Průvodce náušnicemi: Naučte se nosit různé typy náušnic

Naučte se nosit různé typy náušnic. Ukážeme vám, jak na to!
Sdílejte
LinkedIn

Náušnice se považují za silný šperk s dlouhou historií. Zapínáme si je na jedno z nejviditelnějších míst na těle už tisíce let. První napichovací náušnice prý pocházely ze starověké Asie a jejich úkolem bylo demonstrovat náboženské a politické přesvědčení svého nositele. V různých okamžicích historie byly náušnice symbolem postavení, povolání či příslušnosti k určité skupině. V současnosti je vyzdvihována zejména jejich estetická role, což otevírá dveře kreativitě. Na trhu naleznete vskutku rozmanité typy náušnic od minimalistických puzetových až po propracované lustrové náušnice. Víte, jak je nosit? Poradíme vám.

Obsah článku

Napichovací náušnice

Napichovací náušnice

Napichovací náušnice se nasazují přímo na ušní lalůček. Nejpopulárnější jsou takzvané puzetové náušnice. Puzeta se navléká na tyčinku ze zadní strany ucha a zajišťuje náušnici proti vypadnutí.

Minimalistické napichovací náušnice

Napichovací náušnice nejčastěji naleznete v minimalistických velikostech a provedeních. Typické jsou náušnice s jedním korálkem nebo broušeným kamenem. Takové dámské náušnice působí velmi jemně a současně elegantně. Můžete je zvolit ke společenskému i formálnímu outfitu. Nemusíte se bát ani kombinace s výrazným náhrdelníkem.

V posledních letech jsou velmi oblíbené drobné napichovací náušnice s nápaditým designem. Na trhu je najdete v různých barvách a tvarech od oblíbených srdíček až po zvířecí nebo pohádkové motivy. Takové náušnice jsou velmi hravé, vhodné pro každodenní nošení k neformálnímu oblečení. Jsou oblíbené zejména u mladších generací.

Výrazné napichovací náušnice

Krásné páry složitě zdobených napichovacích náušnic můžete klidně použít jako dominantní kousek svého outfitu. Bývají velmi ženské, a proto se hodí zejména k dlouhým šatům, které zdůrazňují křivky ženské postavy, a k lehkým barevným motivům.

Kruhové náušnice jsou trendy a z módy jen tak nevyjdou.

Kruhové náušnice

Kruhové náušnice mohou mít podobu symetrického kruhu, oválu nebo půlkruhu. Klasické kruhové náušnice pocházejí z Afriky, konkrétně z Núbie a starověkého Egypta. Současný trh nabízí různé typy kruhových náušnic, od jednoduchých kovových obručí až po výrazně zdobené, od jemných kruhů téměř obepínajících ušní lalůček až po odvážné modely sahající téměř k ramenům.

Jednoduché kruhové náušnice

Jednoduché kruhové náušnice v jednoduchém designu a střední velikosti jsou základem šatníku. Mnoha outfitům dodají minimalistický, ale zajímavý sofistikovaný vzhled, aniž by působily přeplácaně. Lze je nosit ke každodennímu neformálnímu oblečení i k elegantnímu kostýmu.

Zdobené a barevné kruhové náušnice

Velké kruhy, výrazně zdobené náušnice nebo modely v poutavých barvách mají ambice dominovat. Doporučujeme zvolit velikost zejména podle délky krku. Majitelky štíhlých labutích krků si mohou dovolit velké kruhové náušnice, zatímco dámy se subtilnějšími krky by měly volit střední nebo menší modely. Zatímco barevné náušnice se hodí spíše k extravagantním outfitům, krásně zdobené kruhy se hodí i k elegantním šatům nebo ke společenským róbám.

Visací náušnice

Visací náušnice se zavěšují pod ušní lalůček a mohou mít různý design od jednoduchých řetízků přes slzičky až po střapce nebo lustry. Velmi dlouhé visací náušnice se mohou dotýkat ramene nebo dokonce klíční kosti.

Klasické visací náušnice

Ke klasice tohoto druhu patří krátké visací náušnice a tzv. houpací náušnice. Krátké visací náušnice visí těsně a jen velmi nenápadně pod ušním lalůčkem. Houpací náušnice jsou o něco delší, často výraznější a jemně se pohupují pod uchem. Obvykle je najdete v oblíbeném designu slzy, který je spojován s romantikou a elegancí. Obecně se klasické visací náušnice hodí spíše k jemným, elegantním a romantickým outfitům. Náušnice ve tvaru slzy bývají častou volbou pro svatební šaty. Krátké modely si budou rozumět i s formálnějším kostýmem.

Lustrové a střapcové visací náušnice

Představují složitější a výraznější modely visacích náušnic. Lustrové náušnice bývají velké, bohatě zdobené složitou kombinací kovů a kamenů. Střapcové náušnice mají naopak charakter střapce a mohou mít podobu několika řetízků zakončených korálky nebo kamínky, případně skutečných střapců z látky. Tyto náušnice se obvykle hodí k méně formálním příležitostem. Zatímco honosné kovové náušnice vykládané kameny lze použít i k večerním šatům na společenských akcích, barevné střapce z látky poslouží k neformálnímu, možná trochu extravagantnímu oblečení. Pouze řetízkové střapce s perlami vypadají jemně a hodí se i k romantickému oblečení.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru