Jak správně vybrat náramek na ruku?

Zjistěte jak co nejlépe vybrat náramek na ruku
Sdílejte
LinkedIn

Na trhu můžete narazit na množství typů náramků na ruku. Bez ohledu na to, po jakém se poohlížíte, byste měli vědět, jak ho správně vybrat. Rozhodujícím je v tomto případě obvod zápěstí. Může mu však sekundovat i událost, resp. příležitost, na jakou se náramek vybírá.

Dobře vědět: Zatímco obvyklé rozměry dámských náramků se zvyknou pohybovat v rozmezích od 17 do 18, resp. 19 až 21, cm v závislosti na šířce zápěstí, tak rozměry pánských náramků se obvykle pohybují na úrovni 20 až 23 cm.

Obsah článku

Jak vybrat náramek na ruku podle provedení?

Se zapínáním, na gumičce, pevné a tak dále. Je jich skutečně mnoho. Každý typ má však jiné parametry výběru. Jak tedy správně vybrat náramek na ruku?

Náramek se zapínáním

Postup, jak ho vybrat: Je třeba změřit zápěstí v jeho nejširším bodě a k výslednému číslu přičítat 1 až 2 cm. Náramek totiž nesmí být ani příliš těsný, aby se nezařezávají do ruky, ani příliš volný, aby náhodou neprokluzoval přes ruku dolů.

Náš tip
:
Mezi oblíbené náramky se zapínáním patří například ty z produkce značky Tommy Hilfiger, nebo náramky Pandora.
Poradíme vám jak vybrat náramek na ruku - na obrázku náramek se zapínáním Tommy Hilfiger

Pevný náramek (kruhový, bangle)

Postup, jak ho vybrat: Při výběru pevného náramku je nezbytné změřit obvod ruky – ne zápěstí. Meter třeba obmotat pod ukazováčkem a malíčkem (tedy při kloubech) při roztažených prstech. Pro požadovaný údaj se nesmí zapomenout vydělit naměřenou hodnotu číslem 3,14 a připočítat 1 cm pro snadnější navlékání náramku na ruku.

Náš tip: V souvislosti s typem „bangle“ nám nedá nezmínit překrásné zlaté náramky v kruhových provedeních, které jsou mezi dámami takovými populárními.

Pevný náramek na ruku - typ bangle

Náramok na gumičce

Postup, jak ho vybrat: V tomto případě je postup takříkajíc totožný jako při výběru pevného náramku. Snad jediným rozdílem je, že ve výsledku nemusíte připočítávat 1 „rezervní“ cm.

Náš tip: Když modely na gumičce, tak v doporučujeme korálkové náramky. Na druhé straně, náramky s korálky nejsou úplně nejšťastnějším řešením pro dámy s pevnějšími zápěstími, kterým však náramně sluší ploché a řetízkové náramky.

Styl náramku vybírejte podle typu zápěstí a události

Nejen na základě předešlých řádků, ale i na základě zdravého rozumu musí být každému jasné, že nejvíce rozhodující faktorem při výběru náramku na ruku bude vždy šířka zápěstí. Když už však přemýšlíte nad konkrétním stylem náramku – ve smyslu plochý, korálkový, masivní, minimalistický a tak dále – je třeba vzít v úvahu i typ zápěstí, které jím bude zdobené, případně událost, na níž se bude nosit.

Náramek na ruku podle typu zápěstí

Rada, jak ho vybrat: „Změřte“ zápěstí obepnutím ukazováčkem a palcem druhé ruky. Laicky řečeno, když ho obepne s rezervou, jde o úzké zápěstí. V případě, že ho obepne jen tak tak, můžeme mluvit o středním zápěstí. Pokud se vám ho obepnout nepodaří, zápěstí je poměrně široké. Samozřejmě, tato slova je třeba brát s rezervou. Prsty každého jednoho z nás mohou mít totiž rozdílnou délku. Nemluvě o celkové postavě. K pevnějšímu zápěstí je tak vhodnou volbou volný náramek se zapínáním, popřípadě bangle náramek, a na užším zápěstí zase vkusně vynikne i masivnější model – jako například kožený či z chirurgické oceli.

 
Kožený náramek na ruku pro pány od značky Fossil

Náramek na ruku podle události

Rada, jak ho vybrat: Zatímco k formálnějším outfitům můžete v rámci každodenního nošení zvolit konzervativnější působící náramek, tak při neformálnější oblečení perfektně vyniknou i odvážnější a výraznější kousky. Co se týče elegantních outfitů a společenských událostí, dámám doporučujeme sáhnout po minimalistických náramcích se zapínáním – ideálně ve stříbrném, růžovém nebo zlatém provedení, a panem po kožených nebo ocelových náramcích sladěných se zbytkem doplňků.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru