Šperk pro maminku: Tipy na dárky ke Dni matek

Šperk ke Dni matek
Sdílejte
LinkedIn

Květen není jen měsícem lásky a polibků pod rozkvetlou třešní, ale také obdobím, kdy vyjadřujeme vděk a úctu všem maminkám. V našich zeměpisných šířkách je věnována mateřství druhá květnová neděle. Dárkem ke Dni matek vyjadřujeme, že vnímáme a vážíme si veškeré lásky, obětavosti, pozornosti a množství tvrdé práce, kterou maminky věnují svým dětem a rodinám. Šperky svojí hodnotou a trvalostí představují jednu z nejlepších voleb pro tento výjimečný svátek. Proto vám v následujícím článku pomůžeme vybrat ten nejvhodnější šperk pro maminku.

Obsah článku

Jak vybrat šperk pro maminku

Přestože existuje mnoho způsobů, jak vyjádřit úctu a lásku, šperky stojí bezpochyby na jejich vrcholu. Kromě materiální a emocionální hodnoty, kterou mají, jsou spojeny také s určitou jedinečností a stálostí. Šperk může vaše maminka nosit každý den a připomínat si tak vaši vděčnost se špetkou sentimentu. Jak ale vybrat kousek, který jí udělá radost?

Vezměte v úvahu její vkus

Ačkoli šperk darovaný dítětem vždy potěší, při jeho výběru zohledněte vkus a styl své maminky. Nosí spíše nadčasovou klasiku a dává přednost minimalismu? Nebo je spíše výstřední a sleduje aktuální módní trendy? Jaké barvy v módě a oblékání preferuje? Nosí zlaté šperky, nebo dává přednost chladnější barvě bílých kovů? Podívejte se do její šperkovnice a zkuste vybrat kousek, který dokonale zapadne do její kolekcí.

Zaměřte se na kvalitu šperků

Na trhu najdete šperky v různých cenových relacích. Nemusíte sáhnout jen po diamantovém náhrdelníku, abyste jí darovali opravdu kvalitní šperk. Nepřehlížejte však detaily, soustřeďte se na preciznost zpracování šperku i na použité materiály. Pokud nechcete investovat do bílého nebo žlutého zlata, dobrou volbou mohou být i ocelové, stříbrné nebo pozlacené šperky. Dbejte na to, abyste si vybrali značku šperků s dobrými referencemi.

Vyberte smysluplný šperk

Výborným dárkem ke dni matek jsou šperky se speciálním významem nebo symbolikou. Můžete zvolit obecnou symboliku, například srdce jako symbol lásky, strom jako symbol rodiny či andělské křídlo pro vyjádření ochrany. Vhodnou volbou jsou ovšem i osobní symboly. Kromě speciálně vyrytých šperků se jmény nebo důležitými daty to mohou být také přívěsky nebo korálky vyjadřující její zájmy, hodnoty nebo cokoli, co má pro ni zvláštní význam.

Zvažte její životní styl

Vyberte pro svou maminku šperk, který bude moci nosit. Pokud je to praktická, možná i manuálně pracující žena, exkluzivně zdobený náhrdelník pravděpodobně nevyužije. Vhodné nebudou ani náramky a prsteny, které jí mohou při běžných činnostech spíše překážet než dělat radost. Zvažte jemný řetízek s přívěskem nebo pěkné dámské náušnice. Nebo je vaše maminka spíše společenský typ, ráda se elegantně obléká a chodí do společnosti? V tom případě se nebojte investovat do honosnějších šperků, jako jsou třpytivé náramky nebo perlový náhrdelník.

Tipy na šperky pro maminku

Abychom vám výběr šperků pro maminku alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás několik inspirativních tipů. Některé z nich vás možná osloví, nebo vás alespoň posunou správným směrem při výběru toho správného kousku.

Tenisový náramek

Vhodná volba pro všechny elegantní maminky, které rády vynikají ve společnosti. Pravé tenisové náramky jsou tvořeny symetricky uspořádanými diamanty na zlatém řetízku. Podobného efektu exkluzivního třpytu však můžete dosáhnout i s jinými, cenově dostupnějšími drahokamy nebo krystaly.

Vintage šperky a bižuterie

Pro maminky, které milují nadčasovou klasiku, retro design a lesk jako z dob dávno minulých, mohou být nejlepší volbou vintage šperky a bižuterie. Své místo zde mají zejména krásné prsteny a přívěsky.

Vrstvené náhrdelníky

Zpět do současnosti, máme tip pro všechny maminky, které rády drží krok s aktuálními módními trendy. Vrstvené náhrdelníky v různých délkách jsou v současnosti velmi oblíbené, trendy a vhodné pro každodenní nošení.

Perlové šperky

Elegance a nadčasová klasika, která zapůsobí, aniž by způsobila zbytečný rozruch. Takový dojem vyvolávají perly. Elegantní perlový náhrdelník je vhodný jako šperk pro vaši maminku, stejně jako jemný řetízek a krásný přívěsek se vsazenou perličkou. Perlové šperky se snadno kombinují do elegantních i formálních outfitů.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru