Svatba v zimě: Naplánujte si ji do posledního detailu

Zimní svatba má svá specifika
Sdílejte
LinkedIn

Sněhem pokrytá krajina, ledová výzdoba střech, plápolající oheň, karmínové květiny. Zimní sezóna přichází s emblémy romantiky, kterým nejeden zamilovaný pár nedokáže odolat. Pokud jsou i vaše srdce upnutá k zimní svatbě, nenechte se odradit. Téměř tři čtvrtiny svateb se konají mezi květnem a říjnem. Svatba v zimě je tedy z kategorie netradičních. Pokud se však správně naplánuje, výsledek bude kouzelný. Přinášíme vám seznam specifických detailů, na které byste při organizaci vašeho magického dne rozhodně neměli zapomenout.

Obsah článku

Klíčová volba: Vyberte si místo a datum zimní svatby

Při plánování letní svatby je zvykem hledat slunná místa se spoustou zeleně, která poskytnou kulisu pro svatební fotografie i prostor pro příjemné strávení chvil během hostiny. Co ale zvažovat při plánování zimní svatby?

Místo, které vyhovuje vašemu tématu

Design místa svatební hostiny významně dotváří atmosféru a výzdobu. Pokud toužíte po svatbě s jednoduchým romantickým motivem a svíčkami, vyberte si prostory ve vintage stylu. Skandinávský prostor s velkými okny směřujícími na zasněženou krajinu zase poskytne ideální kulisy pro svatbu v tématu zimní krajiny zázraků. Luxusní svatební hostinu inspirovanou vánočním stromečkem a pozlátky uspořádejte v nablýskané restauraci exkluzivního hotelu. Existuje více možností, jak do svatby vnést zimní téma, ale musíte najít správné místo.

Tip: Pokud je to možné, uspořádejte obřad a hostinu na jednom místě nebo v těsné blízkosti. Usnadní to přepravu v případě nepříznivého počasí.

Termín vybírejte pečlivě

Přestože zimní svatba má své jedinečné kouzlo, rozhodně ji neplánujte v tom nejkouzelnějším období. Prosinec je měsícem přípravy Vánoc, kdy většina z nás zažívá spoustu stresu a závod s časem. Výborným termínem pro zimní svatbu je období druhé poloviny ledna.

Tip: Při plánování termínu důsledně zvažte i čas obřadu. Nezapomínejte, že v zimě se stmívá dříve a vy chcete všechny důležité události včetně fotografování stihnout ještě při denním světle.

Svatba v zimě má svoje kouzlo

Svatba v zimě a nevěsta

Nevěsta je bezpochyby nejdůležitější osobou dne. Samozřejmě nezapomínáme ani na ženicha. Pravdou však je, že garderoba nevěsty si v případě zimní svatby žádá o něco kreativnější variace.

Náhradní zimní obuv

Pokud jako nevěsta toužíte zazářit v okouzlujících lodičkách na vysokých podpatcích, budiž. Obujte si je na obřad i na svatební hostinu. Venkovní přesuny i zimní focení vám ale doporučujeme absolvovat v pohodlnější obuvi. Pod dlouhými šaty si zimních bot nikdo nevšimne. Na druhé straně, stylové sněhule mohou být originálním prvkem vašich svatebních fotografií.

Deštník

Nespoléhejte se na předpověď počasí. V zimě je riziko srážek mnohem vyšší a vy přece nechcete, aby romantická sněhová peřina spočinula právě na vašem účesu. Připravte si vkusný bílý deštník, který se stane doplňkem vašich svatebních šatů.

Svatební šperky a bižuterie na svatbu v zimě

Kromě toho, že budete ladit šperky se svatebními šaty, účesem a ostatními doplňky, měli byste je dokonale přizpůsobit také tématu vaší zimní svatby. Pokud preferujete klasiku, vkusnými perlami nic nezkazíte. Špetku nevšednosti dosáhnete výběrem barevných perel v nevšedních odstínech. Další volbou na jistotu je nadčasový vzhled diamantů. Třpytí se a září jako sníh a led v zimním období. Výbornou alternativou nižší cenové kategorie může být bižuterie se zirkony.

Pokud máte chuť do bílé zimy vnést špetku extravagance a barevnosti, pohrajte si s barevnými tóny vašich šperků. Zvolit můžete například bižuterii v barvě šatů vašich družiček. Nevěstám obzvlášť sluší modrá, která svým charakterem dokonale ladí i s obdobím vaší svatby. Metalické tóny jsou dalším elementem, který si skvěle rozumí se zimní svatbou. Nebojte se zvolit bílé zlato nebo kvalitní bižuterii ve stříbrné barvě.

Dalším důležitým elementem při výběru šperků a bižuterie jsou tvary. Nechte se inspirovat přírodou a nebojte se zvolit kousky ve tvaru listů, větví, girland či sněhových vloček. Hledejte náhrdelníky nebo náušnice se složitým vzorem, který připomíná námrazu na oknech.

Kreativní a praktické zimní doplňky

Zimní doplňky jsou nezbytností. Vsaďte na kožešinový šál, svatební bolerko, bílou pelerínu nebo pončo. Skvělou volbou jsou také svatební šaty s dlouhým rukávem či tlusté bílé punčocháče.

winter-3

Zimní svatba a hosté

Svatba v zimě klade velké nároky na zajištění komfortu a spokojenosti hostů. Pro dosažení výjimečné zimní atmosféry byste rozhodně neměli obětovat pohodlí vašich hostů.

Teplý nápoj jako přípitek

Při příchodu a odchodu zahřejte vaše hosty zevnitř. Šampaňské vyměňte za horký grog, čaj, horký jablečný nápoj se skořicí, punč nebo horkou čokoládu.

Vhodná nabídka jídel

Slavnostní hostinu začněte teplým předkrmem nebo polévkou. Při hostině rovněž můžete nabídnout teplý nápoj jako svařené víno nebo amaretto s teplým jablečným džusem.

Zdroje tepla

Přestože se bude svatba konat v interiéru, připravte se na každou možnost. Velmi efektní jsou vnější stojany s ohništěm, ale idylicky zapůsobí i roztopený krb. Pro jistotu si připravte i nějaké ty deky či umělé kožešiny.

Odložení kabátů

Nezapomínejte, že vaši hosté přijdou v zimních kabátech, které si budou potřebovat pohodlně a bezpečně odložit. Ujistěte se, že místo vaší svatební hostiny takovou službou disponuje, případně ji personál dokáže zajistit.

Kreativní svatební dárky

Svatba v zimě je sama o sobě netradiční a žádá si originální nápady. Jedním z nich jsou tematické drobnosti jako dárky pro hosty. Výbornou volbou jsou prskavky, skořicové sušenky či směs koření do svařeného vína.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru