Sady bižuterie: Harmonie pro váš outfit

Sady bižuterie jsou mezi dámami velmi oblíbené
Sdílejte
LinkedIn

Coco Chanel kdysi řekla, že žena by si před odchodem z domu měla složit alespoň jeden šperk. Nemusí to být pravda, ale pokud chcete nosit více šperků, měli byste mezi nimi najít rovnováhu a harmonii. Jednoduchou a efektní cestou jsou právě sady bižuterie, které vám pomohou kombinovat s úspěchem. Jaké jsou aktuální módní trendy a po jakých kombinacích šperků se vyplatí sáhnout?

Obsah článku

Proč jsou sady bižuterie stále trendy?

Souprava náhrdelníku a náušnic je něco, co si jistě pamatujete ještě ze šperkovnice vaší mámy nebo babičky. Sady šperků a bižuterie však v různých obměnách a kombinacích přežívají dodnes. A i v dobách, kdy móda oceňuje originalitu, jsou velmi oblíbené. Z čeho pramení jejich popularita?

Sady bižuterie mohou sestávat z nejrůznějších druhů bižuterie

Harmonizující outfit

Sladěná bižuterie propojí i méně harmonické kousky oblečení. Pokud vaše náušnice ladí s náhrdelníkem, okamžitě na sebe upoutají pozornost. Sady doplňků mohou sloužit i jako sezónní nebo tematické vyjádření. I jednoduchý outfit tak mohou posunout na vyšší úroveň a dodat mu zvláštní nádech šmrnc a plynulosti.

Působí elegantně

Sady šperků jsou vynikající volbou pro běžný den v práci, do kanceláře i na formální setkání. Pokud potřebujete rychle a bez námahy vykouzlit závan elegance, rozhodně sáhněte po vhodné kombinaci dvou kousků kvalitní bižuterie.

Šetří čas a peníze

Sady bižuterie jsou obvykle levnější než jednotlivé kusy. Navíc jsou skvělým řešením pro uspěchaná rána, kdy prostě nemáte čas stát hodinu před zrcadlem a hledat náhrdelník, který se bude hodit k vašemu náramku.

Jsou oblíbenými dárky

Říká se, že darovat ženě šperk nikdy není krokem vedle. Sladěné šperkové sady jsou však něčím výjimečným a hodí se i pro zvláštní příležitosti. Takto darované soupravy často nabývají emocionálního významu a stávají se skutečným pokladem šperkovnice.

Velké popularitě se těší sady náhrdelníků

Klasické sady bižuterie

Jak jsme zmínili v úvodu, kombinace náušnic a náhrdelníku je již nadčasovou záležitostí. Protože krk a uši jsou blízko sebe, je víceméně přirozené, že tyto části jsou v rovnováze. Mezi tradiční možnosti patří kombinace náhrdelníku a náramku nebo náramku a náušnic. Vzhledem k tomu, že tyto oblasti jsou od sebe vzdálenější, nemusí být díly striktně shodné. Designéři zde mají o něco volnější ruku a často se drží jednoho tématu nebo barvy.

Jaké značky bižuterie si vybrat?

Povedené sety módních náušnic a náhrdelníků naleznete v portfoliu švédské značky Emily Westwood i v nabídce populární bižuterie Pandora. Nabízí je i bižuterie Michael Kors či Guess. Vkusně sladěné náramky a náušnice prezentuje například Victoria Walls a náhrdelníky s náramky výborně kombinují již zmiňovaná Emily Westwood i Pandora.

Moderní sady bižuterie

Aktuálním módním trendem v oblasti kombinování bižuterie je tzv. vrstvení. Podobně postupují i návrháři, kteří na trh uvádějí mimořádně oblíbené sady jednoho typu šperků. Máte tak možnost sáhnout například po sadě náramků nebo prstenů. Shodné sady náhrdelníků byste v klenotnictví hledali jako jehlu v kupce sena. Máte však možnost vybrat si z takzvaných dvojitých náhrdelníků, které vytvářejí falešný a velmi účinný dojem vrstvení. Velmi oblíbenou kombinací jsou také náramky a hodinky. Módní značky se v tomto ohledu předhánějí a přinášejí na trh skutečně okouzlující soupravy.

Jaké značky bižuterie si vybrat?

Nápadité sady náramků nabízí nejen oblíbená francouzská módní značka Pierre Cardin, ale také Calvin Klein, která rovněž boduje pokud jde o kombinaci prstenů. Krásně sladěné sady náramků i prstenů má také Emily Westwood. Vkusné dvojité náhrdelníky zase naleznete v portfoliu výrobce Tommy Hilfiger nebo u značky Fossil. Sady hodinek a náramků nabízejí módní značky Emily Westwood, Pierre Cardin, Rosefield, Tommy Hilfiger nebo Esprit.

Při pohledu do většiny dámských šperkovnic objevíte eklektickou směsici stylů, barev a kamenů. Kombinování bižuterie má bezpochyby své originální kouzlo a jedinečnou výpovědní hodnotu. Někdy ale chceme jen ladit a působit harmonicky a jednotně. To je také důvod, proč sady bižuterie obstály ve zkoušce času a tvoří nezbytnou součást dámské šperkovnice.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru