Vše, co potřebujete vědět o špercích Pandora

Odpovědi na to nejdůležitější v souvislosti se šperky Pandora
Sdílejte
LinkedIn

Značka Pandora je ve světě šperků a módních doplňků vnímána jako luxusní a atraktivní zároveň. Ve své nabídce má mnoho zajímavých kousků, které nemají v oblibě výlučně jen dámy. Pánové po nich totiž s radostí sahají, když mají vybrat dárek pro své blízké. Ohledně šperků Pandora se však naskýtá mnoho otázek. Spolu s odpověďmi jsme pro vás sepsali ty nejpodstatnější.

Obsah článku

Šperky Pandora: Často kladené otázky

Víte, jaké kategorie či typy šperků naleznete v portfoliu společnosti Pandora? Víte, kolik korálků či přívěsků se vejde na Pandora náramek? Nejen o tom všem, ale i o dalších zajímavostech pojednávají následující řádky.

Jaké typy šperků produkuje společnost Pandora?

Nabídka značky Pandora je plná zajímavých šperků. Mezi vůbec nejpopulárnější a zároveň nejžádanější patří sběratelské náramky, na které lze připevňovat různé korálky a přívěsky. Kromě toho však stojí za zmínku také náušnice, náhrdelníky či klipy.

Věděli jste, že značka Pandora vyrábí také originální doplňky pro správnou péči o jejich šperky? Příkladem jsou sady určené pro čištění módních doplňků, případně i speciální otevírače náramků.

Překrásné náramky, přívěsky a korálky Pandora

Jak pečovat o šperky Pandora?

Originální sady určené k čištění šperků nepředstavují jediný způsob, jak udržovat náramky a další kousky Pandora ve vaší sbírce čisté a lesklé. Postačí vám i měkký leštící hadřík. Kromě něj ale nepodceňujte ani pravidelnou odbornou prohlídku.

Náš tip: Jednou za rok zaneste vaše šperky klenotníkovi, který je důkladně prohlédne, vyčistí a vyleští, případně i opraví, co bude potřeba.

Jaké typy šperků produkuje společnost Pandora?

  • Šperky ze sterlingového stříbra – šperky Pandora se vyrábějí z vysoce kvalitního sterlingového stříbra. Jedná se o 92,5procentní stříbro bez obsahu niklu.
  • Šperky potažené 14karátovým zlatem – kousky ze sterlingového stříbra mohou být potaženy 14karátovým žlutým nebo růžovým zlatem.
  • Šperky s Murano sklem – na některých špercích Pandora naleznete také italské Murano sklo, které může být různých tvarů, velikostí a barev.
  • Přívěsky a korálky různých typů – v portfoliu značky Pandora naleznete přívěsky a korálky odkazující na filmový svět – například Marvel, Disney, Harry Potter či Star Wars. Samozřejmostí jsou také přívěsky a korálky se zvířátky, písmenky apod.
Překrásné náramky, přívěsky a korálky Pandora

Jak vybrat správnou velikost Pandora náramku?

Postup je maximálně jednoduchý:

  1. Měkkým metrem si změřte obvod zápěstí v nejširším bodě.
  2. Ke zjištěnému číslu přidejte přibližně 2,5 až 3 cm kvůli korálkům.
  3. Vyberte si náramek o velikosti, která je nejblíže vašemu měření.

Zapamatujte si: Pandora náramky se vyrábějí ve velikostech 16, 17, 18, 19, 20, 21 a 23 cm.

Jak vybrat dokonalý náramek Pandora?

Bez ohledu na to, jestli vybíráte náramek Pandora pro sebe nebo jako dárek, nemůžete udělat krok vedle. Každý náramek se totiž stane časem jedinečným – a to díky odlišným korálkům a přívěskům.

Jak otevřít Pandora náramek?

V souvislosti s touto otázkou jsme zmiňovali speciální otevírače. Pandora náramky však dokážete otevřít i bez nich. Umístěte ukazováček na uzávěr pod sponu a zatlačte nebo otočte (dle typu spony). Držte však perličku tak, aby směřovala k vám.

Kolik korálků a přívěsků se vejde na náramek Pandora?

V závislosti na velikosti jednotlivých přívěsků a korálků, resp. od délky daného náramku, se na náramek Pandora většinou vejde zhruba od 17 do 22 kousků.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru