Šperky Esprit: Jemnost, elegance, kvalita

Poznejte více legendární módní značku Esprit
Sdílejte
LinkedIn

Značka Esprit, inspirovaná slunnou Kalifornií a dětmi květin, prorazila ve světě módy již v 60. letech 20. století. Pod heslem „Chceme, abyste se cítili dobře a vypadali dobře“ oslovuje především mladou generaci se smyslem pro módu a styl. Do jejího portfolia patří oblečení, parfémy, hodinky, kvalitní bižuterie a další doplňky. Právě na tento módní dům světového jména a na šperky Esprit zacílíme naši pozornost v následujícím článku.

Obsah článku

Příběh značky Esprit

„Na začátku byl Esprit jen nápad, který se musel naučit chodit.“ Doug Tompkins (zakladatel značky)

Příběh značky Esprit je stejně fascinující a romantický jako značka sama. On, kreativní mladý muž z východního pobřeží, se vydal stopem po silnici 89 do Emerald Bay. Ona, mladá Kaliforňanka ve WV Beatle, právě jela na svou letní brigádu. Jejich společná cesta začala v roce 1963 a trvala déle, než si tehdy oba dokázali představit.

Doug Tompkins a Susie Russellová se stali manželi tři měsíce po seznámení a o pět let později společně založili společnost Esprit. První módní kolekci z vlastní dílny začaly prodávat Doug a Susie v ulicích San Francisca přímo z kufru svého kombi. Díky vášni pro módu a nekonečné energii se jim nakonec podařilo založit celosvětovou značku Esprit de Corp nebo jen Esprit. Dnes společnost provozuje stovky vlastních obchodů ve více než 40 zemích světa.

Pohled na značku Esprit v minulosti
Zdroj: esprit.com

Zajímavosti z historie Esprit

  • Autorem známého písma, které dodnes charakterizuje značku Esprit, je talentovaný umělec John Casado. Jeho návrh prý Doug původně odmítl a požádal ho o přepracování. Po měsíci však John přišel se zcela identickým logem, které se mu nakonec podařilo prosadit u zakladatelů značky.
  • Značka Esprit se začala zabývat otázkami životního prostředí a odpovědnosti dávno předtím, než se tzv. Eko Fashion stala hlavním proudem. Od svých počátků vyhledávali dodavatele organické bavlny a vyráběli eko-kolekce.
  • Esprit už v 80. letech začal s „Kampaní skutečných lidí“, když krásné modelky vyměnil za vlastní zaměstnance, kteří se stali tvářemi jeho reklam.
  • Ve 21. století značka radikálně změnila svůj firemní design. Začala se důsledně distancovat od původní hry zářivých barev a její firemní barvou se stala červená. Do červené se oblékly obchody, reklamy i logo Esprit.

Esprit dnes

Přestože je módní značka Esprit na trhu již více než půl století, je i dnes považována za inovativní a moderní. Nadále se drží své filozofie a prostřednictvím svých kampaní se výrazně angažuje v důležitých společenských otázkách, jako je rozmanitost, práva LGBT komunity a posílení postavení žen.

Styl Esprit v současnosti charakterizuje především jednoduchost, autenticita a pohodlí. Značka si dává záležet na tom, abyste se v jejích produktech dobře cítili a samozřejmě, abyste při tom dobře vypadali. Snaží se prorazit svými volnočasovými kolekcemi a kvalitními kousky za dostupné ceny. Pyšní se statusem mezinárodní lifestylové značky. Navrhuje a prodává oblečení, obuv, parfémy, hodinky, šperky, kabelky, pásky, sluneční brýle a další módní doplňky.

Šperky Esprit vynikají svou decentností a minimalismem

Šperky Esprit: Jednoduchost, ve které je krása

Šperky a kvalitní bižuterie Esprit jsou jedním ze segmentů módního domu už celá desetiletí. Příběh a filozofie značky se přímo promítá jak do jejich kvality, tak do designu. V katalozích značky naleznete náramky, náhrdelníky, náušnice, přívěsky i prsteny ikonického vzhledu Esprit.

Design šperků Esprit

Značka se postupným vývojem propracovala od barevné extravagance ke komfortní jednoduchosti až minimalismu. Přesně taková je i její kolekce šperků.

Mimořádně oblíbené náramky Esprit jsou jemné, ženské a nadčasové. Vynikají stylovým designem, který kráčí s dobou. Každý šperk Esprit je vytvořen tak, aby byl jedinečný a osobitý. V sekci náhrdelníky Esprit převládají něžné řetízky s přívěsky, ale nechybí ani imitace perel a drahých kamenů, které vytvářejí dojem elegance a luxusu. Mezi náušnicemi Esprit zase převládají decentní malé kousky, ale najdou se i výraznější kruhové či visací náušnice.

Kvalita šperků Esprit

Značka klade důraz na detaily a její minimalistické šperky jsou propracované do posledního detailu. Používá výlučně kvalitní materiály jako je nerezová ocel, stříbro a pravá kůže. Některé šperky Esprit jsou potaženy žlutým pozlacením nebo vrstvou růžového zlata. Stříbrné šperky Esprit se často chlubí rhodiovou úpravou, která maximalizuje jejich odolnost vůči oxidaci. Okouzlující lesk jim dodávají zirkony, vybroušené skleněné krystaly nebo jiné povedené imitace drahých kamenů.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru