Populární typy náušnic, které by neměly chybět ve vaší šperkovnici

Malé náušnice zdobené kamínky jsou oblíbeným typem náušnic
Sdílejte
LinkedIn

Náušnice patří mezi šperky, které dodávají každému outfitu krásu a styl. Mnohokrát sice úplně stačí mít jedny všestranné náušnice, ale byla by to však velká škoda. Existují totiž různé typy náušnic, do kterých se vyplatí investovat peníze. V následujících řádcích zmíníme takové, které by rozhodně neměly chybět ve vaší šperkovnici.

Obsah článku

Typy náušnic ve vaší šperkovnici

Jelikož ve světě šperkařství se stále přihlíží k nejnovějším módním trendům, vyrábějí se tak zajímavé dámské náušnice v různých stylech či tvarech.

Napichovací náušnice

Oblíbené napichovací náušnice jsou praktické a minimalistické zároveň. Často jsou tvořeny pouze diamantem, perlou nebo jiným drahokamem. Napichovací náušnice mohou mít různé tvary – například korálky, srdíčka či hvězdičky.

kruhové náušnice jsou nestárnoucí!

Kruhové náušnice

Kruhové náušnice jsou dostupné v široké škále velikostí a tvarů. Jedná se o náušnice, které mají kovový konec pronikající do ucha. Na druhé straně ucha se náušnice spojuje, čímž vytváří úplný kruh. Modely kruhových náušnic se vyrábějí zejména z kovu. Většinou bývají hladké nebo zdobené diamanty. Pokud jde o velké kruhové náušnice, ty bývají duté, aby uši příliš nezatěžovaly.

Huggie náušnice

Také huggie náušnice mají tvar kruhu. Jedná se však o miniaturní kruhové náušnice, které obepínají ušní lalůček. Opět mohou být zhotoveny v různých velikostech. Pokud si vyberete z těch nejmenších, můžete si dát na ucho i několik huggie náušnic najednou. Mnohokrát jde o náušnice zdobené drahokamy, což z nich dělá nádherný šperk i pro slavnostní příležitosti.

Lustrové náušnice

Lustrové náušnice připomínají malé lustry, které visí pod ušima. Jsou neuvěřitelně elegantní, a proto jsou vhodné pro formální a společenské události. Tyto dámské náušnice si vás získají hned na první pohled, jelikož jsou dokonale propracované a nádherně odrážejí světlo.

Zajímavost: Některé z nejstarších kousků těchto náušnic byly objeveny v Řecku. Předpokládá se, že pocházejí z 5. století před naším letopočtem.

Mezi tradiční typy náušnic patří určitě ty visací

Visací náušnice

Visací náušnice působí na uchu elegantně a snadno se při chůzi pohybují. Existuje několik tvarů a délek těchto náušnic. Na slavnostní příležitosti si můžete vzít visací náušnice sahající až po ramena, případně kratší visací náušnice, které nádherně vyniknou s vyčesanými vlasy.

Náušnice ve tvaru slzy

Nevěsty mají hodně rády náušnice ve tvaru slzy. Slzy mají často zapínání na puzetu nebo jsou zavěšeny na háček. Většinou se s tímto zapínáním můžete setkat, pokud jde o vybroušený diamant ve tvaru slzy. I slzy mají nadčasový elegantní vzhled, který je univerzální a vhodný pro širokou škálu příležitostí.

Trásňové náušnice

Svou slávu si zažily i třásňové náušnice, které dokáží obohatit celý outfit. Každá dáma, která si je nasadí, bude působit vznešeně a elegantně. Jiný šperk už k outfitu potřebovat nebude.

Bajoran náušnice

Bajoran náušnice jsou pojmenovány podle ikonického Star Treku. Tento typ náušnic má propracovaný řetízek spojený v horní a spodní části ucha.

Typy náušnic pro každý den

Pokud nosíte náušnice každý den, určitě sáhněte po kvalitě. Sice existují různé typy náušnic, ale my vám doporučujeme zakoupit si alespoň jedny kvalitní – ať už napichovací nebo kruhové – které budou vyrobeny ze žlutého, bílého nebo růžového zlata, případně ze stříbra či platiny.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru