Poradíme, jak vyčistit stříbro + tipy na originální stříbrné šperky

Nevíte, jak vyčistit stříbro? S naším návodem to bude jednoduché
Sdílejte
LinkedIn

Předpokládáme, že mytí podlahy či utírání prachu máte více méně na týdenním programu. Dokonce, mytí talířů a jinému nádobí se pravděpodobně věnujete každý den. Koneckonců, není se čemu divit. Vždyť jsou používané neustále. Nicméně, jakou péči a pozornost věnujete vašim stříbrným šperkům? Ano, těm doplňkům, které máte dennodenně na sobě. Doplňkům, které jsou každý den vystavované vlhkosti, teplu, vlivům počasí či potu. V souvislosti s tím jsme si řekli, že vám poradíme, jak vyčistit stříbro. Náš postup je skutečně jednoduchý.

Obsah článku

Postup, jak vyčistit stříbro

Není to žádná alchymie ani žádná jiná věda. Postup čištění stříbra však vyžaduje určitou trpělivost, zapojení jemné motoriky a v neposlední řadě vaši preciznost. Stříbro je totiž měkký a zároveň lesklý kov, který bez vašeho přičinění postupem času ztratí svůj šmrnc. Můžete ho však velmi jednoduše obnovit, k čemuž vám bohatě postačí jemné mýdlo, případně dětský šampon. Obejdete se tedy bez jakékoli agresivní chemie či jakýchkoli specializovaných čisticích prostředků.

Toto je snad nejjednodušší a nejúčinnější postup, jak vyčistit stříbro:

  1. Přidejte několik kapek tekutého nebo dětského mýdla do teplé vody.
  2. Roztok míchejte, dokud se nevytvoří bublinky.
  3. Následně namočte vaše stříbrné šperky, ať už náušnice, náhrdelníky, náramky, prsteny nebo jiné do vámi připraveného roztoku na zhruba 5 až 10 minut.
  4. Na vyčištění štěrbin a těžko dostupných míst použijte štětec s měkkými štětinami – například vyřazený zubní kartáček.
  5. Po odmočení, resp. vyčištění, nezapomeňte šperky opláchnout v teplé vodě.
  6. Na vysušení překrásně čistých stříbrných šperků můžete použít například jemný hadřík z mikrovlákna. Nepoužívejte však papírové utěrky! Ty by totiž mohly jemné stříbro poškrábat. Ano, zní to sice neuvěřitelně, ale je to tak.
 
Přinášíme vám praktické tipy, jak vyčistit stříbro

Vidíte? Jak jsme zmínili – je to skutečně jednoduché. A co víc, obdobný postup můžete aplikovat i na čištění zlatých šperků na čištění zlatých šperků.

Upozornění: I když se jemné stříbrné šperky s diamanty nebo jinými vzácnými drahokamy většinou dají a zároveň mohou čistit i mýdlem a vodou, doporučujeme, abyste se před samotným jejich čištěním poradili se zkušeným klenotníkem. Odborníci vám zcela jiste poradí tak, abyste v konečném důsledku nenadělali více škody než užitku.

Tipy na originální stříbrné šperky

V souvislosti s tím, jak čistit stříbro, si dovolíme odbočit, a to ke konkrétním stříbrným šperkům. Jak je tedy avizované již v samém nadpisu tohoto článku, kromě rad na čištění stříbra jsme pro vás připravili i nějaké tipy na originální stříbrné šperky.

Stříbrný náramek Fossil JFS00496040

Hlavní předností tohoto stříbrného náramku Fossil je jeho minimalistické provedení s jemnými konturami. Právě z toho důvodu je perfektní volbou pro téměř všechny dámy. Zatímco na útlé ruce vkusně vynikne, pevnější zápěstí dokáže takříkajíc zeštíhlit.

Stříbrný náramek Fossil
Zdroj: https://www.brandfield.se/

Stříbrný náhrdelník Emporio Armani EG3386040

A nepřehlédneme ani značku pověstnou svou italskou elegancí. Z portfolia uznávané společnosti Emporio Armani jsme tentokrát vybrali stříbrný náhrdelník se třemi přívěsky, které symbolizují právě logo zmíněné značky. Tento doplněk je už o něco výraznější než výše zmiňovaný náramek.

Námi prezentovaný postup, jak vyčistit stříbro, však můžete praktikovat i na stříbrné šperky. Na trhu jich najdete skutečně nepočítaně. Stačí si jen vybrat podle vlastního gusta.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru