Proč jsou náramky se srdíčkem tak oblíbené?

Náramky se srdíčkem nikdy nevyjdou z módy
Sdílejte
LinkedIn

Tajemství popularity náramků se srdíčkem může být pro někoho hotovou záhadou. Jsou jich totiž plné pulty kamenných prodejen i stránky internetových e-shopů. S radostí je nosí nejen mladší generace, ale také zralé ženy. Čím jsou ale výjimečné? Proč jsou náramky se srdíčkem tak oblíbené?

Obsah článku

Srdce jako symbol lásky

Srdce, společně s červenou barvou, představuje již od nepaměti symbol lásky. Tato symbolika má historické kořeny spojené s listy břečťanu, fíkovými listy a vinnými hrozny, které se měly na různých freskách a vázách vyobrazovat právě v podobě srdce.

V současnosti si lidé tento symbol spojují s lidským srdcem, které evokuje nejhlubší a nejupřímnější lásku. Podoba srdce, kterou známe dnes, se ujala i v mnoha průmyslových oblastech. Skvělým příkladem jsou různé bytové dekorace nebo také šperky a náramky se srdíčkem.

Náramky se srdíčkem jako projev lásky a přátelství

Pokud bychom nahlédli do nabídek mnoha známých i méně známých výrobců šperků a módních doplňků, zjistili bychom, že tvary a podobizny srdíček mají u nich silné zastoupení. Srdíčka můžete často vidět zejména na náramcích. Populární jsou však i v rámci přívěsků či korálků.

Snad nejpádnějším důvodem, proč tomu tak je, je dlouhodobé vnímání srdce jako symbolu lásky. Když kupujete náramek se srdíčkem nebo ledajaký jiný srdíčkový šperk, většinou ho nekupujete pro sebe. Naopak, v drtivé většině případů jde o dárek pro milovanou osobu. Takové módní doplňky se totiž postupem času staly nejtradičnějším projevem lásky a přátelství.

Naše tipy na náramek se srdíčkem

Obvykle se říká, že čím více možností máte na výběr, tím je volba složitější. Ve své podstatě se to týká i náramků se srdíčkem. Vybrat ty nejkrásnější totiž pro nás vůbec nebylo jednoduché. Věříme však, že náš výběr vám poslouží jako užitečná inspirace.

Pozlacené náramky se srdíčkem

Na překrásné náramky se srdíčkem se nám podařilo natrefit u značek značek Fossil a Esprit. Oba modely, které si získaly naši pozornost, spojuje stejné barevné provedení – růžové zlato. Odlišuje je však materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Zatímco náramek Fossil s produktovým označením JF03163791 je vyroben z nerezové oceli, náramek Esprit ESBR 01321317 je ze stříbra.

Náramky se srdíčkem od značek Fossil a Esprit

Náramek Guess se srdíčkem

Osobně nás zaujal také jeden konkrétní zástupce známé značky Guess. Máme na mysli náramek Guess se srdíčkem, který nese produktové označení UBB78097-S. Srdíčko použité na tomto modelu je zajímavého vykrojeného tvaru, přičemž po celém svém obvodu je ohraničeno krásnými kamínky. Samotný náramek je vyroben z nerezové oceli, jejíž povrchová úprava má barvu růžového zlata. Podobné odstíny jsou v rámci dámských náramků obzvláště vyhledávané.

Srdíčkový náramek Guess

Stříbrné náramky se srdíčkem

A na závěr nesmíme v souvislosti se srdíčkovými modely vynechat ani kategorii   stříbrných náramků. Jejich typickým představitelem je například celosvětově úspěšná společnost Pandora, která se proslavila zejména svými sběratelskými náramky. Jejich výjimečnost spočívá v tom, že se na ně obvykle sbírají přívěsky a korálky různých tvarů a podob. Každý náramek je tak jiný a svým způsobem také jedinečný. Zajímavou volbou mohou být v tomto ohledu také náramky se srdíčkem, jakým je například model 590727CZ-17.

Velkým hitem mezi náramky se srdíčkem jsou jednoznačně náramky od značky Pandora

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru