Zlato nebo stříbro? Který šperk vám sluší více?

Zlaté vs. strieborné šperky
Sdílejte
LinkedIn

Každý z nich má svou originální krásu a každý se třpytí jedinečným způsobem. Nejoblíbenější drahé kovy šperkařského průmyslu mezi sebou svádějí nekonečný rovný boj. Průzkumy říkají, že zatímco mladí lidé dávají většinou přednost hravosti stříbra, starší generace inklinuje spíše ke vznešenosti zlata. Šperky se však nevybírají podle věku, ale podle souladu s krásou nositelky. Sluší vám více zlato nebo stříbro? V následujících řádcích najdete odpověď.

Obsah článku

Rozhodující je barevný tón pleti

Pouze správně zvolená barva kovu se bude s vaší pletí efektivně doplňovat a vytvoří harmonický celek ve prospěch vaší krásy. Než tedy poběžíte do klenotnictví, musíte správně určit typ své pleti.

Studený tón pleti: Sluší vám stříbro

Pokud se po pobytu na slunci vracíte domů s ohnivě červenou spálenou pokožkou, pravděpodobně máte studený tón pleti. Žíly na vašem zápěstí mají na denním světle namodralý nádech a váš obličej má vedle bílého listu papíru spíše narůžovělou barvu.

Dámám se studeným tónem pleti budou více lichotit drahé kovy bílé barvy. Kromě stříbra můžete sáhnout například po bílém zlatě, platině nebo chirurgické oceli. Za neutrální se považuje růžové zlato, které bude slušet jak chladným, tak teplým tónům pleti.

Teplý tón pleti: Sluší vám zlato

Z koupaliště či z dovolené se většinou vracíte čokoládově hnědá, na zápěstí vám prosvítají žilky v zelenkavé barvě a váš obličej bude vedle listu bílého papíru hrát tóny žluté a oranžové. V tom případě máte určitě teplý tón pleti.

Teplé tóny si výborně rozumějí se žlutým zlatem, které efektně podtrhuje jejich bronzový nádech. Můžete zvolit i dnes oblíbené růžové zlato. Sluší vám ještě o něco více než dámám se studenou pletí.

Napoví vám také barva očí a vlasů

Stříbrné šperky nejvíce sluší dámám s modrýma a zelenýma očima. Výborně harmonizují i se světlými vlasy. Zlaté šperky zase vytvoří efektní celek s hnědýma očima a tmavou barvou vlasů. 

Barvu kovu přizpůsobte i svému oblečení

Otevřete svůj šatník a podívejte se. Převažují v něm zemité tóny, jako je hnědá, béžová a zelená? Pak vám bude slušet zlatá barva šperků. Pokud obsah vašeho šatníku hraje spíše modrou, fialovou a dalšími studenými barevnými tóny, budou pro vás stříbrné šperky tou správnou volbou.

Zvažte vhodnou příležitost

Stříbro je všestranné, lehké a hravé. Můžete ho volit pro běžné denní nošení, do práce, ale i pro volný čas, na nákupy či setkání s přáteli. Zlato oproti tomu působí mnohem honosněji a elegantněji. Hodí se pro zvláštní a formální příležitosti, jako jsou oslavy, svatby, důležitá setkání nebo galavečery.

Výběr kovu podle typu osobnosti

Na závěr pro vás máme malý test. Říká se, že dámy s určitými osobnostními rysy dávají přednost stříbru, zatímco jiné typy osobnosti inklinují spíše ke zlatu. Zkuste si vybrat, zda jste spíše dámou ve zlatém nebo praktickou ženou ve stříbrné. 

Stříbrný typ

Nositelka stříbra je prý poněkud uzavřená a rezervovaná. Své důvěrnosti si nechává pro sebe nebo je sdílí jen s několika nejbližšími přáteli. Neinklinuje k lidem, kteří na sebe rádi strhávají pozornost a působí výrazně. Připadají jí příliš afektovaní. Má ráda minimalismus a jednoduchost bez nadměrného zdobení. 

Zlatý typ

Nositelka zlata je odvážná, průbojná a sebevědomá. Ve společnosti bývá spontánní a nebojí se ukázat. Nevadí jí vyčnívat z davu, právě naopak, pozornost si užívá. Stejně jako zlato i ona má zářivou osobnost a chce ji světu ukázat v celé její kráse.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru