Alternativy ke značce Pandora, ze kterých si zaručeně vyberete

Šperky Swarovski hravě konkurují značce Pandora
Sdílejte
LinkedIn

Ženská, koketní a prosáknutá sentimentem. Taková je Pandora, jedna z nejpopulárnějších šperkařských značek současnosti. Její šperky baví, inspirují a oslovují zejména mladší generaci. Pandora zabrala na trhu se šperky velký prostor, ale nemá patent na styl a kvalitu, pokud jde o nadčasové šperky. To dokazuje mnoho dalších značek, které jí konkurují na poli originality a vkusu. Některé z nich vám nyní představíme. Pojďte s námi prozkoumat alternativy ke značce Pandora a možná si mezi nimi najdete svého osobního favorita. 

Obsah článku

Jaká je Pandora?

Pandora je jednou z těch šperkařských značek, které není třeba nijak zvlášť představovat. Její příběh začal psát dánský zlatník Per Enevoldsen se svou ženou již v roce 1982. Rodinné klenotnictví, které debutovalo dovozem šperků z Thajska, se v průběhu let rozrostlo ve světově proslulou společnost. Dnes Pandora prodává své šperky ve více než 100 zemích na šesti kontinentech a těší se obrovské popularitě.

O špercích Pandora

Ručně dokončované šperky Pandora jsou jemné, moderní a vysoce kvalitní. Dobrou cenovou dostupností a půvabným současným designem si podmanily zejména mladší generace. Ikonou se stal sběratelský náramek, ze kterého si můžete díky půvabným korálkům a přívěskům vyskládat vlastní originální šperky. I proto je Pandora spojována s atributy jedinečnosti, sentimentality a silného osobního poselství. Její šperky jsou zároveň do detailů propracované, velmi vkusné a poněkud rozmarné. Nesou v sobě špetku zábavy a kreativity, která mnoha módním značkám tolik chybí.

Pandora – alternativy s vlastními přednostmi

Níže jsme shrnuli stručný přehled šperkařských značek, které v nějakém směru připomínají značku Pandora. Zároveň však mají vlastní výhody a zvláštnosti. Vyberete si z nich nebo zůstanete věrní šperkařské ikoně?

Olivia Burton

Značka Olivia Burton byla založena v roce 2012 v srdci Londýna. Její dvě zakladatelky se zaměřují na vytváření hodinek a šperků s originálním britským nádechem.  Značka se snaží spojovat klasiku a současnost a je známá krásně zpracovanými kousky s nádechem hravého šarmu.

Společnosti Pandora a Olivia Burton sdílejí ženskost a jemnost. Dámské šperky Olivia Burton jsou rovněž detailně propracované a nesou v sobě nádech hravosti. Stejně jako u značky Pandora ani těmto šperkům nechybí moderní půvab, který často vychází z inspirace v přírodě a kráse okolní krajiny. Cenová dostupnost šperků je srovnatelná se značkou Pandora.

Swarovski

Společnost Swarovski má s Pandorou společnou dlouhou historii i zvučné jméno. Značka byla založena již v roce 1895 v Rakousku. Proslavila se především dokonale zpracovanými krystaly, ale také vlastními hotovými výrobky, včetně oblíbených šperků.

Šperky s logem labutě jsou lesklé, bohatě zdobené a elegantní až luxusní. Oproti značce Pandora jsou o něco výraznější, honosnější a hodí se k elegantním outfitům a výjimečným příležitostem. Podobnost se šperky Pandora spočívá v kvalitním zpracování, moderním, velmi ženském designu a dostupných cenách. Ačkoli cenovky šperků Swarovski mohou být o něco vyšší, stále se drží v široce přijatelných mezích.

Calvin Klein

Calvin Klein je celosvětově známý americký módní dům. Společnost nesoucí jméno svého zakladatele byla založena v roce 1968. V 80. letech 20. století se proslavila svým značkovým spodním prádlem a módními džínami. V současné době má ve svém portfoliu kromě jiných doplňků také šperky a hodinky, pohybující se ve středním cenovém segmentu.

Šperky Calvin Klein mají s kousky Pandora společný především moderní design a styl. Prolínají se v lehkém, vkusném provedení, které propojuje klasiku se štědrou dávkou současnosti. Stejně jako u značky Pandora klade každý šperk důraz na jednoduchost, krásu a individuální sebevyjádření. Velkou předností značky CK jsou rozsáhlé kolekce pánských šperků, o které Pandora silnější pohlaví ochudila.

Esprit

Esprit je módní značka, která se ve světě proslavila svou prosluněnou kalifornskou módou zaměřenou na mladé. Svou historii začala psát již v roce 1963 oděvní řadou. Dnes Esprit nabízí kromě oblečení, obuvi a doplňků také šperky, které oslovují moderním stylem.

Esprit se s Pandorou potkává v uvolněnosti, jemnosti a citu pro aktuální trendy při zachování nadčasového designu. I šperky Esprit jsou často půvabně hravé a lehké, ale v kolekcích najdete i elegantnější a luxusněji vyhlížející kousky. Díky tomu se značka může pochlubit všestranností a širokou oblibou u něžného pohlaví. To platí tím spíše, že cenovky šperků Esprit jsou podobně jako u značky Pandora velmi příznivé.

Emporio Armani

Slavný italský luxusní dům Armani, jehož jméno se skloňuje v těch nejvyšších módních kruzích, se kromě prémiového segmentu orientuje i na běžné spotřebitele. Velice oblíbená je jeho značka Emporio Armani určená spotřebitelům ve věku 25 – 35 let, v jejích kolekcích najdete i oblíbené šperky. 

Pokud hledáme alternativy ke značce Pandora, šperky Emporio Armani jsou nezbytnou součástí našeho výběru. Už samotná značka jim dává punc kvality a stylu. Se značkou Pandora si rozumí svým originálním, moderním a svěžím designem. Přitahují pozornost svým jedinečným designem a inovativním zdobením, charakteristickým pro samotnou značku. Oproti šperkům Pandora je třeba jim přiznat poněkud drsnější vzhled. Existují však i sentimentálnější, něžné kousky. Cenovky se zpravidla pohybují v trojciferných částkách. Dobrou zprávou je, že Emporio Armani nabízí také pánské šperky.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru