Radíme, podle čeho vybrat dětské šperky

Pomůžeme vám s výběrem dětských šperků
Sdílejte
LinkedIn

Dětské šperky mají již dlouhá desetiletí stabilní místo na pultech různých prodejců módních doplňků. Důvod? Rodiče, kmotři, prarodiče či jiní rodinní příslušníci po nich totiž s oblibou sahají, když dojde v životech nejmenších členů jejich rodiny k významným událostem. I proto vám poradíme, podle čeho vybrat šperky pro děti.

Obsah článku

Kdy darovat dětské šperky?

První šperky obvykle děti dostávají ještě ve věku, kdy si příliš neuvědomují jejich skutečnou hodnotu. Skvělým příkladem jsou dětské náušnice, které se většinou dávají dívkám buď při narození nebo křtu. Jejich nejčastějšími dárci bývají kmotři nebo prarodiče. Mimochodem, tématu, jak vybrat dětské náušnice, jsme v minulosti věnovali také samostatný článek.

O něco nejjednoznačnější to bývá s chlapci. Ti dostávají jako první šperky dětské náhrdelníky nebo náramky – většinou také k narození, popřípadě ke křtu. Dobrou volbou jsou u chlapců i dětské řetízky s přívěskem. Co se týče přívěsků, rodinní příslušníci s oblibou sahají například po znameních ve zvěrokruhu. Takový šperk nabývá postupem času v očích dospívajících děti stále větší hodnotu.

Obecně však platí, že dětské šperky můžete darovat prakticky kdykoli. Ale když jde o významné události v životech dětí, kromě výše zmiňovaného narození a křtu můžeme zmínit například první narozeniny, nástup do školy či první svaté přijímání.

Co zohlednit, když se vybírají šperky pro děti?

Jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru dětských šperků je jejich designové provedení. Obzvlášť děti ve školním věku si totiž potrpí na to, jak jejich cennosti vypadají. Inklinují zejména ke zvířecím motivům či pohádkovým hrdinům. Z hlediska užívání je však neméně důležitým faktorem při vybírání vhodných dětských šperků jejich velikost a materiál.

Velikost dětských šperků

Když jde o velikost, nejzrádnější mohou být dětské řetízky na krk nebo náramky. Stává se, že dítě z nich velmi rychle vyroste. Proto vám doporučujeme vybírat z takzvaných rostoucích šperků pro děti, na kterých budete moci postupem času nastavovat velikost.

Materiál šperků pro děti

Co se týče materiálového provedení šperků pro děti, sázkou na jistotu je 14 a více karátové zlato, které je zdravotně nezávadné po všech směrech. Dobrou volbou mohou být například i dětské řetízky z bílého zlata. V zájmu péče o nejmenší členy vaší rodiny je však dejte porhodiovat. Totéž platí i pro stříbrné náušnice pro miminka, resp. pro všechny šperky vyrobené z bílých kovů. Zvláštní kategorii ale tvoří chirurgická ocel. Šperky z ní vyrobené mohou totiž obsahovat železo a nikl. A jelikož si velmi dobře uvědomujeme, jak žádané jsou například dětské prsteny nebo dětské náušnice z chirurgické oceli, upozorňujeme na tuto skutečnost. Ale pokud máte jistotu, že chirurgická ocel nezpůsobí obdarovanému dítěti žádné kožní potíže, směle do ní.

Dbejte na vkus a zájmy dítěte

Na závěr nám nezbývá už nic jiného, ​​než dodat, že když budete vybírat dětské šperky, dbejte na vkus a zájmy dítěte. Samozřejmě, netýká se to šperků pro novorozence, případně oslavence prvních narozenin. Máme spíše na mysli děti ve školním věku. Pamatujte, že to, co se líbí vám, se nemusí automaticky líbit i jim – a naopak. A proto se zajímejte o to, jaké zájmy a vkus mají nejmenší členové vaší rodiny. Radost, kterou jim uděláte vhodně zvoleným šperkem, může být opravdu úžasná. Nemluvě o tom, že z dětského šperku se postupem času může stát cenné dědictví pro další generace.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru