Šperky jako dárek: Na co myslet při jejich výběru?

Šperky jsou skvělým dárek, ale i jejich výběr se řídí různými pravidly
Sdílejte
LinkedIn

Šperky jako dárek jsou vždy tou správnou volbou. Vybrat ten správný však může být obtížnější, než se zdá. Vezměte v úvahu všechny následující faktory a vyberte ten nejhezčí šperk pro vaši milovanou osobu.

Obsah článku

Šperky jako dárek jsou vždy tou správnou volbou

Pokud si nevíte rady, čím byste obdarovali vaše blízké, pak vsaďte na jistotu a zvolte šperky jako dárek. Nemusí se jednat o drahý módní doplněk s diamanty či jinými drahými kameny. Vhodnou alternativou je i značková bižuterie, která je cenově dostupnější. Při výběru šperků a bižuterie myslete na tyto faktory.

Šperky jako dárek? Při výběru je třeba zvážit mnoho faktorů

Šperky podle vkusu obdarovaného

Šperky jako dárek jsou dobrou volbou v tom případě, že znáte vkus obdarovaného. Většinou jde o osobu, která je vašemu srdci blízká a znáte ji už nějaký ten čas. Čili víte, co ráda nosí a co se jí líbí. Před výběrem šperku si vždy raději položte důležité otázky, jako například:

  • Má ráda výrazné nebo jemné šperky?
  • Nosí šperky každý den?
  • Má propíchnuté uši?
  • Není alergická na stříbro nebo zlato?
  • Nosí vůbec prsteny či náramky?

Na základě odpovědí můžete dále přemýšlet nad konkrétním typem šperku. Běžně se jako dárek dávají náušnice, náhrdelníky, náramky, prsteny či hodinky.

Valentýn je tradiční příležitostí pro darování šperku blízké osobě

Šperky podle příležitosti

Šperky jsou vhodným dárkem i tehdy, když se jedná o speciální příležitost. Nemáme však na mysli jen narozeniny. Šperky jsou totiž vhodné i k přijímání, biřmování, promocím, výročí, porodu či k Valentýnu. Dokonce skvělou příležitostí, kdy můžete obdarovat milovanou osobu šperkem či bižuterií, jsou i Vánoce.

Náš tip: Speciální příležitost vyžaduje speciální šperk, který osobě připomene určitý moment. A proto si dejte na výběru patřičně záležet.

Šperky jako dárek pro ženu a muže

Šperky jsou skvělým dárkem jak pro muže, tak pro ženu. U ženy je však výběr o něco jednodušší. Není totiž žádným tajemstvím, že existuje širší nabídka dámských šperků. Zvolit můžete také unisex šperk – například hodinky. Pokud náhodou nevíte, jestli je daný šperk vhodný jako dárek, ujistěte se, zda jej budete moci vrátit nebo vyměnit.

Význam šperků

Existuje mnoho způsobů, jak někomu říci, že ho máte rádi. Nicméně, šperkem toho dokážete říct daleko víc. Hlavně mějte na paměti následující:

  • drahé šperky zdůrazňují vážnost vztahu,
  • prsteny mají romantický význam,
  • šperky dokáží ukázat vašim přátelům, že vám na nich záleží – zvláště pokud jde o šperky nebo přívěsky přátelství,
  • šperky mohou vyobrazovat rodinné vazby, pokud na ně dáte něco vygravírovat,
  • zvláštní význam u šperků mají také kameny a drahokamy – takové můžete vybírat podle znamení osoby.

Cenový rozsah a kvalita šperků

Před výběrem šperku vám doporučujeme předem si určit cenový rozsah. Cena totiž mnohdy souvisí také s kvalitou šperku. U šperků pro speciální příležitosti si vyčleňte vyšší rozpočet. Na události, které se opakují každoročně, klidně zvolte levnější šperky. Velmi oblíbená je značková bižuterie, která vůbec nepůsobí levně. Může se jednat například o rhodiem pokovenou bižuterii, která je odolnější vůči vnějším faktorům, případně bižuterii ze skla.

Šperky jako dárek pro ty nejmilovanější

Šperky jako dárek jsou vhodné zejména pro ty lidi, se kterými máte nejsilnější pouto. Pro ty nejmilovanější můžete vybrat speciální šperk, případně nechat na šperk něco gravírovat. Nebo si nechte šperky či přívěsky vyrobit rovnou na míru. Takovým dárkem mnohokrát řeknete víc než slovy.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru