Brože povstaly z popela: Umíte je nosit?

Brože zažívají boom
Sdílejte
LinkedIn

Z babiččiny šperkovnice přímo do outfitů celebrit a do kolekcí nejpopulárnějších módních tvůrců. Asi tak by se dala ve zkratce popsat změna módního statusu broží. Překvapením je, že se s nimi nenechaly vidět jen hvězdy něžnějšího pohlaví jako Bella Hadid nebo Sarah Jessica Parker. Originální kousky se třpytily i na saku Nicka Jonase či Kendricka Lamara. Brože ve svých prezentacích dokonce představily značky a módní domy světového jména jako Miu Miu, Burberry či Dolce & Gabbana. Je proto načase, abyste je do svých outfitů konečně zařadili i vy. Ukážeme vám, jak na to.

Obsah článku

7 stylingových tipů, jak nosit brože moderně a stylově

Brože mají oproti ostatním šperkům jednu velkou výhodu: ve srovnání s prsteny, náramky nebo náušnicemi nemají přesně vymezené místo, kde se nosí. To otevírá dveře vaší módní kreativitě.

Kousky, které budete nosit dnes, dost možná pocházejí ze šperkovnice vaší babičky. Mohou mít retro nebo vintage design. Důležitější je způsob, jakým budete brože nosit. Inspirovat se můžete následujícími tipy na styling.

Brož na vrchním díle oblečení

Brož nepatří jen na halenku nebo top. Zajímavé místo pro její prezentaci se nabízí na kabátě, bundě či vrchním saku. Váš jedinečný kousek tak bude pořád na očích. Brož můžete bez obav nosit na vlněném kabátu, ale třeba i na džínové bundě. Umístit ji smíte na hruď, klopy nebo na límec. 

Brož na límci

Brož se obvykle připevňuje na halenku, top nebo svetr. Napadlo vás však někdy umístit ji nikoli na hruď, ale třeba na límec? Vhodná bude halenka s límcem, svetr se stojáčkem nebo rolák. Brož tak krásně vynikne a zaujme.

Brož na šátek nebo šálu

Jeden doplněk si žádá druhý. Pokud si ke svému outfitu zvolíte jednobarevný šátek nebo šálu, můžete je oživit pěknou broží. Jednoduše si šátek omotejte kolem krku a brož použijte místo spony v přední části. Nebo zvolte asymetrii a krásný šperk připevněte na boční stranu.

Brož jako přívěsek na choker náhrdelník

Proměňte svou brož na vkusný přívěsek. Jednoduše ji zavřete a zadní částí provlékněte řetízek svého choker náhrdelníku, stuhu nebo úzký šátek. Náhrdelník upevněte kolem krku s broží přímo uprostřed a noste ji jako přívěsek.

Brož na kabelce

Vaše kabelka okamžitě přestane být nudná, pokud na ni připnete výraznou brož. Určitě jste již zachytili trend nošení šátku na kabelce. Nyní můžete popustit uzdu kreativity a zapnout brož přímo na tělo kabelky nebo na popruh. 

Brož na rukávu

Tam, kde pánové nosí manžetové knoflíky, vy můžete zaujmout broží. Připněte si ji na manžetu svého saka, halenky či košile nebo ke spodnímu okraji rukávu vašeho kabátu. Bezpochyby zaujmete.

Brož ve vlasech

Zní to poněkud excentricky, ale v konečném důsledku z toho může být kreativní módní prohlášení. Brož můžete upevnit například na gumičku do vlasů nebo na obyčejnou sponku. Velmi efektně zapůsobí i menší šátek ve vlasech oživený pěknou broží. Další zajímavý prostor pro upevnění brože nabízejí zimní čepice, barety a klobouky. Nebojte se experimentovat.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru