I zapínání náramků může mít různá provedení

Víte, jaká zapínání náramků existují?
Sdílejte
LinkedIn

Při výběru náramku je třeba zohlednit nejen jeho design, ale také praktičnost. S praktičností úzce souvisí také zapínání náramků. Společně se podíváme na to, jaké typy zapínání mohou náramky mít.

Obsah článku

Praktické zapínání náramků

Mezi nejtradičnější a nejpraktičtější zapínání náramků patří karabinka, pružinový kroužek, spona s háčkem, posuvný uzlík a kuličkové zapínání. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Karabinka (Lobster clasp)

Zapínání na karabinku je praktické a zároveň jednoduché. Samotnou karabinku stačí zatlačit za páčku, která se automaticky otevře, a spojit ji s kroužkem na opačné straně náramku. Tento typ zavírání bývá v různých velikostech, stylech, barvách a tvarech. Karabinka je samozavírací a vhodná pro náramky pro každodenní nošení.

Pružinový kroužek (Spring ring)

Dalším typem je pružinový kroužek. Princip je stejný jako u karabinky, a proto má tento typ zapínání obdobné výhody. Toto zapínání mají většinou dámské náramky minimalistických rozměrů.

Náš tip: Zapínáním na pružinový kroužek disponuje například dámský náramek Fossil s produktovým označením JF02854998.

Spona s háčkem (Fishhook clasp)

Spona s háčkem je nejstarším typem zapínání náramků. Jelikož spona má z obou stran tvar písmene S, jde o velmi jednoduché zapínání. Je však třeba dbát na to, aby bylo z kvalitního materiálu, díky čemuž si zachová svůj tvar.

Věděli jste, že spona s háčkem může mít také netypické provedení – například ve tvaru písmene W?

Posuvný uzlík (Sliding knot)

Posuvný uzlík se většinou nachází na jemných a elegantních špercích. Díky němu dokážete přizpůsobit náramek jakékoli velikosti zápěstí. Pokud chcete někomu darovat náramek, doporučujeme zvolit právě model s tímto typem zapínání.

Kuličkové zapínání (Ball clasp, Bead clasp)

Kuličkové nebo korálkové zapínání je také praktické a jednoduché. Sestává z kuličky na jedné straně, která se vkládá do háčku na straně druhé.

Designové zapínání náramků

Kromě praktických funkcí plní zapínání také funkci designovou. U některých typů jde skutečně o esteticky krásná provedení, která vkusně dotváří i ty nejmenší detaily šperku. Právě následující typy patří mezi ně.

Barelové zapínání (Barrel clasp)

Barelové zapínání je bezpečné a velmi oblíbené. Často ho můžete vidět například u náramků Pandora. Takové zapínání je nejen pěkné, ale ještě k tomu dokonale splývá s celkovým designem náramku. Kromě toho, barelové zapínání náramků může mít různé podoby.

Nás tip: Barelovým zapínáním ve tvaru srdíčka je vybaven například Pandora náramek moments s produktovým označením 598827C01-20.

Magnetické zapínání (Magnetic clasp)

Rovněž oblíbeným a nenápadným zapínáním je magnetická spona. Na obou koncích má spony, které drží pohromadě díky magnetu.

Pozor! U těžších náramků může magnet časem povolit a nedržet pevně.

Posuvná spona (Slide clasp)

Posuvná spona se většinou nachází na elegantních a designérských dámských náramcích. Toto zapínání se skládá ze dvou kovových tyčí, které je třeba spojit, aby bezpečně držely pohromadě. Jde o způsob, který je sice komplikovanější, ale vynahrazuje to krásným a zároveň jedinečným designem.

Americké zapínání náramků (Toggle clasp)

Americké zapínání náramků je snadno rozpoznatelné. Na jedné straně je ozdobný kroužek, do kterého se při zapínání vkládá lišta ve tvaru T. Jelikož se jedná o velmi bezpečný způsob zapínání, většinou je součástí šperků z drahých a těžkých materiálů.

Netradiční typy zapínání náramků

Mezi netradiční typy zapínání náramků patří knoflíkové nebo sponové, případně zapínání na háček či karabinku v různých netypických tvarech – například s podobou květu nebo slona. Právě taková originální provedení dokazují, že zapínání náramků má skutečně nejen praktickou, ale také designovou funkci, přičemž tvoří důležitou součást celého šperku. Proto nesledujte při výběru módních doplňků, jakými jsou náramky, náhrdelníky nebo náušnice, jen design, ale také kvalitu jejich zapínání.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru