Jak vybrat šperky podle pleti, obličeje nebo stylu oblékání?

Vybírejte šperky podle pleti, obličeje nebo stylu vašeho oblékání
Sdílejte
LinkedIn

Růžové zlato zažívá své dny slávy, ale opravdu vám sluší? Měli byste nosit výrazné barevné kousky, nebo volit decentní, méně nápadné doplňky? Sluší vám ten krásný náhrdelník s krystaly? Stejně jako make-up, i šperky a bižuterie dokážou zvýraznit vaši krásu. Hra různých kovů a barev může rozjasnit přirozené tóny vaší pleti, zvýraznit rysy obličeje nebo podtrhnout váš styl oblékání. Jak tedy vybrat ty správné kousky? Vytvořte harmonický celek, který bude stát za obdivný pohled.

Obsah článku

Šperky podle tónu pleti

Ačkoli se může zdát, že kovové šperky, zlato a stříbro jsou neutrální a hodí se pro každý typ pleti, není to tak úplně pravda. Správně zvolený šperk vaši pleť přirozeně rozzáří a dodá jí okouzlující půvab.

Šperky podle tónu pleti

Chladný tón pleti

Vaše pokožka je spíše bledá, může vykazovat známky zarudnutí, na zápěstí máte viditelné žíly modré barvy. Při pobytu na slunci se rychle spálíte a obecně se špatně opalujete. Vaše vlasy jsou pravděpodobně blond, tmavě hnědé nebo černé, oči máte světle modré nebo hnědé.

Sluší vám kovy studených barev jako je stříbro, bílé zlato a platina, ale můžete si dovolit i růžové zlato. Vaši krásu nejdůvěryhodněji podtrhnou šperky se vsazenými červenými, fialovými a modrými kameny. Můžete zvolit například ametyst, safír, modrý safír, topas či akvamarín.

Teplý tón pleti

Lehce a krásně se opalujete, vaše pokožka má nádech hnědozlaté, žluté nebo broskvové barvy. Na zápěstí vám prosvítají olivově zelené až nažloutlé žilky. Máte zrzavé, plavé nebo kaštanové vlasy. Vaše oči jsou jasně modré, zelené nebo oříškově hnědé.

Sluší vám žlutá, oranžová a zelená. Hodí se vám žluté kovy jako žluté zlato nebo měď. Z kamenů můžete vsadit na žlutý safír, citrín, zirkon, smaragd nebo nefrit.

Neutrální tón pleti

Nemůžete se zařadit do žádné z výše popsaných kategorií. Vaše pleť není broskvová ani zlatohnědá, ale nemá ani sklony k zarudnutí.

Máte štěstí a můžete experimentovat, zkoušet a kombinovat různé šperky. Nemusíte se bát šperků z více typů kovů, výraznějších kusů kvalitní bižuterie a barevných korálků, ale slušet vám budou i jemné, méně nápadné šperky.

Šperky podle typu obličeje

Šperky podle tvaru vašeho obličeje

Tvar vašeho obličeje vám spolehlivě napoví, jaký typ náušnic nebo náhrdelníků zvolit. Dobře zvolený šperk spolehlivě vyváží případné asymetrie a vykouzlí dojem harmonie.

Kulatý obličej

Doplňky by měly kompenzovat kulatost vašeho obličeje a opticky ho prodloužit. Vhodnou volbou jsou dlouhé náhrdelníky, které visí nízko na hrudi, nebo dlouhé, lomené náušnice.

Oválný obličej

Váš obličej je harmonicky vyvážený a hodí se k němu jakékoli vkusné doplňky. Obzvlášť lichotivé jsou velké kruhové nebo lustrové náušnice.

Čtvercový obličej

Pozornost od hranaté čelisti odpoutáte náhrdelníky s drobnými přívěsky. Velmi dobrou volbou jsou také velké kruhové nebo lustrové náušnice.

Srdcovitý obličej

Požadované zaoblení dodá vaší úzké bradě choker nebo krátký náhrdelník. Lichotivé budou také visací náušnice ve tvaru trojúhelníku nebo srdce.

Slaďte své šperky se stylem oblékání

Šperky podle stylu oblékání

Styl oblékání je dalším důležitým atributem, který byste měli při výběru šperků zvážit. Určitě nechcete, aby vaše doplňky na výrazném podkladu zanikly, ale pro dobrý výsledný dojem byste se měla vyhnout i efektu barevné duhy.

Basic oblečení

Oblečení v základních barvách a jednoduchých střizích je velmi oblíbené díky své snadné kombinovatelnosti. Výběr šperků by měl být v tomto případě stejně střídmý. Extravagantní kousky by v kombinaci s neutrálním oblečením působily rušivě. Můžete zvolit jednoduchý náhrdelník, napichovací náušnice nebo vkusný náramek. Pokud hledáte něco neobvyklého, zvýrazněte výsledný outfit originálním přívěskem nebo prstenem.

Extravagantní barevné kombinace

Pokud jste v oblékání spíše odvážná a nekladete meze své fantazii, dovolte si totéž i v případě šperků. K originálním kouskům se hodí výrazné barevné kombinace a vzory. Bát se nemusíte barevných kamenů ani zajímavých, nápaditých tvarů. Dejte si však záležet na kombinování a nezapomínejte, že méně je více. Váš výsledný outfit by měl tvořit harmonický celek, nikoli nesourodou směs.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru