Zapínání náušnic – to nejdůležitější, co byste měli vědět

Visací náušnice
Sdílejte
LinkedIn

Pokud byste se zeptali žen po celém světě, který šperk v jejich domácí sbírce je pro ně nejcennější, mnohé z nich by s určitě uvedly náušnice. Proč? Něžnější pohlaví má k náušnicím přirozeně hluboký vztah i z toho důvodu, že spolu tráví čas téměř od narození. Kromě toho, že jimi umí vyjadřovat svou jemnost, něžnost a ženskost, dokážou náušnicemi i vkusně doplnit svůj zevnějšek. A aby toho nebylo málo, náušnice jako takové mají schopnost přenádherně vyzdvihnout a zkrášlit rysy dámského obličeje. Při jejich výběru hraje ovšem důležitou roli nejen tvar, velikost, barva či designové provedení. Důležité je také zapínání náušnic.

Obsah článku

Zapínání náušnic: Jaké typy známe?

Pokud se zamýšlíte nad tím, jak vybrat náušnice, měli byste věnovat zvýšenou pozornost právě jejich zapínání. Sice jde o detail, který může být oku na první pohled neviditelný, ale při nošení náušnic hraje velmi důležitou roli. I proto vám představíme nejžádanější typy zapínání náušnic.

Puzeta

Puzeta je nejen nejčastějším, ale také nejžádanějším a nejpopulárnějším typem zapínání náušnic. Dámy rády sahají po náušnicích se zapínáním na puzetu hlavně kvůli jednoduchosti a rychlosti nasazování. Princip tohoto typu zapínání spočívá jen v provlečení hladké tyčinky přes ucho a následném nasunutí puzety.

Doporučení: Zapínání na puzetu je výbornou volbou pro dámy, které s oblibou a často střídají své náušnice, případně pro ty, které nerady spí s náušnicemi.

Zapínání náušnic - puzeta

Balónek

Systém „balónkového zapínání“ je v podstatě velmi podobný puzetám. Rozdíl je ale možné spatřit v tom, že na tyčinkách náušnic se zapínáním na balónek jsou malé drážky, do kterých se balónek dotahuje. Náušnice tak perfektně drží, přičemž se snižuje riziko jejich případného vypadnutí. Na druhé straně, tento způsob zapínání náušnic je o něco zdlouhavější než ten „puzetový“.

Doporučení: Náušnice se zapínáním na balónek vždy dotáhněte na maximum.

Dámsky patent

Dámský patent se používá k zapínání visacích náušnic. Můžete se s ním setkat například u větších a těžších náušnic. Rozpoznáte ho háčkem, který se uzavírá mechanickou klapkou.

Doporučení: Náušnice se zapínáním na dámský patent doporučujeme zejména dámám, které si potrpí na elegantní, vznešený a noblesní styl.

Brizura

Háček, ale o něco jiný než v předchozím případě, je k vidění i na náušnicích se zapínáním typu brizura. Na rozdíl od dámského patentu se zapíná zepředu, přičemž se zasouvá do očka.

Doporučení: Zapínání typu brizura je ideální pro malé děti a mladé dívky. Ne nadarmo se často využívá právě u dětských náušnic.

Zapínání náušnic - brizura

Kreole

Když už zmiňujeme zapínání náušnic, nemůžeme vynechat ani takzvané kreole. Rozpoznáte jej díky zúžené straně náušnic, která se u kruhových náušnic zasouvá do protilehlé dírky.

Doporučení: Kruhové náušnice s tímto typem zapínání pokaždé zapínejte velmi opatrně, abyste neporušili jejich tvar.

Zapínání náušnic - kreole

Další způsoby zapínání náušnic

Puzeta, balónek, dámský patent a kreole však nepředstavují jediné způsoby na zapínání náušnic. Kromě nich můžeme totiž zmínit například i ruský či anglický patent. Pokud byste se chtěli o nich dozvědět více, doporučujeme vám přečíst si samostatný článek Zapínání náušnic. Věříme, že nyní pro vás bude hledání vhodných náušnic mnohem jednodušší.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru