Karneol – kámen s četnými účinky a velkým významem

Karneol je kvůli své barvě často využíván i ve šperkařství
Sdílejte
LinkedIn

Na světě je známo mnoho kamenů, jejichž účinky mohou dosahovat takříkajíc nevídaných rozměrů. Samozřejmě, abyste z nich dokázali vytěžit co nejvíce, musíte skutečně věřit jejich významu. Když je s vírou a přesvědčením budete nosit s sebou každý den, například v podobě náramků či přívěsků, jejich síla na sebe nenechá dlouho čekat. Jedním z takových polodrahokamů je také karneol.

Obsah článku

Co je to karneol?

Karneol je kamenem, kterého charakterizuje jeho sytá oranžová, až červená barva. Vděčí za ni obsahu železa ve svém složení. Pojmenování dostal z latinského caro, což v překladu znamená maso. Zajímavostí je, že lidem byl znám již v dobách starověkého Egypta, kdy se označoval také jako kámen zmrtvýchvstání. V současnosti se však spíše potýká s označeními jako kámen přírodního okamžiku či kámen sexuality. Jeho význam je však podstatně širší.

Karneol je známý svou barvou a účinky

Karneol a jeho význam

Karneol se označuje také jako kámen přírodního okamžiku. Vysloužil si to hlavně díky tomu, že svým majitelům a nositelům pomáhá lépe se soustředit na daný moment. Proto se říká, že karneol ve vaší přítomnosti vás může naučit, jak správně a plnohodnotně žít – jak si užívat každý jednotlivý okamžik.

Co se týče významu karneolu, velmi úzce se pojí i se sexualitou. Má totiž zvyšovat plodnost a pomáhat ženám nejen během těhotenství, ale také při ženských problémech. Kromě toho se karneol považuje i za kámen, který dokáže chránit před uhranutím. Koneckonců, pramení to už z jeho načervenalého zbarvení, jakým se vyznačuje například i drahokam plný lásky – rubín.

Jaké účinky má karneol?

Co se týče konkrétních účinků karneolu, ty jsou úzce spjaty s jeho významem, který jsme zmiňovali již o něco výše. Pro lepší přehlednost je uvádíme spolu s dalšími účinky v následujících bodech:

  • může posilovat sebevědomí
  • dokáže motivovat a přinášet pozitivní pohled na svět
  • zlepšuje vnímavost a koncentraci
  • umí být nápomocným při různých sexuálních problémech
  • příznivě ovlivňuje činnost krevního systému
  • může pomáhat při trávicích potížích a problémech
  • pozitivně ovlivňuje hojení kostí i šlach

Karneol ve špercích

Tak jako pro svůj význam, tak i pro jeho blahodárné účinky se karneol s oblibou používá také k výrobě šperků. Samozřejmě, do značné míry za to může jeho atraktivní zbarvení. Vzhledem ke zmíněným skutečnostem jej můžete nejčastěji najít na různých náramcích, přívěscích či náušnicích.

Pokud budete nosit karneol v podobě šperku všude s sebou, spojíte příjemné s užitečným. Říká se totiž, že nejsilnější účinky má karneol právě tehdy, když mu dopřejete přímý kontakt s vaším tělem. Náramky i přívěsky z karneolu se proto jeví jako nejefektivnější.

Karneol jako náramek

Karneol jako náramek se doporučuje nosit na ruce přijímající energii. To znamená, že zatímco praváci by jej měli nosit na levé ruce, tak leváci zase na pravé. Jelikož náramek bude po většinu nošeného času v přímém kontaktu s vaší pokožkou, budete moci vstřebávat jeho pozitivní účinky.

Karneol jako přívěšek

Podobně efektivním se z hlediska přijímání příznivé energie karneolu zdá být jeho nošení v podobě přívěsku. Stejně jako u náramku, i karneol zakomponovaný v přívěsku bude během nošení v neustálém kontaktu s tělem. Navíc ještě k tomu bude i blízko u srdce

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru