěřitelně pěkně.

Bez ohledu na to, jestli zvolíte náhrdelník, prsteny, nebo náramek, nic tím nezkazíte. Zlatá barva má jednu velkou výhodu – můžete ji kombinovat s různými styly pro různé události. Máte chuť na ležérní oblečení? Nebo upřednostníte elegantní outfity? Volbou zlatých doplňků určitě neuděláte krok vedle.

Náš tip: Doporučujeme šperky Guess – například model Guess UBN29013. Svým vkusným designem posune váš outfit na jiný level.

Perly jsou ideální a trendy šperky na léto

Perly jako dar moře

Bílé perly, ať už v podobě náhrdelníku, náramku nebo náušnic, jsou krásným a jemným doplňkem, který vás rozzáří a dodá vašemu vzhledu vznešenost. Výborně se hodí k šatům i k ležérnějšímu outfitu na pláž.

Zajímavost: Říká se, že perly jsou ztělesněním moci a moudrosti. Rovněž je jim připisována léčivá moc.

Jemné náramky

Na letní období jsou jako stvořené dámské náramky s tenkým řetízkem. V případě silnějšího náramku si dávejte pozor na dobu nošení. Při celodenním nošení totiž může omezovat a zatěžovat vaši pokožku. Vřele doporučujeme kombinovat náramky s dalšími šperky, jako například se zmiňovanými perlami. Takové spojení vytvoří krásný celek.

Náš tip: Během horkých letních dnů vám doporučujeme vyhýbat se koženým náramkům, resp. kožené bižuterii. Pokožka by se pod doplňky z kůže potila, v důsledku čehož se může povrchová úprava daného kousku nenávratně poškodit.

Péče o šperky během horkých a letních dnů

O šperky byste se měli starat po celý rok. Nicméně, během letních dnů vyžadují zvýšenou pozornost. Náchylnost náhrdelníků, náušnic, prstenů či náramků ke zničení je totiž v létě podstatně vyšší. Tak jako my musíme chránit naši pokožku, tak i šperky potřebují jistou povrchovou ochranu. Přinášíme vám 3 klíčové rady, jak na to:

1. Vyvarujte se chlorované nebo slané vodě

Chlorovaná nebo slaná voda ničí povrch módních doplňků – znehodnocuje barvu a způsobuje korozi. Před vstupem do moře nebo bazénu je proto velmi důležité odložit všechny šperky, které s oblibou nosíte. Zamezíte tak jejich poškození.

2. Pozor na aplikování opalovacího krému

Při používání opalovacího krému zamezte jeho kontaktu se šperky. Nejlepší, co můžete během aplikování krému na pokožku udělat, je odložení všech šperků z vašeho těla.

3. Po celodenním nošení šperky důkladně otřete

Po celém dni je důležité šperky důkladně otřít a očistit od všech tekutin a nečistot – ideálně měkkým hadříkem z mikrovlákna.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru