Vše, co potřebujete vědět o špercích Pandora

Odpovědi na to nejdůležitější v souvislosti se šperky Pandora
Sdílejte
LinkedIn

Značka Pandora je ve světě šperků a módních doplňků vnímána jako luxusní a atraktivní zároveň. Ve své nabídce má mnoho zajímavých kousků, které nemají v oblibě výlučně jen dámy. Pánové po nich totiž s radostí sahají, když mají vybrat dárek pro své blízké. Ohledně šperků Pandora se však naskýtá mnoho otázek. Spolu s odpověďmi jsme pro vás sepsali ty nejpodstatnější.

Obsah článku

Šperky Pandora: Často kladené otázky

Víte, jaké kategorie či typy šperků naleznete v portfoliu společnosti Pandora? Víte, kolik korálků či přívěsků se vejde na Pandora náramek? Nejen o tom všem, ale i o dalších zajímavostech pojednávají následující řádky.

Jaké typy šperků produkuje společnost Pandora?

Nabídka značky Pandora je plná zajímavých šperků. Mezi vůbec nejpopulárnější a zároveň nejžádanější patří sběratelské náramky, na které lze připevňovat různé korálky a přívěsky. Kromě toho však stojí za zmínku také náušnice, náhrdelníky či klipy.

Věděli jste, že značka Pandora vyrábí také originální doplňky pro správnou péči o jejich šperky? Příkladem jsou sady určené pro čištění módních doplňků, případně i speciální otevírače náramků.

Překrásné náramky, přívěsky a korálky Pandora

Jak pečovat o šperky Pandora?

Originální sady určené k čištění šperků nepředstavují jediný způsob, jak udržovat náramky a další kousky Pandora ve vaší sbírce čisté a lesklé. Postačí vám i měkký leštící hadřík. Kromě něj ale nepodceňujte ani pravidelnou odbornou prohlídku.

Náš tip: Jednou za rok zaneste vaše šperky klenotníkovi, který je důkladně prohlédne, vyčistí a vyleští, případně i opraví, co bude potřeba.

Jaké typy šperků produkuje společnost Pandora?

  • Šperky ze sterlingového stříbra – šperky Pandora se vyrábějí z vysoce kvalitního sterlingového stříbra. Jedná se o 92,5procentní stříbro bez obsahu niklu.
  • Šperky potažené 14karátovým zlatem – kousky ze sterlingového stříbra mohou být potaženy 14karátovým žlutým nebo růžovým zlatem.
  • Šperky s Murano sklem – na některých špercích Pandora naleznete také italské Murano sklo, které může být různých tvarů, velikostí a barev.
  • Přívěsky a korálky různých typů – v portfoliu značky Pandora naleznete přívěsky a korálky odkazující na filmový svět – například Marvel, Disney, Harry Potter či Star Wars. Samozřejmostí jsou také přívěsky a korálky se zvířátky, písmenky apod.
Překrásné náramky, přívěsky a korálky Pandora

Jak vybrat správnou velikost Pandora náramku?

Postup je maximálně jednoduchý:

  1. Měkkým metrem si změřte obvod zápěstí v nejširším bodě.
  2. Ke zjištěnému číslu přidejte přibližně 2,5 až 3 cm kvůli korálkům.
  3. Vyberte si náramek o velikosti, která je nejblíže vašemu měření.

Zapamatujte si: Pandora náramky se vyrábějí ve velikostech 16, 17, 18, 19, 20, 21 a 23 cm.

Jak vybrat dokonalý náramek Pandora?

Bez ohledu na to, jestli vybíráte náramek Pandora pro sebe nebo jako dárek, nemůžete udělat krok vedle. Každý náramek se totiž stane časem jedinečným – a to díky odlišným korálkům a přívěskům.

Jak otevřít Pandora náramek?

V souvislosti s touto otázkou jsme zmiňovali speciální otevírače. Pandora náramky však dokážete otevřít i bez nich. Umístěte ukazováček na uzávěr pod sponu a zatlačte nebo otočte (dle typu spony). Držte však perličku tak, aby směřovala k vám.

Kolik korálků a přívěsků se vejde na náramek Pandora?

V závislosti na velikosti jednotlivých přívěsků a korálků, resp. od délky daného náramku, se na náramek Pandora většinou vejde zhruba od 17 do 22 kousků.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybíráme šperky podle ročního období

Vybírejte šperky podle ročního období

Výběr šperků, stejně jako výběr oblečení, závisí na ročním období. Jaro a zima jsou obdobími jednoduchosti. Nejbohatší výběr barev a motivů nabízí podzimní šperkovnice. Sdílejte

Přejít nahoru