Šperky Skagen: Doplňky ve stylu skandinávského minimalismu

Minimalistické šperky Skagen
Sdílejte
LinkedIn

Pokud by Ikea měla sekci šperků, pravděpodobně by vypadaly jako ty z katalogů Skagen. Snadno rozpoznatelné, inspirované minimalistickým skandinávským designem, nadčasové a vyráběné s ohledem na planetu. Šperky Skagen vynikají tím, že do sebe vnášejí jemnost, jednoduchost, a přesto zůstávají poutavé a nepřehlédnutelné. Pokud ještě nemáte svoji oblíbenou značku módních doplňků, jste zde správně. Dnes vám značku Skagen a její produkty představíme blíže.

Obsah článku

O značce Skagen Denmark

Jak už název napovídá, značka má své kořeny v Dánsku, odkud také čerpá svou inspiraci. Její název pochází z malého rybářského městečka v severním Dánsku, které se nachází v nejsevernějším cípu Jutského regionu. Dokonce i logo společnosti Skagen je inspirováno setkáním Skagerrakského a Kattegatského moře ve Skagenském průlivu. Přesto se jedná o americkou značku.

Z historie značky Skagen

Charlotte a Henrik Jorstovi byli ambiciózní manželský pár z dánské Kodaně. V roce 1987 se rozhodli přestěhovat za prací do Spojených států. Od počátku měla dvojice v úmyslu založit vlastní značku hodinek. Nejprve začali vydávat své návrhy pod hlavičkou Comtech Watches, známého výrobce hodinek s dánskými kořeny. V roce 1991 představili na newyorském veletrhu svou první kolekci hodinek, která okamžitě upoutala pozornost prodejců. Po povzbudivém úspěchu se Jorstonovi rozhodli založit vlastní společnost. Tak se zrodila značka Skagen Denmark, původně jako značka hodinek inspirovaných Dánskem.

Úspěchy značky Skagen

V prvním roce své činnosti dosáhla společnost Skagen obratu 800 000 dolarů a v roce 1998 se zařadila mezi 250 nejrychleji rostoucích společností v USA. Postupně expandovala do Dánska, odkud rozšířila svůj prodej do Spojeného království, Německa, Nizozemska a nakonec do zbytku Evropy. Krátce poté následovala expanze na Blízký východ, asijský trh a také do online prostoru.

V roce 2012 se značka Skagen stala dceřinou společností Fossil. O pouhé tři roky později rozšířila své portfolio výrobků a kromě hodinek začala vyrábět také kabelky, šperky a další módní doplňky. Přestože již není v rukou původních vlastníků, její produkty neztratily svůj typický skandinávský design, kvalitu ani cenovou dostupnost.

Náramky Skagen

Šperky Skagen

Značka Skagen vyrábí a nabízí své šperky pod záštitou minimalismu, jednoduchých barevných kombinací, které odrážejí klid pobřežního města, a dlouhé životnosti. Návrháři hledají inspiraci v dánské krajině a kultuře. Vždy přitom kladou důraz na detail, kvalitu, která odolá zkoušce časem, vysokou úroveň designu a řemeslného zpracování.

Design šperků Skagen

Jak vyplývá ze samotné filozofie značky, šperky Skagen jsou jednoduché, jemné, nadčasové a velmi elegantní. Značka zaručuje maximální všestrannost, univerzální nositelnost a jednoduchou kombinovatelnost. V jejích kolekcích převládají barvy drahých kovů v kombinaci se zemitými barvami, barvou modré oblohy a moře.

Materiály šperků Skagen

Značka zaručuje udržitelnost a snaží se používat recyklované a upcyklované materiály. Většina jejích šperků je vyrobena z nerezové oceli v tónech žlutého zlata, růžového zlata nebo stříbra. Kombinuje materiály a do svých šperků často vkládá perly nebo broušené kameny z mořského skla.

Kategorie šperků Skagen

Značka nabízí své produkty v dámských i pánských kolekcích. Dámské šperky Skagen zahrnují náušnice, náhrdelníky, náramky, prsteny i designově sladěné soupravy. Jednotlivé kousky lze snadno kombinovat i vrstvit. V nabídce pánských šperků Skagen naleznete náramky, náhrdelníky a prsteny.

Cena šperků Skagen

Značka se od začátku drží svými cenovkami při zemi a slibuje širokou dostupnost svých produktů. Šperky Skagen se většinou prodávají ve dvouciferných sumách v rozpětí od 50 do 99 dolarů. Jen velmi výjimečně přesahuje jejich cena 100 dolarů, ojediněle se najdou také kousky s cenou pod hranicí 50 dolarů.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru