Trendy ve špercích 2022? Prozradíme vám, co je v módě!

Jaké budou trendy ve špercích pro rok 2022?
Sdílejte
LinkedIn

Konečně nastal čas předvést se v plné kráse a posunout své outfity na vyšší úroveň. A jak jinak zaujmout než tím, co je aktuálně v módě? Přinášíme vám tipy na hravé, elegantní a atraktivní trendy šperky 2022.

Obsah článku

Trendy ve špercích 2022

Ve světě šperků se můžeme každoročně těšit na módní kolekci, která bude v daném roce udávat trendy. Dobrou zprávou je, že v roce 2022 si na své přijde každý. Pravidla mezi dámskými šperky totiž letos nehrají žádnou roli. Podstatou při jejich výběru je především potěšení sebe sama a udržitelný ekologický přístup.

Zlaté robustní náhrdelníky jako šperkové trendy 2022

Trendy mezi šperky pro rok 2022 se nesou ve znamení maximalismu a hesla „čím větší, tím lepší“. Odráží se to například u trendu zlatých robustních náhrdelníků. Taková odvážná změna je oproti loňským rokům jistě vítaná.

Trendy Choker je zpátky v módě

Pár let dozadu jsme byli svědky toho, jak přišel na módní scénu šperk jménem choker. A dostal se do kolekce trendy šperků také v roce 2022, kdy se budou nosit chokery v různých barvách, materiálech a tvarech. Budou se tak snadněji přizpůsobovat nejen ke každodenním outfitům, ale také k oblečení na speciální příležitosti.

Věděli jste, že choker je přiléhavý náhrdelník, který se nosí kolem krku? Jeho obvyklá délka je zhruba 35 až 40 cm.

Mezi šperkové trendy roku 2022 budou určitě patřit choker náhrdelníky

Dvouřadé nebo vrstvené náhrdelníky

Při výběru trendy šperků pro rok 2022 určitě nebude nouze o náhrdelníky jako takové. Kromě robustních modelů či chokerů se totiž do módy dostaly také dvouřadé či vrstvené náhrdelníky, díky kterým lze vytvořit dokonalou optickou iluzi prodlouženého krku.

Personalizované náhrdelníky

V souvislosti s tím, co je v in roce 2022, nelze opomenout ani personalizované náhrdelníky s iniciály, jménem či symbolem znamení zvěrokruhu. Za tento trend můžeme zčásti poděkovat i módní ikoně Carrie Bradshaw, kterou ztvárnila Sarah Jessica Parker v seriálu Sex ve městě a v jeho pokračování „And just like that“.

Nikdy nestárnoucí perly

Perly patří mezi šperk, který se letos dostal více do povědomí díky seriálu Bridgertonovi. Nemusíte si je však představovat jen jako bílé barokní doplňky. Trendem mezi perlami jsou také tmavé kousky v různých velikostech a tvarech, které krásně vyniknou na náhrdelnících, náušnicích či náramcích. A jak řekla princezna Diana:

„Pokud si žena může v životě vybrat jen jeden šperk, musí to být perla.

Do módy se opět vracejí šperky z perel

Šperkové trendy ze 70. let

Do módy se postupně vracejí také korálkové šperky, ze kterých lze cítit nefalšovanou nostalgii. V současnosti se těší velké oblibě také kvůli tomu, že dodávají outfitům originální retro look.

Šperkové trendy 2022 v podobě maximalistických náušnic

K módním trendům se v roce 2022 zařadily také maximalistické náušnice. Na oceňování Brit Awards 2022 je předvedla například i zpěvačka Adele. Ať už jde o asymetrické, kovové nebo visící náušnice v bonbónových barvách, fantazii se v tomto případě meze nekladou. Hlavním trendem je zejména jejich masivnost a robustnost.

Adele a její masivní náušnice na udělování cen Brit Awards 2022
Zdroj: https://www.glamour.com/

Elegantní pečetní prsteny

A pokud jde o trendy ve špercích 2022, nesmíme zapomenout ani na oblast rukou. Do letošní nejžádanější módní kolekce bezpochyby patří také elegantní pečetní prsteny s královským, resp. vintage vzhledem. Zamilují si je nejen ženy, ale také muži.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru