Děláte je i vy? Nejčastější chyby při nošení šperků

Toto jsou nejčastější chyby při nošení šperků.
Sdílejte
LinkedIn

Domníváme se, že se to stává i vám. Chyby při nošení šperků jsou jedním z nejčastějších módních omylů. Obvykle jsou způsobeny časovým tlakem, špatnými návyky nebo prostě nedostatkem informací. Abyste se vyhnuli největším faux pas, pojďte se s námi podívat, jaké chyby při nošení šperků ženy nejčastěji dělají. Posunete se díky tomu na vyšší módní úroveň?

Obsah článku

Chyby v péči o šperky

Základem péče o šperky je vědět, z jakého kovu je daný šperk vyroben. Pokud netušíte, zda se jedná o bílé zlato, stříbro nebo bižuterii, těžko můžete šperky správně vyčistit a uložit.

Nesprávné skladování šperků

Mnoho žen hledá místo pro své šperky v koupelně. Praktické, ale chybné řešení! Stříbrným šperkům a zejména bižuterii vlhkost nesvědčí. Rychleji ztrácejí lesk a barvu. Zatímco stříbro budete delší dobu čistit, vaše bižuterie může být při takovém zacházení zcela znehodnocena.

Chybou je také ukládat šperky společně do jedné šperkovnice. Tvrdší materiály, jako jsou některé druhy kamenů, snadno poškrábou měkčí materiály, například stříbrné nebo zlaté šperky. Doporučujeme proto ukládat každý šperk do samostatné krabičky nebo sáčku, aby nepřišel do styku s jinými šperky nebo s proudícím vzduchem plným prachu a mikročástic.

Náš tip: Náhrdelníky si před odložením vždy zapněte. Zabráníte tak jejich zamotání a případnému poškození.

Nesprávné čištění šperků

Usazeniny mýdla a čisticích prostředků, prach, zbytky kosmetiky, kožní maz a různé další nečistoty. To vše se neustále usazuje na vašich špercích a obrovskou chybou je lhostejnost. Pokud si špíny nevšimnete vy, můžete si být jisti, že si jí všimne někdo ve vašem okolí. Největší chybu při čištění šperků můžete udělat, pokud je nečistíte dostatečně často či je nečistíte vůbec.

Kromě obvyklého čištění teplou vodou, jemným mýdlem a měkkým hadříkem byste měli alespoň jednou za několik měsíců věnovat čas důkladnějšímu čištění svých šperků a bižuterie. A zde se dostáváme k další velké chybě, kterou je nesprávná technika čištění. Ideální je použít speciální přípravek v závislosti na kovu, ze kterého je šperk vyroben. Zapomeňte na zubní pastu, jedlou sodu nebo alkohol. Pokud si s čištěním šperků, zejména vzácnějších, nevíte rady, doporučujeme vám svěřit je jednou za čas klenotníkovi.

Chyby při nošení šperků

Chyby při nošení šperků jsou častější, než byste možná čekali. Ženy nosí šperky na nesprávných místech, v nevhodných kombinacích a k nesprávnému oblečení.

Jednou z častých chyb při nošení šperků je jejich nošení během koupání či sprchování

Se šperky do vody

Jedním ze spolehlivých způsobů, jak své šperky poškodit, je nosit je při koupání nebo sprchování. Rozhodně byste si neměli brát šperky nebo bižuterii do bazénu, vířivky nebo sprchy. Chlór, kosmetika, koupelová sůl nebo slaná voda mohou způsobit změnu barvy nebo poškrábání povrchu. Riskujete, že vaše šperky už nikdy nebudou tak krásné jako dříve.

Příliš mnoho šperků

Méně je více. Pokud se nedokážete rozhodnout, jestli si vzít ještě jeden náramek nebo další prsten, nedělejte to. V závislosti na příležitosti vám úplně postačí dva nebo tři příjemně sladěné kousky. Vyhnete se tak nevkusnému efektu vánočního stromku. I s těmi nejdražšími šperky budete vypadat lacině, pokud to přeženete.

Nesprávně zvolené barvy

Ne všechny barvy jsou vhodné pro vaši pleť. Smiřte se s tím a mějte to na paměti při nákupu šperků a bižuterie. Chladnějším tónům pleti sluší stříbro, bílé zlato a bižuterie ve stříbrné barvě. Ženy s teplejšími odstíny pleti mohou sáhnout po zlaté, růžově zlaté, a dokonce i měděné nebo mosazné barvě. Pouze dámy s neutrální pletí si mohou hrát s kombinací zlaté a stříbrné, která je mimochodem právě teď IN.

Nevhodně zvolené šperky k oblečení

Mnoho žen nosí šperky, které se s barvou jejich oblečení příliš perou, nebo naopak s ní příliš splývají. I krásné perly ztratí svůj půvab, pokud je zkombinujete s bílým svrškem. Nebo si představte mohutný zlatý náhrdelník na zdobené halence. Krok vedle! Vyhněte se kombinaci výrazných šperků a barevných potisků.

Nesprávně zvolené náušnice k účesu

Náušnice by měly dokonale ladit s účesem. I kdybyste si vybrali decentnější model, dámské náušnice se nosí na tak viditelném místě, že musí být dokonale sladěné. Pokud máte rozpuštěné vlasy, zapomeňte na dlouhé visací náušnice, které by v účesu vypadaly chaoticky. Vyberte si menší, nenápadné napichovací náušnice. Pokud máte naopak vyčesaný drdol nebo vypnutý společenský účes, zvolte odvážnější model náušnic, který vyplní prostor mezi vaším uchem a krkem.

Nesprávně zvolený náhrdelník k výstřihu

Jistě máte ve své šperkovnici svůj oblíbený náhrdelník. Má ho každá žena. Nezapomeňte však, že se nehodí ke každému výstřihu. Krátký náhrdelník se v hlubokém výstřihu ztratí, zatímco dlouhý náhrdelník naruší symetrii menšího kulatého nebo čtvercového dekoltu. Zásobte svou šperkovnici různými typy a délkami náhrdelníků, které se hodí k různým výstřihům. Rychle zjistíte, že váš šatník bude mnohem zajímavější a stylovější.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru