Vybírejte šperky podle ročního období

Vybíráme šperky podle ročního období
Sdílejte
LinkedIn

Každé roční období má svou zvláštní energii. Jíme sezónní potraviny, oblékáme se podle ročního období a věnujeme se činnostem, které jsou pro dané období příznačné. Proč tedy nevyladit i naše šperky podle ročního období? Zatímco léto je plné osvěžujících odstínů, zima potřebuje třpytivé krystaly, které zachytí každý záblesk slunce. Přechod módních trendů mezi čtyřmi ročními obdobími je především o tom, abychom zachovali přirozené vibrace sezóny a udrželi si radost z módy a oblékání po celý rok.

Obsah článku

Jaro: Lehké květinové motivy

Co vyjádří jaro lépe než polní květiny, jejichž krása předčí i duhu? Jaro je skutečně o květinách a barvách, které se však nesou ve stylu jednoduchosti a lehkosti. Květinou jara je koneckonců tulipán – barevný, ale jednoduchý. Takže méně je pro tuto sezónu rozhodně více. 

Jarní šperky

Jarní šperky a bižuterie jsou v designu inspirovaném přírodou. Na místě jsou také vkusné, hravé kousky s dávkou fantazie a originality. Na jaro se hodí zejména dlouhé náhrdelníky s přívěsky, květinové náhrdelníky nebo náušnice s motivem ovoce. S přibývajícími slunečnými dny a zkracujícími se rukávy se budou hodit také barevné svazky vrstvených náramků.

Léto: Pestré barvy

Letní období nejlépe vystihuje anglická zahrada plná květin, které se vzájemně prolínají. Léto si rozumí se složitostí, pestrostí a barvami. Je to období svěžích šatů, zábavy a rozmanitosti.

Letní šperky

Letní šperky mohou mít více vrstev a textur. Měly by být lehké a střídmě kombinované, ale mohou být výrazné a pestré. Vhodné jsou barevné krystaly a kousky inspirované mořem, jako jsou náhrdelníky z mušlí a soupravy perlových šperků. Pro všední den se hodí korálkové náhrdelníky a náramky, které jsou mimochodem nejlepším přítelem letního outfitu. Zatímco v chladnějších měsících náramky bojují s rukávy, v létě si vaše odhalená předloktí zaslouží zkrášlení.

Podzimní šperky

Podzim: Bohaté a rustikální

Podzimní krajina, to je padající listí v nejrůznějších tvarech a barvách. Podzim snese širokou škálu vzorů a barev, ale poněkud uhlazený styl mu sluší nejvíce. Vhodné jsou teplé zemité barvy, jako je kaštanová, hnědá, tmavě zelená oranžová, ale i klasická modrá.

Podzimní šperky

Na podzim si můžete dovolit výrazné náušnice, mohutné náhrdelníky a manžetové náramky. Chybu neuděláte ani s vkusným prstenem nebo broží. Na podzim jsou trendy vějířové náušnice, přírodní kameny a vrstvené náhrdelníky. Pro všední dny se hodí také dřevěná bižuterie a korálky ve vhodných barevných odstínech. Pro slavnostnější příležitosti se v tomto ročním období hodí také perly.

Zima: Stříbrná jednoduchost


Představte si zimní krajinu, zasněžené hory a pochopíte, proč je zima obdobím jednoduchosti. Stejně jako jaro, i zima potřebuje jednoduchý design. Vrstvení oblečení, nošení šál, čepic a kabátů nakonec ani neponechává mnoho prostoru pro šperky a bižuterii. Střídmost je proto na místě. Z barevné palety si zima vystačí se základními odstíny. Lichotí jí stříbrná, černá, bílá a ledově modrá.

Zimní šperky

K zimě se hodí zejména stříbrné šperky s černými aplikacemi, jako jsou korálky, kamínky, krystaly nebo přívěsky. Na místě jsou také výrazné stříbrné náušnice. Často jsou jediným šperkem, který vynikne v souladu se zimním outfitem. Perly budou naopak základem vaší luxusní zimní šperkovnice. Perlové náhrdelníky jsou nadčasové a mimořádně se hodí i na výjimečné společenské události, o které v zimě není nouze. Vsadit můžete také na křišťálové šperky, které se v monotónním šeru zimního období krásně třpytí.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru