Jak nosit dlouhé náušnice s odvahou a sebevědomím

Dlouhé náušnice jsou stylovým dámským doplňkem
Sdílejte
LinkedIn

Kdosi moudrý jednou řekl, že odvaha je vědět, čeho se nebát. Dovolíme si tvrdit, že ve světě módy a oblékání platí tato moudrost dvojnásob. Nestačí se zamilovat do dlouhých náušnic, měli byste také vědět, jak je nosit. Náušnice se ve srovnání s náhrdelníkem nebo náramkem zapínají na viditelném a strategickém místě. Jejich výběrem ovlivníte nejen výsledný efekt oblečení, ale také vzhled svého obličeje a krku. Pokud jste již sehnali odvahu pro odvážný kousek, měli byste věnovat velkou pozornost výběru a ladění. Poradíme vám, jak vybrat dlouhé náušnice, které vám budou slušet, a k čemu je kombinovat.

Obsah článku

Jak si vybrat ty správně dlouhé náušnice

Rozmanité barvy, velikosti, tvary a materiály. Trh je přeplněný modely více či méně extravagantních náušnic. Zatímco některé ženy si mohou dovolit sáhnout po šperku o délce 10 cm, jiné by měly citlivě zvažovat i méně výrazné visací náušnice. Řiďte se následujícími kritérii a zaručeně zazáříte.

Délka krku

Pokud máte krásný labutí krk, můžete si dovolit experimentovat. Nebojte se sáhnout po extravagantních kouscích a nebojte se barev ani plných tvarů. Vyberte si náušnice o délce 7 až 10 cm a noste je s hrdostí. Dámy s kratším krkem by měly být při výběru délky opatrnější. Pokud máte spíše silnější krk, držte se méně výrazných řetízkových a třásňových modelů. Dámy s kratším, ale štíhlým krkem si mohou dovolit i oválné nebo kulaté tvary. V tomto případě však nedoporučujeme překročit délku 5 cm.

Tvar obličeje

Skórují dámy s oválným obličejem, které si mohou dovolit jakékoli dlouhé visací náušnice. Ostatní ženy by si měly dát pozor, aby dlouhé náušnice nenarušovaly proporce jejich obličeje. Kulatý obličej si žádá řetízkové nebo slzičkové náušnice, které ho opticky prodlouží. Naopak k hranatému obličeji se hodí oblé tvary, které ho opticky zjemní. Obličej ve tvaru srdce vypadá se zakřivenými liniemi náušnic velmi pěkně. A k trojúhelníkovému obličeji se hodí k modely ve tvaru slzy. Pokud je váš obličej spíše úzký a protáhlý, zaměřte se na kruhové náušnice, které ho opticky vyplní.

Barva vlasů

Výběr kovu v závislosti na barvě vlasů je poměrně jednoduchý. Zatímco blondýnkám sluší barva žlutého zlata, brunetky by měly zvolit dlouhé stříbrné náušnice. Ohnivé zrzky samozřejmě výborně ladí s růžovým zlatem.

Tón pleti

Tón vaší pleti vám hodně napoví při výběru barevných kousků. Pokud je vaše pleť spíše v teplých tónech, můžete sáhnout po zlatých, zelených, hnědých a měděných barvách náušnic. Chladnější typy s růžovými nebo modrými podtóny by měly volit dlouhé náušnice v odstínech modré, červené nebo fialové. Krásně jim sluší také stříbrné náušnice nebo bižuterie v barvách stříbra.

Dlouhé náušnice jsou vhodné i pro nevěstu.

Jak nosit dlouhé náušnice

Když už máte ve své šperkovnici ten správný módní doplněk, měli byste se ho naučit kombinovat a ladit. Zde přichází na řadu výběr příležitosti a oblečení.

Správná příležitost k nošení dlouhých náušnic

Výběr příležitosti závisí na stylu náušnic. Zářivé modely ze zlata a stříbra, vykládané kamínky a krystaly, se hodí pro večerní příležitosti a výjimečné události. Naopak pírkové náušnice, barevné korálkové modely a extravagantní barvy, tvary a materiály se hodí ke každodennímu nošení k běžnému oblečení. Eleganci a pracovní oblečení, které nemusí dodržovat přísná formální pravidla, lze zdůraznit méně nápadnými dlouhými náušnicemi půvabných tvarů.

Oblečení, které se hodí k dlouhým náušnicím

  • Večerní šaty a společenské róby
  • Světlé halenky
  • Šifonové šaty
  • Topy s odhalenými rameny
  • Topy a šaty s véčkovým výstřihem

Náš tip: Dlouhé visací náušnice se nesnažte kombinovat se sportovním a formálním oblečením. Při sportu jsou dlouhé náušnice nepraktické a nevkusné a pro formální příležitosti vypadají příliš uvolněně nebo dokonce vyzývavě.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru