Jak kombinovat šperky: Základní pravidla a 5 stylových tipů

Ukážeme vám, jak kombinovat šperky
Sdílejte
LinkedIn

Skvělý vzhled netvoří jen oblečení a boty. I ten nejlepší outfit bude vypadat přinejlepším průměrně, pokud ho nedoplníte správnými doplňky. Jistě máte ve své šperkovnici spoustu zajímavých kousků, které netrpělivě čekají na svou příležitost. Zbývá je jen vkusně a stylově zkombinovat. Abyste nemuseli trefovat naslepo, připravili jsme pro vás shrnutí základních pravidel a několik zajímavých tipů, jak šperky kombinovat. Nezapomeňte však, že kreativita a váš smysl pro módu jsou na prvním místě.

Obsah článku

Základní pravidla kombinování šperků

Šperky mohou vypadat skvěle samy o sobě, ale stylová kombinace dodá vašemu outfitu nádech hravosti a stylu. Abyste ze svých doplňků dokázali vytěžit maximum a zároveň se vyhnout efektu nevkusného přezdobení, přijměte za svá následující pravidla.

K výrazným náhrdelníkům decentní náušnice

Pokud se rozhodnete pro masivnější výrazný náhrdelník nebo vrstvíte více kousků, přidejte pouze decentní, méně nápadné dámské náušnice. Platí to i naopak: k odvážným visacím nebo lustrovým náušnicím zvolte minimalistický náhrdelník nebo řetízek s přívěskem.

Vrstvěte jen dva – tři šperky

Vrstvení je in, ale rozhodně to nepřehánějte s počtem šperků jednoho typu. Ať už kombinujete náhrdelníky, prsteny nebo náramky, vyberte si maximálně dva až tři kusy. Pouze u opravdu minimalistických, méně křiklavých šperků můžete experimentovat až s pěti kusy.

K výraznému prstenu decentní náhrdelník

Platí stejné pravidlo jako pro náušnice a náhrdelníky. Efektu vánočního stromku se vyhnete, pokud k odvážnému, dominantnímu prstenu zvolíte pouze decentní náramek. U masivnějších náramků se zase držte na uzdě s výběrem prstenů. Různé typy šperků by se měly vzájemně doplňovat, nikoliv přebíjet.

Pravé šperky a levná bižuterie se nehodí dohromady

Šperky z drahých kovů, pravých drahých kamenů a perel nepochybně zapůsobí. Stejně stylově však může působit i pěkná bižuterie. Nikdy se však nesnažte tyto dva světy propojit. Kontrast luxusu a lacinosti není to, čím chcete zaujmout.

5 stylových tipů, jak kombinovat šperky

Toužíte začít kombinovat a ladit své doplňky, ale nevíte, jak na to? Inspirujte se našimi módními tipy.

Smíchejte kovy

Ještě před pár lety extrémní módní faux pas, dnes žhavý trend pro odvážné a kreativní ženy. Zlaté a stříbrné šperky se nosí společně a vypadají stylově. Nebojte se vrstvit zlaté náhrdelníky s jemným stříbrným kouskem, přidejte odvážný stříbrný náramek a jemné zlaté náušnice.

Náš tip: Při kombinování šperků ze žlutého a růžového zlata buďte opatrnější. Kousky v teplých barvách je obtížnější vyvážit a výsledek nemusí být podle vašich představ.

Vrstvěte náhrdelníky

Vrstvení a stohování skloňujeme opakovaně a není to náhoda. Kombinování více šperků stejného druhu je dalším módním tipem, který zaručeně nezapadne, a náhrdelníky mu doslova kralují. Pro vytvoření módního efektu volte kousky různé tloušťky a délky.

Zaměřte se na jeden dominantní šperk

Další, tentokrát o něco tradičnější způsob, jak kombinovat šperky. Vyberte si jeden dominantní kousek, na který chcete soustředit pozornost. Může to být výrazný náhrdelník s přívěskem, velký prsten nebo dlouhé visací náušnice. K němu jednoduše dolaďte ostatní šperky. Zvolte decentnější kousky, které vytvoří harmonický celek.

Vybírejte šperky podobných tvarů

Nemusíte vlastnit sadu šperků, abyste našli kousky, které se k sobě dokonale hodí. Vybírejte šperky s podobnými tvary a motivy a výsledek vás příjemně překvapí. Můžete si například vybrat kulaté náušnice, ke kterým přidáte náhrdelník s kulatým přívěskem, jednoduché hladké prsteny a náramek s většími kulatými očky. Podobně můžete zkombinovat například symbol nekonečna a spirály.

Kombinujte kovy a barvy

Poslední módní tip, jak kombinovat šperky, je o něco odvážnější a žádá si více vyváženosti, ale výsledek má potenciál okouzlit. Stříbro a zlato se dají snadno kombinovat. Stejně tak šperky osázené barevnými krystaly, korálky a drahými kameny mohou snadno vytvořit harmonický celek. Ale co je propojit dohromady? Módní trendy říkají ano! Vyberte si své oblíbené náhrdelníky a nebojte se je sladit s pěkným korálkovým náramkem nebo vkusnými náušnicemi osázenými drahokamy.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru