Šperky Olivia Burton: Inspirované britskou elegancí

Představujeme značku šperků Olivia Burton
Sdílejte
LinkedIn

Doplňky, které v sobě zahrnují krásy Londýna a celého Spojeného království. Od historických pokladů londýnských trhů se starožitnostmi přes pověstné rozkvetlé venkovské zahrady až po nádheru noční oblohy, šperky Olivia Burton nacházejí inspiraci výhradně v anglické krajině a přírodě. Pro svou hravost, jemnou eleganci a sofistikované propojení kontrastů si však našly fanynky daleko za hranicemi Evropy. Zveme vás k bližšímu seznámení s příběhem značky Olivia Burton a její nabídkou. Možná si i vy zamilujete produkty s nádechem excentrického Londýna.

Obsah článku

O značce Olivia Burton

Olivia Burton je britská značka dámských hodinek a šperků, o které se v posledních letech říká, že bere módní odvětví útokem. Kde se však vzala a jaký příběh stojí za její popularitou?

Z historie značky

Příběh značky Olivia Burton je jako z románu pro ženy o nejlepších kamarádkách, které se staly úspěšnými módními návrhářkami. Jemma Fennings a Les Bennett se seznámily během studií na London College of Fashion a svou značku založili v roce 2012 přímo v Londýně.

V té době už měly obě zakladatelky zkušenosti s maloobchodním prodejem módy, protože pracovaly v luxusním řetězci Selfridges & Co. a v londýnské módní společnosti ASOS. Na trhu jim však chyběly skutečně kreativní módní doplňky, které by zaujaly ženské publikum krásným designem. Rozhodly se tuto mezeru zaplnit a začaly navrhovat vlastní hodinky, jejichž kolekce později rozšířily o portfolio výjimečných šperků Olivia Burton.

Zajímavost: Proč právě Olivia Burton? Autorky pojmenovaly svou značku po Lesině excentrické pratetě, o které říkají, že jim byla zejména v počátečních fázích velkým zdrojem inspirace a energie.

Značka Olivia Burton dnes

Dílo nadějných módních návrhářek se poměrně rychle vypracovalo ze skromných začátků na kuchyňském stole na populární značku, která má vlastní prostory přímo v Londýně. Čistě ženský styl, který si zachoval dobrou cenovou dostupnost, se stal hitem Instagramu a začal zaplavovat britské e-shopy a obchody.

V roce 2016 značka expandovala do USA a zároveň ke svým kolekcím hodinek přidala portfolio dámských šperků. V roce 2017 se staly součástí skupiny Movado Group a o rok později otevřely svůj první značkový obchod ve slavné londýnské Covent Garden. Dnes je Olivia Burton značkou hodinek a šperků, která má své pevné místo na módní scéně daleko za hranicemi země, která ji inspiruje.

Šperky Olivia Burton: Současné, ženské a odvážné

Šperky Olivia Burton jsou designově výjimečné už na první pohled. Prolíná se v nich vysloveně ženský styl s klasickými detaily zacházejícími až do vintage a s moderními prvky. Nechybí jim hravost a fantazie, čímž do jisté míry připomínají populární Pandoru, a samozřejmě elegance.

Jsou dekorovány přírodními motivy, mezi nimiž hrají prim včely, motýli, květiny a obloha. Zároveň jsou zhmotněním britského eklektismu, zachycujícího kontrast mezi starým a novým. Naleznete v nich odvážný průnik vintage detailů a nejnovějších trendů pouličního stylu. Šperky Olivia Burton lze primárně označit za neformální, ale najdou se mezi nimi i zajímavé nadčasové a výjimečně elegantní kousky.

Nabídka šperků Olivia Burton

Značka Olivia Burton vyniká zejména nádherně propracovanými náramky a náhrdelníky s přívěsky a aplikacemi inspirovanými přírodou. V jejím sortimentu však najdete také vkusné náušnice a oblíbené vrstvené prsteny. Všechny šperky si zachovávají vzhled drahých kovů ve stříbrné, zlaté nebo růžovo-zlaté barvě, případně doplněné leskem nebo barevnými odlesky skleněných krystalů.

Vedle klasických šperků inspirovaných britskou elegancí zahrnují kolekce Olivia Burton také jedinečné řady tzv. včelích šperků (inspirovaných oblíbeným motivem včely), nebeských šperků, krystaly zdobených kousků.

Kvalita a materiálové složení šperků Olivia Burton

Značka dbá na detailní řemeslné zpracování svých výrobků a celkově výjimečný vzhled. Z hlediska materiálového složení výrobce deklaruje použití vysoce kvalitních kovů, především chirurgické oceli, v některých případech pokovené žlutým nebo růžovým zlatem, případně se vsazenými skleněnými krystaly.

Šperky Olivia Burton si při dodržování zásad správné péče zachovávají svůj krásný vzhled po dlouhou dobu každodenního nošení. Výrobce je doporučuje odložit před koupáním, sprchováním a plaváním. Rovněž se nedoporučuje, aby zejména pokovené šperky přicházely do intenzivního kontaktu s kosmetickými přípravky, jako jsou parfémy, mýdla nebo tělová mléka, které mohou urychlit opotřebení vrchní vrstvy kovu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru