Rozmanité šperky v tónech podzimu: Které si vyberete?

Přinášíme vám všechny trendy šperky letošního podzimu
Sdílejte
LinkedIn

Podzim 2023 bude v módě stejně pestrý jako příroda ve svých barvách. Trendy osloví minimalisty i maximalisty. Ačkoli určujícím tématem módy letošního podzimu je nositelnost a popření okázalosti typu „look-at-me“, trendy ve špercích jsou o něco rozmanitější. Podzimní šperky přicházejí jak v bezpečném minimalistickém provedení, tak v uhlazených maximalistických stylech. Chybí jim estetická soudržnost, ale rozmanitost variant přináší jeden nepopiratelný bonus: tento podzim máte možnost vybrat si šperk, který nejlépe vyhovuje vám a vašemu vkusu.

Obsah článku

Moderní perly

Perly v posledních letech dominují šperkařské scéně a jejich něžný luxus je stále oblíbenější. Letos na podzim však nemusíte sahat po perlových náhrdelnících po babičce. Perly přicházejí v nových, výraznějších provedeních, tvarech, barvách a texturách. Kromě jemných perlových náhrdelníků a náramků se můžete rozhodnout také pro velké perlové šperky, výrazné perlové náušnice nebo perlové náhrdelníky inspirované punkem.

Míchání kovů a vrstvení

Při výběru šperků podle ročního období je podzim jasnou královnou vrstvení. Kromě oblečení se tento trend týká také šperků. Vrstvené náhrdelníky různých délek, sady náramků budou v kurzu, ale nebojte se ani vrstvených prstenů nebo náušnic. O krok dál půjde také míchání kovů, které bude na podzim odvážné až rozmarné. Žhavým trendem letošního podzimu bude křížení bílých a žlutých kovů.

Náš tip: Novým zajímavým krokem je vrstvení oblečení a šperků. Designéři se rozhodli, že klesající teploty by neměly bránit v předvádění šperků. Nebojte se proto připnout náramek nebo hodinky na manžetu košile nebo svetru.

Přívěsky, korálky a trsy květů

Kouzelné náhrdelníky a dámské náramky s přívěsky, které jste milovali možná ještě na střední škole, se tento podzim vracejí v plné síle. V současném provedení však budou uhlazenější, zaměřené na krystaly, symboly a duchovní talismany, které vašemu šatníku dodají nejen styl, ale také osobitost. Mimořádně in budou srdce a trsy květů v podzimním ostřejším provedení s výraznějšími hroty.

Jaké budou trendy ve špercích na podzim?

Trendy podzimu 2023 podle typu šperků

Podzim 2023 řekne své ano různým typům náhrdelníků, náušnic a náramků. Horkým favoritem podzimní šperkařské sezóny budou brože, které dostanou nový vítr s příchodem chladnějších dnů a přibývajícími vrstvami oblečení.

Náhrdelníky pro podzim 2023

Výběr náhrdelníků bude během nadcházejícího podzimu opravdu pestrý. Můžete si vybrat choker s květinovou aplikací, vrstvené kousky, výrazné perlové náhrdelníky i barevné korálky nebo náhrdelníky s nebroušenými kameny. Můžete si vybrat tenký řetízek s výrazným ostrým přívěskem ve tvaru srdce nebo robustní kovový řetízek nadměrné velikosti. Vše bude trendy a in.

Náramky pro podzim 2023

Náramky se budou nosit na zápěstích i na manžetách oblečení. Podzimu sluší řetízkové náramky se správně zvolenými přívěsky a korálky ve stylu Pandory, ale také objemné pevné náramky a výrazné manžety, které vyniknou samostatně i ve vzájemných kombinacích.

Náušnice pro podzim 2023

Letošní podzimní trendy náušnic budou snad nejpestřejší z celého segmentu. Mimořádně zaujme asymetrie, která diktuje kombinovat různé velké náušnice v podobných designových provedeních. Mimořádně in budou cvočky na jednom uchu spojené s výraznými visacími náušnicemi na druhém. V kurzu bude také nošení jedné náušnice či výrazné manžety na uchu. Sáhnout můžete i po nadměrných náušnicích ve tvaru lustru, které na sebe strhnou pozornost. Letos na podzim projdou proměnou také napichovací puzety, které budou větší, barevnější, odvážnější a lesklejší.

Brože pro podzim 2023

Brože budou mít tento podzim zelenou ve všech dostupných provedeních. Klidně sáhněte do šperkovnice po babičce a vyberte si vintage šperk nebo se odpoutejte od jednoduchosti a popusťte uzdu fantazii. V kurzu budou závěsné brože, dramatické krystaly, zábavné pestrobarevné šperky, prostě cokoli, co si můžete připnout na svůj top, košili či sako.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru