Alternativy ke značce Pandora, ze kterých si zaručeně vyberete

Šperky Swarovski hravě konkurují značce Pandora
Sdílejte
LinkedIn

Ženská, koketní a prosáknutá sentimentem. Taková je Pandora, jedna z nejpopulárnějších šperkařských značek současnosti. Její šperky baví, inspirují a oslovují zejména mladší generaci. Pandora zabrala na trhu se šperky velký prostor, ale nemá patent na styl a kvalitu, pokud jde o nadčasové šperky. To dokazuje mnoho dalších značek, které jí konkurují na poli originality a vkusu. Některé z nich vám nyní představíme. Pojďte s námi prozkoumat alternativy ke značce Pandora a možná si mezi nimi najdete svého osobního favorita. 

Obsah článku

Jaká je Pandora?

Pandora je jednou z těch šperkařských značek, které není třeba nijak zvlášť představovat. Její příběh začal psát dánský zlatník Per Enevoldsen se svou ženou již v roce 1982. Rodinné klenotnictví, které debutovalo dovozem šperků z Thajska, se v průběhu let rozrostlo ve světově proslulou společnost. Dnes Pandora prodává své šperky ve více než 100 zemích na šesti kontinentech a těší se obrovské popularitě.

O špercích Pandora

Ručně dokončované šperky Pandora jsou jemné, moderní a vysoce kvalitní. Dobrou cenovou dostupností a půvabným současným designem si podmanily zejména mladší generace. Ikonou se stal sběratelský náramek, ze kterého si můžete díky půvabným korálkům a přívěskům vyskládat vlastní originální šperky. I proto je Pandora spojována s atributy jedinečnosti, sentimentality a silného osobního poselství. Její šperky jsou zároveň do detailů propracované, velmi vkusné a poněkud rozmarné. Nesou v sobě špetku zábavy a kreativity, která mnoha módním značkám tolik chybí.

Pandora – alternativy s vlastními přednostmi

Níže jsme shrnuli stručný přehled šperkařských značek, které v nějakém směru připomínají značku Pandora. Zároveň však mají vlastní výhody a zvláštnosti. Vyberete si z nich nebo zůstanete věrní šperkařské ikoně?

Olivia Burton

Značka Olivia Burton byla založena v roce 2012 v srdci Londýna. Její dvě zakladatelky se zaměřují na vytváření hodinek a šperků s originálním britským nádechem.  Značka se snaží spojovat klasiku a současnost a je známá krásně zpracovanými kousky s nádechem hravého šarmu.

Společnosti Pandora a Olivia Burton sdílejí ženskost a jemnost. Dámské šperky Olivia Burton jsou rovněž detailně propracované a nesou v sobě nádech hravosti. Stejně jako u značky Pandora ani těmto šperkům nechybí moderní půvab, který často vychází z inspirace v přírodě a kráse okolní krajiny. Cenová dostupnost šperků je srovnatelná se značkou Pandora.

Swarovski

Společnost Swarovski má s Pandorou společnou dlouhou historii i zvučné jméno. Značka byla založena již v roce 1895 v Rakousku. Proslavila se především dokonale zpracovanými krystaly, ale také vlastními hotovými výrobky, včetně oblíbených šperků.

Šperky s logem labutě jsou lesklé, bohatě zdobené a elegantní až luxusní. Oproti značce Pandora jsou o něco výraznější, honosnější a hodí se k elegantním outfitům a výjimečným příležitostem. Podobnost se šperky Pandora spočívá v kvalitním zpracování, moderním, velmi ženském designu a dostupných cenách. Ačkoli cenovky šperků Swarovski mohou být o něco vyšší, stále se drží v široce přijatelných mezích.

Calvin Klein

Calvin Klein je celosvětově známý americký módní dům. Společnost nesoucí jméno svého zakladatele byla založena v roce 1968. V 80. letech 20. století se proslavila svým značkovým spodním prádlem a módními džínami. V současné době má ve svém portfoliu kromě jiných doplňků také šperky a hodinky, pohybující se ve středním cenovém segmentu.

Šperky Calvin Klein mají s kousky Pandora společný především moderní design a styl. Prolínají se v lehkém, vkusném provedení, které propojuje klasiku se štědrou dávkou současnosti. Stejně jako u značky Pandora klade každý šperk důraz na jednoduchost, krásu a individuální sebevyjádření. Velkou předností značky CK jsou rozsáhlé kolekce pánských šperků, o které Pandora silnější pohlaví ochudila.

Esprit

Esprit je módní značka, která se ve světě proslavila svou prosluněnou kalifornskou módou zaměřenou na mladé. Svou historii začala psát již v roce 1963 oděvní řadou. Dnes Esprit nabízí kromě oblečení, obuvi a doplňků také šperky, které oslovují moderním stylem.

Esprit se s Pandorou potkává v uvolněnosti, jemnosti a citu pro aktuální trendy při zachování nadčasového designu. I šperky Esprit jsou často půvabně hravé a lehké, ale v kolekcích najdete i elegantnější a luxusněji vyhlížející kousky. Díky tomu se značka může pochlubit všestranností a širokou oblibou u něžného pohlaví. To platí tím spíše, že cenovky šperků Esprit jsou podobně jako u značky Pandora velmi příznivé.

Emporio Armani

Slavný italský luxusní dům Armani, jehož jméno se skloňuje v těch nejvyšších módních kruzích, se kromě prémiového segmentu orientuje i na běžné spotřebitele. Velice oblíbená je jeho značka Emporio Armani určená spotřebitelům ve věku 25 – 35 let, v jejích kolekcích najdete i oblíbené šperky. 

Pokud hledáme alternativy ke značce Pandora, šperky Emporio Armani jsou nezbytnou součástí našeho výběru. Už samotná značka jim dává punc kvality a stylu. Se značkou Pandora si rozumí svým originálním, moderním a svěžím designem. Přitahují pozornost svým jedinečným designem a inovativním zdobením, charakteristickým pro samotnou značku. Oproti šperkům Pandora je třeba jim přiznat poněkud drsnější vzhled. Existují však i sentimentálnější, něžné kousky. Cenovky se zpravidla pohybují v trojciferných částkách. Dobrou zprávou je, že Emporio Armani nabízí také pánské šperky.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kabelky Guess

Jak si vybrat kabelku krok za krokem

Pro formální a slavnostní příležitosti volte robustnější kabelky menších rozměrů. Pro každodenní nošení vám dobře poslouží větší kabelky s delšími popruhy přes rameno. Při výběru

Přejít nahoru